РУХ ЗА ВИЖИВАННЯ УКРАЇНИ: Якщо не ми, тоді хто? Якщо не зараз, тоді коли?
If not us, then who? If not now, then when?

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА США

ПРЕСОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

 

РУХ ЗА ВИЖИВАННЯ УКРАЇНИ
Якщо не ми, тоді хто? Якщо не зараз, тоді коли?

 

Мільйони невинних українців страждають через конфлікт з Росією. Іноземне вторгнення зруйнувало безліч життів. Рік тому сім’ї, які жили мирно, мали роботу і працювали 40 годин на тиждень, возили своїх дітей на футбол та балет, сьогодні залишилися бездомними, бідними, каліками, овдовілими та сиротами. Їхнє життя зруйновано і тепер вони мусять покидати свої міста, які колись були повні життя, залишаючи позаду все, що вони нажили, беручи з собою тільки те, що можна помістити у валізку, та вирушати у невідоме та небезпечне майбутнє.

Христос учив нас любити ближніх, нагодувати голодних, одягнути нагих та дати притулок бездомним. Сьогодні у нас є прекрасна можливість прислухатися до Його слів і допомогти тим, хто потребує. Виконуючи це, ми тим самим послужимо Христові, тому що Він сказав:“Те, що ви робите одному з найменших братів Моїх, - ви Мені робите”. 29 квітня 2015, Його Преосвященство єпископ Даниїл, Голова Консисторії та Правлячий Архієрей Західної Єпархії Української Православної Церкви США приєдналися до визначних гостей, які зібралися для того, щоб взяти участь у проекті "Рух за Виживання України". Серед гостей були Генерал Веслі Кларк К. (зараз у відставці), Верховний Головнокомандувач НАТО і кандидат в президенти; Митрополит Епіфаній з Української Православної Церкви (Київського Патріархату); Шейх Ахмед Тамім, муфтій України; Єпископ Ян Собило з Римо-Католицької Церкви в Україні; Єпископ Валерій Решетинський з Євангелистської Церкви; Рабин Джейсон Міллер; Доктор Гері Келнер, засновник “Збережімо Україну Зараз”, та місцеве духовенство - протоієрей Павло Боднарчук з катедри Покрови Пресвятої Богородиці УПЦ США та протоієрей Володимир Петрів, декан Метро Детройт Українських Католицьких церков.

Дводенний захід розпочався вранці молитвою та сніданком в Українському Культурному Центрі (УКЦ) у місті Уоррен, штат Мічиган, де понад 200 людей різних національностей та віросповідань зібралися, щоб дізнатися про теперішню ситуацію в Україні та обговорити, як вони можуть допомогти більше ніж одному мільйону біженців і переселенців. Молитва, яку очолив Преосвященний Єпископ Даниїл, була направлена на те, щоб усі могли зрозуміти трагічну ситуацію в Україні, та необхідність молитви, просячи Бога про заступництво, допомогу та повернення миру.

Економічний Клуб Детройту запросив Генерала Кларка, який нещодавно повернувся з України, на свій щотижневий обід, який відбувся в Детройт Меріот Ренесанс Центрі для того, щоб він дав промову пов’язану з роботою організації "Збережімо Україну Зараз". Генерал Кларк дав знати усім присутнім, серед яких були єпископ Даниїл, духовенство з України та діаспори, місцеві підприємці, меценати та школярі, що те, що відбувається сьогодні в Україні, матиме вплив у близькому майбутньому на всіх нас. Він порівняв агресію президента Путіна та його амбіції, з тими, що мав Гітлер, і заявив, що Другої Світової Війни можна було б уникнути та врятувати тисячі життів, якщо Гітлер був би зупинений в 1937 році, коли було виявлено його головний план. Сьогодні, ми прямуємо до Третьої Світової Війни, якщо президент Путін не буде зупинений, тому що він не задовільнить свій апетит Україною, він також має плани по відношенні щодо Румунії, Польщі, Балкан і т.п. Це є необхідністю для всіх нас, щоб агресія і війна в Україні були зупинені.

Того вечора, докладну промову Генерала Кларка транслювали місцеві ЗМІ по різних місцевих теле та радіо каналах, додаючи захоплення тим, хто був присутній на банкеті в той вечір. Більше 300 гостей були захоплені, не тільки промовою генерала, але й свідченнями тих, хто на власні очі бачив страхіття війни на Україні.

Рух “Збережімо Україну Зараз” має підтримку нинішньої влади України та її Президента Петра Порошенка, який пообіцяв безпечну доставку пожертв тим особам, які потребують допомоги. Різні організації та церкви зголосилися взяти участь та допомагати цій програмі звертаючись до добровольців зібрати пакунки (не більше 55 lb. кожен) з одягом, ковдрами, постільною білизною, рушниками, предметами особистої гігієни, милом, посудою, столовими приборами, а також медикаментами такими як вітаміни, бинти, знеболюючі засоби Tylenol, Ibuprofen і т.д. Після того, як пакунки будуть запаковані, їх можна буде залишити в спеціальних пунктах прийому, де пізніше їх підбере вантажівка і кораблем їх буде відправлено до Одеси, звідки під супроводом їх буде доставлено в Київ та розподілено згідно потреб різних релігійних організацій.

Офіційний захід закінчився в середу вранці так званим Стратегічним Інструктивним Сніданкoм, але насправді робота тільки розпочалася. Люди страждають і потреба такої роботи є величезною. Ми повинні робити набагато більше, ніж просто махати прапором. Кожен з нас повинен заповнити пакунок та приєднатися до Єпископа Даниїла у молитві за мир і процвітання України.

Фотографії Єлизавети Симоненко

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873