2023 Caroling for Christ at the Metropolia Center of the UOC of the USA
2023 Caroling for Christ at the Metropolia Center of the UOC of the USA

14 січня 2023 в день одного з найбільших церковних свят, а саме Найменування Господнього, в Центрі Митрополії Української Православної Церкви США пройшов щорічний концерт Різдвяних колядок.

Господарі свята – Консисторія Української Православної Церкви США та Школа Українознавства при Церкві-Пам’ятнику Св. Андрія Первозванного, від імені Високопреосвященіших Митрополита Антонія та Архієпископа Даниїла, щиро привітали усіх учасників та гостей, які зібралися на спільну коляду.

Перед початком концертної програми та після неї бажаючі мали можливість придбати традиційні українські виробів, та випічку з кавою, які організував батьківський комітет на підтримку Школи Українознавства.

Як і кожна добра справа у церковному житті, концерт розпочався спільною молитвою.

Вступ до концертної програми ведучі розпочали словами: Кожна нація має свою мову, культуру, релігію та землю з її суверенними кордонами. Протягом останніх 325 днів Україна ціною тисяч невинних людських життів захищає свою мову, культуру, релігію та землю. Головною причиною чому ми з Вами збираємося тут кожного року на спільну коляду є Різдво Ісуса Христа, Сина Божого. З 24 лютого 2022 року, з дня початку повномасштабної війни Росії проти мирного народу України, усе в нашому житті змінилося. Через війну українці не можуть належним чином відсвяткувати Великдень, Різдво, весілля, христини чи будь-які інші важливі події у своєму житті. Проте ми не здаємося і не здамося. Хтось захищає нас в окопах на передовій у Бахмуті та Соледарі, хтось спасає життя солдатів у лікарні, а ми з Вами тут далеко від України стараємось також допомагати чим можемо. Збереження різдвяних традицій, колядок, вертепу, святої вечері є збереженням Української ідентичності, яку ворог так сильно хоче стерти з сторінок історії. Ми відстоюватимемо своє до кінця, щоб наші діти, включно з цими, які виступатимуть сьогодні на сцені, мали світле та мирне майбутнє.”

Розпочали концерт господарі свята – діти Школи Українознавства при Церкві-Пам'ятнику Святого Андрія Первозванного міста Саут Баунд Брук, штат Нью-Джерсі своїм виступом ”Свято РІЗДВО“. Директор школи – пані Уляна Завалій. Художній керівник – пані Оксана Наливайко. Хореограф – Анастасія Каспрук. Поєднавши традиції родинної святої вечері з колядками, поезією та танцями, вони вкотре показали наскільки багатою є наша спадщина.

Закінчили концерт своїм виступом “Різдвяний ВЕРТЕП” парафіяни катедри Св. Трійці, міста Нью-Йорк.Художні керівники о. Тодор Мазур та Наталя Максимишин. Різдвяний вертеп є напевно найпростішим та найзрозумілішим способом як донести до людей новину про Різдво Сина Божого. Один з гостей концерту, що розмовляв тільки англійською мовою сказав: Не обов’язково знати українську мову для того, щоб зрозуміти про що розповідається у вертепі. Досить подивитись на трьох мудреців, ангелів, батьків з маленьким немовлям у стаєнці та страшного-заздрісного царя з своїми воїнами і відразу стає зрозуміло що відбувається.” Різдвяний вертеп Української Православної Катедри Св. Трійці, міста Нью-Йорк знають і впізнають усі. Кожного року вони колядують біля головної ялинки Сполучених Штатів Америки в Нью-Йорку біля Центру Рокфеллер.

Після закінчення концертної програми учасники отримали Благословенні Грамоти від імені Високопреосвященішого Митрополита Антонія, Предстоятеля УПЦ США за їхню присвяту Богу, участь у різдвяному концерті, за збереження традицій та за те, що вони є прикладом для інших як в дійсності потрібно святкувати Різдво Господнє.

2023 Caroling for Christ at the Metropolia Center of the UOC of the USA

Photos by Fr. Ivan Tchopko

(30 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873