Храмове Свято у Ярдвілі

 UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Храмове Свято у Ярдвілі

Похмурий травневий день не затьмарив тепла у серцях парафіян і гостей церкви Святого Юрія Переможця, де з нетерпінням очікували приїзду Архієпископа Антонія, який очолив святкування Храмового свята на 57-ій річниці парафіяльної родини. Храмове свято переросло у торжество, бо в цей день, настоятель церкви протоієрей Петро Левко, разом з добродійкою Марією, 20 років тому розпочали свою дорогу відданому служінню нашій Святій Українській Православній Церкві.

“Дорогий Владико наш,
хто дім Господній оберігає,
нехай Отець Небесний ласкою і добром
завжди і всюди Вас супроводжає… “

З такими словами вдячності учні школи Українознавства, що при нашій церкві, вітали Владику з самого ранку і прийшли виконувати важливу місію при зустрічі почесного гостя. В рученятах малят виблискували кошики, наповнені пелюстками живих квітів, якими встеляли килимову дорогу під ноги Владики. Різнобарвність українських вишиванок, що були одягнені діти, сміх дітвори, запах їди принесений вітром із церковної кухні – складали піднесений святковий настрій не тільки у парафіян, але й у всіх гостей, запрошених та присутніх.

image
image
image
image

Величність свята відчувалась в стінах нашої церкви, де відправлялась Божественна Літургія, яку очолював наш Архієпископ Антоній у співслужінні настоятеля отця Петра, протодиякона Олега, доносили до кожного серця зерна православного вчення і віри у Воскресіння Ісуса Христа, Його вчення, Його муки за нас. Великого піднесення додавав церковний хор, під керівництвом диригента Інни Ніколюкіної, возвеличив Архієрейську Літургію своїм чудовим співом. Не було б такої урочистості без наших помічників семінаристів і вівтарних прислужників Яреми і Михайла Боскових, Ростика Богака та Марка Івасюка. Святкову Службу Божу завершив наш дорогий Владика своїм навчанням до всіх людей, передаючи не тільки вчення до Ісуса Христа, до молитви, до розуміння гріховної сутності людського єства, але й повагу та любов один до одного, до родини, до парафії, до країни, до всього світу. Закінчилась літургія багаторазовим многоліттям до нашого Владики Антонія, до настоятеля протоієрея Петра з родиною, до Управи і Сестрицтва, до всіх парафіян і гостей, вчителів і дітей нашої школи.

image
image
image
image

Незабутнім для всіх залишається момент, коли парафіяльна родина зібралася до загальної фотографії на сходах перед церквою, яка є прекрасним моментом історії для майбутнього покоління.

Після закінчення церковних церемоній, запах смачної їди запрошував усіх на Храмовий обід. Владику Антонія зустріли при вході до парафіяльного залу разом з сестрицями, голова сестриць пані Соня Івахненко, з добрими словами привітання і вдячності та великим чудовим букетом червоних троянд, піднесеним співом хору Іс Пола Еті Деспота, що наповнило весь зал святковістю. Всі з нетерпінням чекали благословіння Владики, щоб насолодитись прекрасним обідом, який приготували наші невтомні сестриці і братчики.

З привітанням до Владики та найкращими побажаннями для отця Петра і добродійки Марії, звернувся голова Управи пан Василь Дерека. Він згадував з вдячністю засновників і будівничих, що в умовах силового тиску чужої для нас культури, збудували церкву та зберегли духовність, культуру і мову нашого Українського народу. А найбільшої уваги наші батьки приділяли нашим дітям і онукам, щоб було кому продовжувати наше українське коріння. Пан Василь ще раз дякував Владиці за почесність приїзду до парафії і запросив вже на наступний приїзд. Також звернувся з словами подяки до отця Петра і добродійки Марії в честь їхньої 20-ти літньої величної дати продовжувати і на дальше священицьке служіння.

Від імені сестрицтва пані Соня Івахненко збагатила свято найтеплішими словами до Владики Антонія. З гордістю згадувала про участь сестрицтва у житті церкви і готовністю й на дальше підтримувати будівництво музею. Не можна залишити по за увагою тепле звернення до отця і добродійки, які завжди допомагають сестрицям, в день їхньої дати і на далі бути з нами у приході на многії і благії літа.

Меланія Мостровська продовжувала святковий настрій із зверненням до Владики, а також шанувальними словами подяки виразила у привітанні до отця і добродійки із знаменитою датою від церковного хору.

Голова Народного Дому пан Олег Ридзанич із Трентона люб'язно презентував свої щирості до Архієпископа Антонія, привітав і виразив подяку отцю Петру та добродійці Марії за співпрацю із громадою Народного Дому та великий внесок в розвиток духовності громади. Пану Василю Дереці подякував за слово і чудове прийняття.

image
image
image
image

Велику недільну подію прийшли розділити учні нашої школи з вчителями п. Марією Іванус та п. Оксаною Богак. Багато яскравих творчих задумів було передано в честь приїзду Владики та почуття до настоятеля церкви та школи. Із уст дітей лунала рідна мова, колискова у віршах, піснях, смішинках. Та найбільше зачарував присутніх наш танцювальний колектив “Червоні маки” що створений зовсім недавно при школі під керівництвом Григорія Момота. Ошатність і різнобарвність українського устрою гармонійність відповідної музики, яскравий відблиск оченят дітей молодшої групи залишив у присутніх неповторність і чар почуттів до таланту у віночку українських танців. Тривалими оплесками для дітей, щасливими посмішками батьків передавалась святкова атмосфера ще раз на Храмовому святі. А старші дівчата розкрили образ “Полтавського козачка” і торкнули душу кожної людини своїм художнім витвором.

Об’єднавши думки нашого приходу, беручи роздуми дітей школи як щиру дяку до Владики і як утвердження добра і віри у нашій парафії у найсвітлішій духовній ідеї для отця Петра і добродійки Марії я зробила як творчий доробок присвятивши 20 річчю відданого служіння нашій Святій Українській Церкві:

Бувають дні звичайні і святкові
Бувають дні веселі і сумні
Та день такий один не випадковий,
Святкуєм тут, у Ярдвілі, в рідні.

Найвища сутність дня і свята,
Зібралось в нас гостей багато,
Владику з вдячністю вітаєм,
Отця Петра ми прославляєм.

Бо 20 років – велична дата,
Отця дорога була розпочата,
І добродійка Марiя в єдинім кроці тім,
Дарують злагоду прихожанам усім.

Отець Петро несе добро від чесних дій,
До гурту сестрицтва, до приходу,
Він навіть ліпить з нами пироги,
За що Вам щира вдячність від народу.

А школа для Отця – нестримне джерело,
Він дітвору благословляє що суботи,
І мову – корінь наших дідів
Отець воплощaє до творчої роботи.

Отець з надією згуртовує родину,
Він віддає себе заслуженій меті,
Збагнути тайну кожної людини,
І розділити горе у житті.

В вітанні ще раз подяку Вам складаєм,
Здоров’я для Вас ми у Бога благаєм,
У Ангелів ми просим священний політ,
У нас, у приході на многая літ.

Святковий день закінчувався у зворушливих словах Архієпископа Антонія, подяки до всіх за цей день, батьківському щирому вітанні отця Петра і добродійки Марії, їхньої феноменальної родини, де обидва сина-зятя: отець Михайло Гонтарук, отець Василь Сендега з родинами віддано служать у нашій Церкві, заслуговують щирої поваги і вдячності, бо дуже мaло дітей наших священиків залишаються взагалі, в нашій церкві, на що звернув увагу наш Владика.

Для нашого отця Петра і добродійки Марії найбільшою радістю був приїзд

Дітей і найдорожчих онуків, коли разом у Літургійному співслужінні, отець Михайло, отець Василь з родинами вітали своїх батьків з ювілеєм.

Нехай Всевишній Господь благословляє всіх вас на многії благії літа і тільки килимова доріжка устелена пелюстками живих квітів нагадували про найсокровеннійші молитви, які кожен із нас зберіг, як споконвічну цінність із цього Храмового свята.

Леся Ільїн

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873