Єпископ Даниїл відвідав поранених солдатів Української Армії в Військовому Госпіталі міста Львова
UOC of the USA Offers Medical Assistance

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА США

ПРЕСОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

 

Від імені духовенства та вірних УПЦ США Єпископ Даниїл відвідав поранених солдатів Української Армії в Військовому Госпіталі міста Львова

 

Коли ми чуємо про жертв війни, ми схильні думати про тих, хто не повернувся додому. Ми не задумуємося над тим, що багато з тих, хто служить в армії повертається додому з пораненнями різних видів та ступенів...

Для духовенства, для вірних Української Православної Церкви США та особливо для Єпископа Даниїла, який служив капеланом на військовій базі Армії США, робота з пораненими солдатами, допомагаючи чоловікам і жінкам Збройних Сил знову повернутися до нормального способу життя, є ціллю, яка вийшла поза рамки просто фінансової допомоги – і стала індивідуальним та особистим підходом любові та турботи, чому не має ціни.

На протязі останніх кількох місяців, а особливо з початком війни в Україні, духовенство та вірні Української Православної Церкви США самовіддано зібрали і передали понад ($200,000.00) двісті тисяч доларів на допомогу пораненим солдатам Збройних Сил України та численним біженцям з Донецької та Луганської областей. Обидва ієрархи (Митрополит Антоній і Єпископ Даниїл) та кілька членів духовенства і вірних УПЦ США відвідали Україну, щоб особисто доставити і розподілити зібрані кошти. З благословення Високопреосвященнішого Митрополита Антонія, Владика Даниїл, під час раніше запланованого візиту в Україну (7-12 травня 2015), знову відвідав Військовий Госпіталь у місті Львові, доставивши додаткових $15,000.00 для поранених солдатів та їхніх сімей.

11 травня 2015 року Владика Даниїл, у супроводі о. Олега Древняка, в чергове відвідав "взятий під опіку" Українською Православною Церквою США госпіталь для того, щоб помолитися, поділитися роздумами та просто підтримати молодих солдатів ЗС України, які знаходяться на медичному лікуванні травм отриманих в наслідок жахливої війни. У розмовах з Єпископом УПЦ США, більшість молодих чоловіків висловили свою любов до Батьківщини і щире бажання повернутися до своїх приятелів на поле бою для захисту народу України від агресії Росії.

Зустрічаючись з родинами поранених, Єпископ Даниїл передав їм слова любові, молитви, підтримки та солідарності від усіх Українсько-Американських, та особливо Українських Православних громад в США. Він сказав: "На даний час, уже більше року, вірні УПЦ США збираються у своїх парафіях та моляться за потерпілих, поранених та померлих в наслідок війни. Сьогодні, з глибоким почуттям вдячності за службу та самопожертву, я знову відвідую цих хоробрих людей. Я знову привіз з собою молитовні побажання Його Високопреосвященства Митрополита Антонія, духовенства та вірних Української Православної Церкви США про їхнє швидке уздоровлення ... Ми схиляємо наші голови в знак подяки за самовіддану службу, молячись Всемогутньому Богу за Ваше зцілення, як фізичне, так і духовне ... " Наприкінцісвого візиту, Владика Даниїл особисто підійшов та поблагословив кожного солдата.

На закінчення, розмовляючи з медичним персоналом лікарні, Єпископ Даниїл наголосив про необхідність духовного, фізичного та розумового догляду за хворими. Крім того, Єпископ згадав про необхідність молитви та терпіння, тому що час лікування часто є довгим і болючим.

Солдати, які перебувають на медичному лікуванні часто стають фізично обмеженими через отримані травми, що не дає їм змоги робити те, що вони попередньо могли робити в буденному житті будучи здоровими. Іноді вони отримують травми голови і не можуть більше думати, як колись. Інші страждають від психологічних травм та емоційних розладів. Ще інші займаються "самолікуванням" або починають зловживати алкоголем”, розповів один з лікарів на чергуванні.

"Лікування в госпіталі є своєрідним навчальним періодом для того, щоб знайти те, що солдатам підходить ... Кожен з них стикається з унікальними випробуваннями. Немає одного вирішення проблеми, яке б підходило усім. Ми працюємо з кожною особистістю індивідуально, для того, щоб знати їхні потреби та підготувати їх до майбутнього ".

Розмовляючи з черговими медсестрами, Єпископ Даниїл довідався, що їм часто доводиться використовувати унікальні підходи, що на перший погляд може здатися дивними, але головним є те, що це робиться для надання допомоги солдатам.

Для одного молодого бійця, вони влаштували вечерю в день його народження – тим самим стараючись заставити його почати говорити з іншими, вийти з депресії та перестати зловживати алкоголем. Для інших вони створюють спеціальні умови, щоб мама або сестра могли провести кілька днів у лікарняній палаті з пораненим солдатом.

Персонал лікарні часто працює не тільки з солдатами, а й з їхніми сім’ями також. Рідних тих, хто назавжди залишаться з фізичними або психологічними вадами, вони стараються навчити елементарних знань медичного персоналу, як вдома доглядати за потерпілими, коли ті після лікарні повернуться додому.

"Сім'ї повинні навчитися, як доглядати за ними," - зауважив Владика Даниїл, додавши, що присутність сім'ї робить процес загоєння легшим та скорішим. "Також, це духовно та емоційно зближує хворого з членами сім'ї. Це те, чого вони не матимуть з персоналом лікарні."

Розмірковуючи над своїм власним військовим досвідом капелана, Єпископ зазначив, що робота медичного персоналу вимагає постійного адаптування до непередбачуваних ситуацій та викликів сімей солдатів за котрими вони доглядають. Така адаптація є тим, що повинно бути передано сім'ям постраждалих, багато з яких стикаються з абсолютно новими реаліями життя з якими вони попередньо ніколи не стикалися.

"Те, що ви робите зветься адаптуванням до нових норм нашого часу", сказав Владика Даниїл. "Христос простягнув руку для тих, кому потрібна була допомога і дав їм надію. Те саме ви намагаєтеся зробити тепер, можливо просто в інший спосіб."

Завершуючи свій візит до госпіталю, Єпископ Даниїл помітив, що солдати, яких він відвідував їли традиційні українські вареники та пельмені, що викликало у нього бажання поїсти й самому. Кілька лежачих солдатів запропонували поділитися їжею з Єпископом, яка була доставлена до них місцевими волонтерами.

На даний час більше 300 поранених українських солдатів отримали фінансову допомогу на загальну суму понад $200,000.00 від початку війни в Україні.

Відділ Консисторії УП Церкви США складає щиру подяку кожній людині, організації та парафіяльній громаді УПЦ США за їхні щирі та щедрі пожертви, які ми отримали і які продовжують надходити, для надання допомоги тим, хто її потребує.

Боже благословення нехай буде з кожним із Вас!

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873