Spiritual Center of the UOC of the USA Prayerfully Honored the Victims of Genocidal HOLODOMOR and Repressions Against the People of Ukraine
Spiritual Center of the UOC of the USA Prayerfully Honored the Victims of Genocidal HOLODOMOR and Repressions Against the People of Ukraine

У всеукраїнський День пам’яті жертв голодоморів, який припадає на четверту суботу листопада, духовенство і вірні Духовного осередку Української Православної Церкви США піднесли молитви за вічний спокій заморених у 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 роках співвітчизників. 

27 листопада 2022 року в Українській Православній церкві-пам’ятнику св. Андрія Первозванного в Савт Бавнд Бруці, Н. Дж., з благословення Високопреосвященного митрополита Антонія, молитовні богослужіння очолив Архієпископ Даниїл. Йому співслужили протоієрей Юрій Сівко (настоятель храму), протоієрей Іван Лишик, ієрей Іван Чопко та ієрей Андрій Драпак (Свято-Софіївська Українська Православна Богословська семінарія УПЦ США) і диякон Павло Висоцький. Під час Літургії співав парафіяльний хор під керівництвом др. Михайла Андреця.

За жертв голодоморів молилися на Божественній літургії під час проскомідії, заупокійній єктенії та євхаристійному каноні. Окремо було відправлено чин панахиди за спокій душ усіх замучених голодом в Україні.

Під час проповіді, Високопреосвященний архієпископ Даниїл звернув увагу присутніх парафіян і прихожан на місце проходження молитовних богослужінь, адже Свято-Андріївська Українська Православна Церква-пам’ятник є першим у світі меморіалом, який був зведений (1965) в пам’ять жертв Штучноствореного Голодомору 1932-1933 років. 

Окрім того, владика Даниїл молитовно роздумував над долею українських  мучеників Церкви в роки радянських переслідувань.

85 років тому, 27 листопада 1937 року у Лук’янівській в’язниці чекістськими катами був розстріляний блаженної пам’яті митрополит Василь Липківський, пам’ятник котрому споруджено на території Духовного Осередку УПЦ США. 

Згідно дослідів церковного дослідника Андрія Ковальова, у вересні 1937 року отець Петро Маєвський надіслав митрополиту Василю Липківському запрошення приїхати до Канади, щоб очолити там Українську Православну Церкву і надіслав митрополитові грошовий переказ 49 доларів, щоб виготовити закордонний паспорт. Але передчуваючи свій арешт і мученицьку смерть митрополит Василь повернув цей грошовий переказ і подякувавши отцю Петру Маєвському - відмовився від поїздки. Але вже 22 жовтня 1937 року 73-літнього митрополита Василя Липківського заарештували.

Вночі 27 листопада 1937 року, у Лук’янівській в’язниці Києва розстріляли 87 жертв, серед них численні священнослужителі. В Україні, в цей день вшановують День пам’яті Святих Новомучеників Землі Української.

На закінчення богослужіння, владика Даниїл повчав парафіян, що 28 листопада уся повнота Святої Церкви вступає у Різдвяний піст, час посиленої підготовки та очищення душі для того, щоб гідно зустріти народження Господа нашого Ісуса Христа, що зійшов з небес задля спасіння людства. 

Різдвяний піст - останній багатоденний у році, триває сорок днів, як і Чотиридесятниця, і закінчується 6 січня, у Навечір’я Різдва Христового, або Святвечір. У народі цей піст називають іще Пилипівкою, оскільки заговини припадають на день пам’яті святого апостола Филипа, 27 листопада.

Традиція посту перед Різдвом бере початок у древньому християнстві: Августин Блаженний, Амфросій Медіоланський, Лев Великий ще у IV-V століттях згадують про нього. Тоді Різдвяний піст тривав, переважно, близько тижня; на Соборі 1166 р. його тривалість продовжили до 40 днів. За словами святителя Симеона Фессалонікійського, «піст Різдвяної Чотиридесятниці зображає піст Мойсея, котрий, постячи сорок днів і сорок ночей, отримав на кам’яних скрижалях накреслення слів Божих. А ми, постячи сорок днів, споглядаємо і приймаємо живе Слово від Діви, накреслене не на каменях, а втілене і народжене, і долучаємося до Його Божественної Плоті».

Пам’ятаймо у першу чергу, що утримання від їжі без молитви і покаяння — це звичайна дієта. Піст тілесний, без посту духовного, нічого не приносить для спасіння душі. Справжній піст пов’язаний із молитвою, покаянням, із боротьбою проти власних пристрастей, викоріненням зі свого життя зла, неправди, із прощенням образ, із помірністю у подружньому житті, із виключенням надмірних веселощів

«Хто молиться з постом той має два крила, що легші самого вітру; він швидше вогню і вище землі; тому, такий особливо є ворогом і воїном проти демонів, так як немає сильніше людини, що щиро молиться і постить», - навчає нас святитель Іоан Золотоустий. 

Нехай за молитвами святих, пам’ять яких ми відзначатимемо під час посту, — святої великомучениці Катерини, апостола Андрія Первозванного, святої великомучениці Варвари, святителя Миколая Мирлікійського, - Милосердний Господь дарує нам смирення і сили, аби достойно пройти цей період, щоб у Різдвяну ніч єдиним серцем і устами славити Його ім’я і співати з Силами Небесними: “Слава в вишніх Богу і на землі мир…”

Spiritual Center of the UOC of the USA Prayerfully Honored the Victims of Genocidal HOLODOMOR and Repressions Against the People of Ukraine

Photos by Valentyna Dovban

(53 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873