Saints Peter and Paul Ukrainian Orthodox Parish in Millville, NJ Prayerfully Celebrated Patronal Feast Day
Saints Peter and Paul Ukrainian Orthodox Parish in Millville, NJ Prayerfully Celebrated Patronal Feast Day

“Влада є дар від Бога, який має бути використаний з мудрістю, любов'ю та справедливістю для блага всіх людей, з відповідальним використанням та служінням іншим.” Архієпископ Даниїл

Архієрей Церкви має покладену на себе відповідальність святих Апостолів за пастирську турботу для своїх прихожан. Відвідування парафій дозволяє Архієрею знати вірних християн Церкви особисто, розуміти їх потреби та проблеми, і надавати необхідну духовну та моральну підтримку.  

Сьогодні 16 липня 2023 року, у 6-ту неділю після П’ятидесятниці, предстоятель УПЦ США, Високопреосвященніший Митрополит Антоній у співслужінні Високопреосвященнішого Архієпископа Даниїла, молитовно відзначили пам’ять св. ап. Петра і Павла, у м. Милвил, Н. Дж., настоятелем якої є протоієрей Орест Пугальський.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, задовго до приїзду наших ієрархів УПЦ США, вже чекали численні віряни, які бажали отримати благословення від владик.  Це свідчить про їхнє глибоке прагнення зустрітися зі своїми духовними лідерами та отримати їх благословення. 

На Божественній Літургії Архієреєм співслужили о. Орест Пугальський (настоятель парафії), прот. Тарас Науменко (парафія св. Володимира м. Філадельфія), о. Віталій Павликівський (парафія Всіх Українських Святих, м. Нью Йорк), прот. Мілорат Орлич (парафія св. Миколая Чудотворця, м. Філадельфія, Сербська Православна Церква США), протоієрей Василь Криштомполь (парафія Архистратига Михаїла, м. Балтимор), о. Микола Мороз, диякон Андріан Мазур та диякон Павло Висоцький.

Під час богослужіння лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів. Окрім того, Архіпастир возніс особливу  молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці. 

Молитва за воїнів є вираженням вдячності за їхню мужність і жертовність, а також проханням до Бога про їхню безпеку, міцність та велике благословення. Це свідчить про турботу Церкви та вірян про добробут і захист тих, хто стоїть на передовій захисту нашої Батьківщини України.

На проповіді Архієпископ Даниїл розповів про роль влади та важливість прийняття Божої волі. "... якби Бог повністю керував нами, лишивши без уваги нашу вільну волю, то ми втратили б свободу. Божа мудрість полягає в тому, що Він дає нам можливість використовувати наш розум і вільну волю, щоб приймати розумні рішення та покликання, в тому числі і вірити в Нього. Свобода і віра нерозривно пов'язані між собою. Без свободи неможлива справжня і глибока віра. Це означає, що Господь поважає наш власний вибір і дає нам можливість обрати, включаючи можливість не вірити в Нього. Віра, яка народжується зі свободи волі, є дорогоцінним даром, який надає нам можливість зблизитися з Богом і досліджувати Його світло.”

Також, Владика підкреслив, - "Суть нашої волі полягає в тому, що ми можемо вибрати, прийняти або відкинути Бога. Це показує, що Бог бажає, щоб ми вільно вибирали Його, а не були примушеними до цього. Він шанує наші рішення і дає нам можливість бути партнерами в духовному житті, рості та пізнанні.

Така свобода вибору відкриває шлях для глибшого розуміння і прийняття Божої волі. Вона дає нам можливість досліджувати, пізнавати і зростати у духовному житті. Це заклик до нас усіх - бути свідомими, використовувати нашу вільну волю з мудрістю і розумінням, приймати Божу волю і прагнути до спільності з Ним.

Отже, будьмо мудрими у використанні нашої вільної волі, приймаючи Божу волю і вибираючи віру в Нього. Нехай наші рішення будуть зроблені з розумінням і відповідальністю. Нехай наша свобода буде джерелом нашого духовного зростання і спільноти з Богом.”

Після Божественної Літургії, з вітальним словом звернувся Високопреосвященнійший Митрополит Антоній, який висловив свою вдячність та високу оцінку жертовного служіння настоятеля о. Ореста та всіх парафіян. Владика зазначив вагомий внесок покликання наставника служити та підтримувати громаду в їхньому духовному рості, що має значущий вплив на життя парафіян та сприяє зміцненню духовної спільноти.

Спільна трапеза після Літургії була не лише фізичним харчуванням, але й часом спілкування, дружби та зближення. Вона символізувала духовну благодать, яку ми отримуємо через Євхаристію. Це був час подяки Богу за дар життя і любові, яка об'єднує нас у християнській вірі.

Важливо пам'ятати, що підтримка духовної атмосфери громади та дружніх відносин вимагає зусиль і зобов'язань з боку кожного учасника парафії. Надаваймо допомогу тим, хто потребує, і підтримуймо один одного в труднощах. Будьмо чутливими до потреб ближніх та діймо в дусі християнської любові. Спільність і єдність можуть бути збережені, якщо ми продовжуємо працювати над цим разом і прагнемо жити відповідно до вчення Христа.

Автор: іподиякон Роман Марчишак

Saints Peter and Paul Ukrainian Orthodox Parish in Millville, NJ Prayerfully Celebrated Patronal Feast Day

Photos by Subdeacon Maksym Zhuravchyk

(42 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873