Javascript Menu by Deluxe-Menu.com

Храмове свято св. Івана Хрестителя

Бог Творець, створивши світ видимий і невидимий виявляє милість Свою до всього створеного. А все Ним створене прославляє велич і святість Божу.

Особливе місце займає святкування храмового свята. Ми маємо багато назв для цього дня: день народження парафії, день освячення храму, але кожного року святкуючи, розуміємо одне, що будучи учасниками Божого промислу на нас, неприривного життя Церкви- Божого дому на землі.

Саме таке храмове свято відзначила парафія Св. Івана Хрестителя в місті Портленд штату Орегон. Це свято було для парафіян подвійним, розділити з нами цю радість завітав Його Високопреосвященство Митрополит Антоній. За церковним уставом день починається звечора. Напередодні в суботу була відслужена вечірня, а в сам день недільний і святочний літургію очолив Митрополит Української Православної церкви в Америці і діаспорі, Високопреосвященніший Владика Антоній. Особливості цього служіння пам’ятні і тим, що перед початком літургії був постриг у читці трьох смирених духом, ревносних православних Лоренса Федори, Дмитра Чепишко та Роберта Свистуна. Всі троє були задіяні у співі і читанні прокимена і Апостола.

Архієрейська служба завжди проходить на молитовному і торжественному піднятті. Владиці Антонію співслужили настоятель парафії протоієрей Володимир Зінчишин, о.Андрій Матлак настоятель парафії Святої Трійці у місті Сіетл та диякон Андріан Мазур. Парафія іменується в честь Різдва Івана Хрестителя. Останього пророка старого заповіту і першого пророка нового заповіту, який був посланий рівняти стежки перед приходом Господа нашого Ісуса Христа. ’’ Я голос того, хто кличе: В пустині рівняти дорогу Господню’’, Служба Божа, це немовби джерело живої води, яке ніколи не вичерпається, наповнює наші душі вірою, терпінням і любов’ю. Саме про велику любов до Бога і ближнього, Владика Антоній і приводив приклад у своїй проповіді, повній простоти і життєвого досвіду. Адже простота і доступність пригортає людей, загострює увагу на необхідності вибору у своєму житті. Вибрати молитву, вибрати любов до інших і є тією сілью землі, яка ніколи не ізвітріє. Наш архієрей з добротою і мудрістю старця був, і є послідовником Того, хто стоїть і стукає, і хто йому відкриє своє серце, він буде мати з ним трапезу.

Всі парафіяни і гості мали можливість молитовної єдності, відвертості під час Служби Божої. Кожне прохання ектеній, виголошене дияконом Андріаном, було звернене до кожного присутнього, молитовний і радісний настрій був протягом всього часу проведеного з нашим митрополитом.

Після Служби Божої відбувся святковий обід. Страви хоч і пісні, але обильні приготовлені людьми, хто не байдужий до життя парафії. Розмови і плани на майбутнє, всі присутні мали можливість підійти до Владики за порадою і благословінням. Спільна фотографія в цей пам’ятний день, який залишиться в наших серцях надовго. На многії літа, Владико!

Share This:< PreviousNext >
You might also like:
Strategic Plan

   UOW Archive            UOL Archive

 Prayer Books              Green Prayer Book
 
     
 

Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495;
South Bound Brook, NJ 08880
732-356-0090 (Phone) / 732-356-5556 (Fax)

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue; Somerset, NJ 08873

Email:
consistory@uocofusa.org
webmaster@uocofusa.org 

   News
 Announcements
 All
 
 

Powered by Orthodox Web Solutions