КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!

КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ!

Чудовий день видався в неділю 2 червня в околиці м. Баффало, в українській православній церкві Святої Трійці (м. Чіктовага) відбувся концерт української духовності та культури. Після служби Божої в залі, при Святотроїцькому храмі, почали сходитися люди з місцевих околиць західної частини штату Нью-Йорк, а також приїхали гості з Канади.

Перед концертом у залі відбулася виставка самобутньої української вишивки та національних костюмів,музикальних інструментів та кераміки зі всіх регіонів нашої України.В духовно-молитовномунастрої настоятель Святотроїцької громади, о.Юрій Касьянов, своєю промовою відкрив творчу частину цього заходу і передав слово чарівним ведучим програми –Мирославі Сеньків та Івану Рішко,які в свою чергу представили основних учасників концерту –знаменитого маестро др. Віктора Мішалова та його учнів: Бориса Остапієнко, лауреата міжнародних конкурсів в Канаді та Україні, переможця конкурсу гри на бандурі ім. М.Лисенка 2013 року в м.Київ (Україна) та наймолодшого бандуриста, Богдана Шутку.

Глядачі поринули в тригодинну подорож до цікавого та стародавнього світу української музичної та історичної спадщини."Козацькому роду нема переводу" –це не тільки назва концерту, а й маніфест, що нагадує всім нам про те, хто ми та звідкіля наше коріння.Самобутні старовинні пісні та думи, в виконанні др.Віктора Мішалова, викликали бурхливі оплески та сльозиу багатьох слухачів. Тріо бандуристів прекрасно виконаломузичні композиції, цим самим передали присутнім духовну спадщину старовини. Протягом концерту виконувалися твори Гната Хоткевича, Григорія Китастого та Віктора Мішалова.Музична частина перепліталася зі словами ведучих.

Пан Іван Рішко розповів про долю нашого народу в часи страшного голодомору,Мирослава Сеньків декламувала вірші Ліни Костенко,а о.Юрій Касьянов повідав про історію козацтва та кобзарів, звернувши увагу на багатьох українських гетьманів та історичних постатей нашого народу. Велику подяку присутні висловлювали Богдану Шутці за грандіозну колекцію національних костюмів, вишивок і музикальних інструментів. Найулюбленіший музичний інструмент — кобзу або бандуру — козаки брали з собою у військовий похід і вважали її виготовленою самим Господом Богом та його святими, а до кобзарів ставилися, як до посланців Бога на землі. То й до Баффалівської громади завітали бандуристи і принесли воістину національний дух, джерело духовності для сучасників та прийдешніх поколінь. . . "Наша дума, наша пісня не вмре, не загине" Т.Шевченко.

настоятель Святотроїцької громади
в м. Чіктовага, Нью-Йорк.
о.Юрій Касьянов

Share This:



< PreviousNext >

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873