PRAYER! LOVE and JOY! These three words describe the sentiments of the Archpastoral visit of Archbishop Daniel to Holy Trinity Ukrainian Orthodox Mission in Sacramento, CA
PRAYER! LOVE and JOY! These three words describe the sentiments of the Archpastoral visit of Archbishop Daniel to Holy Trinity Ukrainian Orthodox Mission in Sacramento, CA

13-14 листопада Свято-Троїцька  грамада Української Православної Церкви в Сакраменто зустрічала свого духовного батька архиєпископа Даниїлa. Який завітав зі своїм архипастирмьким візитом, разом із двома семінаристами, щоб з‘єднатися в молитві та духовних розмовах і утішеннях із віруючими цієї святої парафії.

В суботу ранком, напередодні недільного Богослужіння, Високопреосвященніший Архиєпископ Даниїл, звершив поминання всіх жертв голодомору в Україні. Його Високопреосвященство згадав ті гіркі дні які випали на долю України, поділився тими досвідами які довелося йому вивчити з приводу цього «геноциду», саме так владика закликав всіх називати ці страшні часи, і закликав усіх пам‘ятати те що сталося, щоб більше неповторяти помилок минулого.

Сьогодні немає сумніву, що голодомори, а особливо Голодомор 1932-1933 років — це штучно створена людьми трагедія, Ґеноцид супроти українського народу.

Пам’ятаймо, що День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три Голодомори: 1921—1923, 1932—1933 і 1946—1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932—1933 років, визнаний у багатьох країнах геноцидом українського народу. Терору голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, передувала насильницька колективізація, «розкуркулення», хлібозаготівельна кампанія. Історики зазначають, що це була свідома і цілеспрямована політика сталінського режиму, спрямована на упокорення українського селянства та знищення українського села, що було хранителем мови, народних традицій і не сприймало радянської влади.

У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирали 24 людини. За різними даними (багато документів тієї пори знищено каральними органами), у 1932-33 роках померло насильницькою смертю до 10 мільйонів осіб. Три голодомори забрали життя 12—15 мільйонів. Зникли не лише родини, а цілі хутори і села. Упродовж десятиліть найбільша гуманітарна трагедія в світі замовчувалася радянською владою, навіть спогади свідків великого голоду могли стати приводом до кримінальних переслідувань і репресій. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу. Згідно з соцопитуванням 2018-го, Голодомор геноцидом — злочином радянської влади проти українського народу, вважають і 79% громадян України.

"Сьогодні ми відзначаємо 88 роковини Голодомору і вшановуємо пам'ять жертв цього геноциду сталінського режиму проти українського народу. Незліченна кількість українських мирних жителів: дітей, чоловіків і жінок, - страждали від голоду й боролися за свою національну ідентичність, мову і культуру", - сказав Архієпископ Даниїл. Після чого пролунала "Вічна Пам‘ять" за всіх жертв штучного Голодомору, Ґеноциду, на Україні.

Наступного дня, в неділю ранком, перед початком святої літургії, на зустрічі Архиєрея, із щирими словами та запашним короваєм в притворі храму Владику зустріла молодь. Чудові вірші привітання, виходили із натхненних уст молодих дітей, та підлітків, які своїми віршами описали ту невимовну благодать, мати його Високопреосвященство у себе в гостях, та отримати ті, такі потрібні в цей час  слова настанов, духовні цукерки із рук Архиєпископа Даниїла. При зустрічі у самому храмі слово виголосив голова управи Дроздовський Ярослав та настоятель храму, протоієрей Мирослав Турчак, який згадав про попередні візити Високопреосвященнішого владики, його слова які запали йому в душу, і які немов попутній вітер підтримують ці роки в його служінні із людьми. Після чого настоятель храму попросив святих молитов у Владики Даниїла за своїх вірних, за себе та за свою велику сім‘ю.

За мить розпочалася  Свята Літургія яку очолив Владика Даниїл , якому співслужив настоятель прот. Мирослав Турчак, а також прот. Георгій Тяпко настоятель Свято-Михайлівської церкви в місті Сан Франциско, який пізніше приєднався до них. Співи богослужіння виконував парафіяльний хор.

Після прочитання Святого Євангелія Владика Даниїл звернувся  з повчальним словом до парафіян. Де він навів чудовий приклад, використовуючи купюри 20 доларів, що життя людини, яким би воно небуло потріпаним, розтоптаним, залишає ту саму цінність, все що потрібно доя людини це прийти до Бога, щоб він розрівняв ту купюру, ті гріхи, і оновив людину своєю благодаттю.

Після Літургії зі словом подяки звернувся настоятель храму, і на знак любові подав владиці квіти та просфору.

Завершились богослужіння уставним многоліттям та спільним фото. У церковному залі відбувся святковий обід, а також концерт за участі парафіян та гостей.  Декілька пісень призентувала відома Українська співачка Анничка, та Михайло Марків, який також призентував неймовірно гарні пісні на гітарі, які запали в сердця віруючих і окрилили своєю силою.

Всі парафіяни і гості вистовлюють свою подяку Архипастирю, і бажають здоров’я і Многліття.

Від усієї громади хочу подякувати як настоятель всім хто долучився до зустрічі Владики:кухаркам, адміністрації , жертводавцям, та всім хто зробив наше свято урочистим. Завжди ми раді вітати нашого духовного батька на землях Каліфорнії, зокрема в Сакраменто!

By Very Rev. Fr. Myroslav Turchak and Reader Andrii Vatrych

PRAYER! LOVE and JOY! These three words describe the sentiments of the Archpastoral visit of Archbishop Daniel to Holy Trinity Ukrainian Orthodox Mission in Sacramento, CA

Photos by Readers Andrii Vatrych and Maksym Zhuravchyk

(80 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873