Скликання 20-го Звичайного Собору
/ 20th Regular Sobor / Скликання 20-го Звичайного Собору

СКЛИКАННЯ
20-ГО ЗВИЧАЙНОГО СОБОРУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ США

1 квітня 2013 р.Б.КОМУ:  ВСІМ СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛЯМ ТА МИРЯНАМ НАШОЇ СВЯТОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ США


ТЕМА:  СКЛИКАННЯ 20-ГО ЗВИЧАЙНОГО СОБОРУ НАШОЇ ЦЕРКВИ“ЧИ Я СТОРОЖ БРАТА СВОГО?”Мої дорогі улюблені брати священнослужителі та миряни Тіла Христового,


СЛАВА НАШОМУ ГОСПОДУ БОГУ І СПАСИТЕЛЕВІ ІСУСУ ХРИСТУ!Виконуючи обов’язки вказані у статуті нашої Української Православної Церкви США, оголошую скликання 20 Звичайного Собору нашої Церкви від четверга до неділі, від 17 до 20 жовтня 2013 року Божого у нашому Центрі Митрополії у Саут-Баунд-Брук-Сомерсет штату Нью-Джерсі. Ми знову будемо мати можливість зібратися, як діти Божі, спадкоємці дуже великої духовної спадщини переданої нам нашими праотцями та праматерями віри в Христа — Слова Божого — розсудити, чи ми справді не тільки живемо цією спадщиною, але й збагачуємо її, віддаючи себе Христові, наслідуючи наших предків. Наша історія розпочинається від земного життя і проповіді нашого Господа, продовжується через перше тисячоліття життя Його Церкви і друге тисячоліття після Хрещення Русі-України у 988 році і аж до теперішнього третього тисячоліття. Ми повинні визначити, чи наше життя буде на користь нашим нащадкам. Ми робимо цю самооцінку у рік, коли святкуємо ювілей 1025 років з дня Хрещення України у Святу Православну Віру.


Щоб визначити чи ми справді стали Божими вірними свідками, ми повинні дати собі головне питання. Це питання знаходиться у  найперших розділах Святого Писання, яке ми вибрали як тему 20-го Звичайного Собору: Буття 4:9: “Чи я сторож брата свого?”  Це, можливо, одне з найбільш важливих питань із Святого Писання, на котре потрібно звернути увагу задля свого власного спасіння та задля спасіння майбутнього покоління. Господь наш Ісус Христос прямо відповідає на це питання: “Нову заповідь Я вам даю: Любіть один одного! Як Я вас полюбив, так любіть один одного й ви! По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою.” (Івана 13:34-35) Ця любов не лише символічна, але любов, котру Христос показав, віддаючи своє життя не тільки за Своїх друзів, але за Його ворогів також. Святий Павло пізніше каже: “Не будьте винні нікому нічого, крім того, щоб любити один одного. Бо хто іншого любить, той виконав Закон. Бо заповіді: Не чини перелюбу. Не вбивай. Не кради. Не свідчи неправдиво, та  інші. Всі вони містяться в цих словах: Люби свого ближнього, як самого себе! Любов не чинить зла ближньому, тож любов - виконання Закону.” (Римлян 13:8-10)


Із послань апостолів Павла, Петра та Івана нас повчають приймати один одного, наставляти один одного, служити один одному, нести тягар один одного, прощати один одному, коритися один одному, закликати одине одного, бути дбайливими один до одного та гостинними один до одного. Ніде у Святому Писанні не знайдемо кращого пояснення про сторожа брата свого, як у притчі про “Страшний Суд”, де наш Господь чітко говорить, що ми зробимо чи не зробимо “найменшому із поміж нас”, ми робимо чи не робимо Йому самому. (Матвія  25:31-46) “Чи я сторож брата свого?” Все вчення нашого Господа твердить без сумніву, що відповідь на це питання є велике “ТАК!


Під час цього Собору ми повинні перевірити себе, чи ми це виконуємо. Ми мусимо стимулювати наше мислення про те, як ми виконуємо свої обов’язки один перед одним та перед світом в цілому. Особливо нам потрібно прослідкувати, як ми поводимось із незнайомцем, котрий приходить у наші парафії/громади, чи ми приймаємо його, чи не звертаємо на нього уваги, чи ми приймаємо їх до життя нашої родини, чи залишаємо їх осторонь, чи ми взагалі знаємо їх по імені, чи ні? Чи ми повчаємо їх, чи ставимо бар’єри на їхньому шляху? Чи ми підбадьорюємо і підтримуємо їх разом з іншими парафіянами громади? Чи ми навпаки, послаблюємо тіло нашим прикладом — словом, ділом чи поведінкою?


За всі роки мого служіння в нашій Святій Церкві як Голова Консисторії та як архиєрей, я підкреслював, що єдина місія Церкви — це спасіння душ. Як ми можемо НЕ бути сторожами нашого брата і водночас сподіватися виповнити цю місію? Всі обговорення питань, проблем та програм під час нашого Собору повинні бути у світлі цієї єдиної місії. Нам потрібна участь представників всього духовенства та делегатів від всіх парафій та основних організацій, щоб успішно оцінити наш прогрес та в утворенні нових планів та програм на майбутнє.


Багато із учасників Надзвичайного Собору 2012 досі продовжують висловлювати своє задоволення мені та Преосвященнішому єпископу Даниїлу про ту чудову духовну атмосферу і любов, що наповнила Собор. Ми повинні продовжувати в цьому ж дусі і тепер на 20-му Соборі, навіть коли  будемо обговорювати мирські справи, а не обрання нового митрополита. Святий Дух може і буде створювати цю атмосферу, якщо ми будемо любити одне одного, як брати і сестри, котрі знають свою відповідальність перед іншими заради Христа.


Ми чекаємо зустрічі з вами всіма під час такого короткого часу на 20-му Соборі! Не забудьте, що у новому статуті чітко вказано скільки вимагається представників від кожної парафії чи місії. Відсилайте делегатів, щоб відчути дух Християнського Православного Товариства. Плануйте вже від тепер і пам’ятайте, що за статутом делегати вибираються на загальних парафіяльних зборах.


До Собору будуть проведені збори Консисторії, Ради Митрополії та Ради Семінарії — 15 жовтня. Конференція духовенства. за участю всіх священнослужителів, відбудеться 16 жовтня. Під час Собору буде проведено один семінар, тему якого оголосимо пізніше. Інформація та інші документи щодо Собору буде відправлена до 15 червня із реєстрацією до 15 вересня.


Весь персонал нашого Центру Митрополії чекає з великим нетерпінням на ваше прибуття. Передсоборний комітет вже розпочав свою роботу. Ви є в наших щоденних молитвах, за які просимо і вас.
Благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога-Отця, і Причастя Святого Духа нехай буде зі всіма вами.


З незмінною до вас любов’ю у Христі,
+Антоній
Милістю Божою, митрополит

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873