Archbishop Daniel Takes Part in the Act of Canonization of Two Saints of the Orthodox Church of Ukraine
Archbishop Daniel Takes Part in the Act of Canonization of Two Saints of the Orthodox Church of Ukraine

While in Ukraine at the invitation of His Beatitude Metropolitan Epiphaniy of Kyiv and All Ukraine, Primate of the Orthodox Church of Ukraine, and taking part in the celebrations of the Third Anniversary of the Enthronement of the Primate of the Orthodox Church of Ukraine, His Eminence Archbishop Daniel participated in the liturgical Act of Canonization of two new saints of the Church.

Prior to the beginning of the Divine Liturgy, a formal prayer service was held in the Ukrainian Orthodox Cathedral of St. Sophia - the canonization of Metropolitan of Kyiv, Galicia and All Rus Joseph (Nelyubovich-Tukalsky) and the benefactress of the Kyiv Theological Schools Elizabeth (Gulevich).

With the Primate and hierarchs of the Orthodox Church of Ukraine were also praying the Exarch of the Ecumenical Patriarch in Ukraine - Bishop Michael of Komansk, Bishop Ilarion of Edmonton, the Locum-tenens of the Ukrainian Orthodox Church of Canada as well as Rev. Fr. Vasyl Pasakas, Dean of students of St. Sophia Ukrainian Orthodox Theological Seminary of the UOC of the USA.

Перебуваючи в Україні на запрошення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Епіфанія - Предстоятеля Православної Церкви України, та приймаючи участь в урочистостях відзначення Третьої Річниці Інтронізації Предстоятеля ПЦУ, Високопреосвященний Архієпископ Даниїл взяв участь в акті Канонізації двох святих Православної Церкви України.

Перед початком Божественної Літургії у Українському Православному соборі Святої Софії відбулося богослужіння – чин канонізації Митрополита Київського, Галицького і всієї Русі Йосифа (Нелюбовича-Тукальського) та Благодійниці Київських богословських шкіл Єлизавети (Гулевич).  

Разом з Предстоятелем та ієрархами Української Православної Церкви молилися також Єпископ Команський Михаїл - Екзарх Вселенського Патріарха в Україні, Єпископ Едмонтонський Іларіон - місцеблюститель УПЦ Канади, а також о. Василь Пасакас - декан Української Православної Богословської Семінарії Святої Софії УПЦ США.

22 листопада 2021 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, що при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Після розгляду і рекомендації Синодальної Комісії з питань канонізації святих було приєднано до лику святих святителя Йосифа (Нелюбовича-Тукальського), Митрополита Київського, Галицького і всієї Руси (+1675), днем його пам’яті визначений день упокоєння 8 серпня (26 липня ст.ст.).

Також було надане благословення на місцеве шанування у єпархіях на території історичної Волині та у м. Києві відомої православної діячки XVI-XVII століть, сповідниці православної віри, меценатки, фундаторки Київського Братського Богоявленського монастиря та Київської братської школи Єлизавети Василівни Гулевич, відомої також як Галшка Гулевичівна (+1642). День пам’яті праведної Єлизавети відзначатиметься щорічно в день її небесних покровителів – пророка Захарії і праведної Єлисавети, батьків святого Іоанна Хрестителя, 18 вересня (5 вересня ст.ст.).

Синодом було надане благословення на загальноцерковне шанування прославлених ікон Божої Матері: «Далешівська», визначивши днем її шанування 21 червня (8 червня ст.ст); «Ласкава Станіславська», визначивши днем її шанування 14 жовтня (1 жовтня ст.ст.); «Вінницька» («Вінницько-Рожецька»), визначивши днем її шанування 7 вересня (25 серпня ст.ст.); Ставропігійська «Одигитрія», визначивши днем її шанування день свята Собору Пресвятої Богородиці 8 січня (26 грудня ст.ст.). Також було надане благословення на місцеве шанування у Івано-Франківській єпархії ікони Божої Матері «Угорницька», з днем святкування 10 вересня (28 серпня ст.ст.).

Тропарі, кондаки та молитва святителю Йосифу (Нелюбовичу-Тукальському), Митрополиту Київському, Галицькому і всієї Руси (+1675).

 

ТРОПАР, глас 3:

Прийдіть, вірні, прославимо святителя Йосифа,/ архіпастиря мудрого, віри Православної ревнителя,/ Престолу Київського окрасу/ і всієї Руси-України похвалу,/ єдності церковної поборника/ і за державу та народ наш молитвенника – //його ж заступництвом Господи, помилуй нас!

 

ТРОПАР інший, глас 4:

Як немеркнучий світильник/ засяяв ти праведним житієм,/ святителю Христовий Йосифе,/ Престолу Київського окрасо і всієї Руси похвало!/ Старанно піклуючись про паству твою/ до збереження віри Православної та єдності церковної всіх закликав ти./ Тому і після смерті нетлінням тіла прославив тебе Господь/ і в Царстві Своєму оселив./ Нині ж на Небесах перебуваючи,/ молися, святий Божий, за нас,// що шануємо пам'ять твою.

 

КОНДАК, глас 4:

Святого і богонатхненного проповідника істини / явив Ти, Господи, на престолі святителів Київських, / труди бо його духовні милостивно прийнявши, /

навчив усіх вірних молитовно взивати: / Радуйся, святителю Йосифе, // віри православної і єдності Церкви мудрий поборниче!

 

КОНДАК інший, глас 8:

Богомудрий Йосифе, Митрополите Київський/ і всієї Руси Прешосвятителю,/ за землю Українську невтомний молитвенику/ і чистоти віри Православної ревнителю,/ нині на Небесах перебуваючи/ молися за нас, добрий пастирю, до Христа Вседержителя,/ щоби твоїм заступництвом/ охоронив нас від усобиць, розділень і нападів ворожих,/ аби у мирі з Богом і ближніми своїми перебуваючи,// ми Небесного Царства з тобою сподобилися.

 

МОЛИТВА

О святителю Христовий Йосифе, архієрею чесний і Православ’я стовпе непохитний, Предстоятелю Київський і всієї Руси Митрополите, пастирю премудрий, Божественним Духом освячений! Жезлом віри народ наш згуртовуючи, до єднання навколо Церкви Христової і держави Української його ти закликав. Багатьох скорбот зазнав ти, знеславлення і гоніння терплячи, але після смерті нетлінням тіла прославив тебе Господь і вінцем небесним увінчав. І нині всехвальну пам’ять твою побожно шануючи, з розчуленим серцем взиваємо до тебе: Церкву Руси-України у єдності навколо Престолу Київського утверди, у вірі Православній та любові до Бога і ближніх всіх нас збережи, задуми лукавих зруйнуй, від нашестя супротивників та міжусобиць Батьківщину твою охорони, спільниками світла невечірнього нас, духовних дітей твоїх, яви, щоби досягнувши осель райських, з тобою разом до Господа ми взивали: «Благословенний Ти, Боже отців наших, і хвальне і прославлене ім‘я Твоє навіки». Амінь.

Тропарі, кондаки і молитва святій праведній Єлизаветі Гулевич

 

ТРОПАР глас 4:

Свята сповіднице віри Христової, / Києва першопрестольного благодійнице/ і землі Волинської похвало,/ Церкви Православної мудра заступнице і щедра піклувальнице, / моли милостивого Бога, праведна Єлизавето, / подати народу нашому просвітлення духовне // і від багатьох напастей швидке визволення.

 

ТРОПАР інший, глас 3:

Прожила ти святе і праведне житіє,/ сповіднице славна Єлизавето,/ віру апостольську, віру отцівську, віру Православну/ непорушно зберігаючи/ і школу Києво-Братську/ разом з благовірним гетьманом Петром Сагайдачним і козацтвом українським/ для просвічення народу нашого розбудувала ти./ Багато користі для утвердження Церкви Православної своєю благодійністю і жертовністю зробила ти,/ за це Христос Господь нетлінним вінцем прикрасив тебе/ і в Царстві Небесному оселив,/ де нині біля Престолу Божого перебуваючи,// молися за спасіння душ наших.

 

КОНДАК, глас 3:

Православної віри сповіднице всехвальна / і в духовному просвітництві помічнице щедра, / навчи нас із вдячністю взивати до тебе: / Радуйся, свята праведно Єлизавето, // благочестя християнського взірець нев’янучий.

 

КОНДАК інший, глас 1:

Запашна квітко землі Волинської,/ що в час буремний для України від благочестивого кореня виросла,/ життям побожним і плодами діл милосердя/ на користь Церкви Христової/ щиро потрудилася ти,/ храми, монастирі та Києво-Братську школу розбудовуючи,/ непохитно трималася ти віри Православної,/ любов до Христа, Безсмертного Царя, в серці своїм зберігаючи,/ і нині на Небесах разом з усіма святими перебуваючи,/ молися за нас, свята праведна Єлизавето,/ щоби Господь Вседержитель// просвітив світлом Своїм душі наші.

 

МОЛИТВА

О свята праведнице Христова Єлизавето, щира за нас перед Богом заступнице і молитовнице, до тебе вдаємося з вірою і тебе благаємо: ти понад усе зберігала в родині своїй скарб неоціненний - віру Православну - допоможи і нам виховати дітей народу українського в благочесті та праведності; ти православного духовного просвітництва щедрою благодійницею стала – спонукай і нас прикладом свого побожного життя в християнських чеснотах зростати, повсякчасно заповідь Євангельську пам‘ятаючи: «Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного», Йому ж належить слава, честь і поклоніння нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

TO READ MORE, VISIT THE FOLLOWING LINK

Archbishop Daniel Takes Part in the Act of Canonization of Two Saints of the Orthodox Church of Ukraine

Photos by Deacon Andrii Sydor

(13 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873