Відзначення 70-ти ліття Школи Українознавства та Релігії в Чікаго
Відзначення 70-ти ліття Школи Українознавства та Релігії в Чікаго

St. Volodymyr Cathedral's School of Religion and Ukrainian Language in Chicago Marks 70th Anniversary 

Відзначення 70-ти ліття Школи Українознавства та Релігії в Чікаго

Учітеся, брати мої, думайте, читайте (Т. Г. Шевченко)

Разом з заснуванням та будівництвом Православних Церков, українці часто засновували при парафіях Школи Українознавства де мали змогу навчати наступне покоління української мови, культури, релігії та традицій українського народу. Саме в таких школах українці прив’язували своїм дітям любов до всього українського, особливо до притаманного українському народу Християнства та Української мови. В таких школах діти мали змогу вивчати українську культуру, звичаї та традиції. Також, саме там була змога навчитись українських танців та співу.

Чудову можливість навчатись в одній з таких шкіл мають майже 80 українських дітей в Чикаго, будучи студентами суботньої Школи Українознавства і Релігії при парафії Св. Володимира Української Православної Церкви в США в Чикаго. 23 лютого 2020 року саме ця школа Українознавства та Релігії відзначала 70-ччя з часу свого заснування.

На ювілей були запрошені багато гостей, зокрема Високопреосвященніший Архиєпископ Даниїл, який цього недільного ранку очолив святкову архієрейську літургію в катедрі Св. Володимира, щоб саме під час літургії піднести молитви до Господа за тих хто навчається, навчає та підтримує Парафіяльну Школу Українознавства та Релігії. Саме з таким проханням звернулись до Архиєпископа і настоятель катедри, і голова парафіїі, і діти, зустрічаючи владику з квітами та короваєм. Його Високопреосвященству співслужив настоятель катедри от. Іван Лимар та протодиякон Андрій Фрончак.

Під час богослужіння молились також за усіх тих хто віддали своє життя під час Революції Гідності в Україні, панахиду за котрими сам Архиєпископ Даниїл звершив напередодні оскільки саме в ці дні увесь український народ вшановує їхню пам'ять.

Професійних хор катедри прикрасив богослужіння своїми чарівними молитовними творами. Його Високопреосвященство під час проповіді звернувся до парафіян зі словами повчання, приводячи в приклад проблеми сьогодення у світі навколо нас.

Архиєпископ Даниїл під час прохальної ектенії добавив прохання саме за молодь, помолившись над дітьми парафії.

Після закінчення святкової літургії усі зібрались у церковній залі де Адміністрація Школи разом з вчителями та за підтримки парафії організували святковий обід. Діти Школи Українознавства та Релігії разом з вчителями виступили перед парафіянами, батьками та гістьми зі святковим концертом присвяченим 70-річчю з часу заснування їхньої школи. Діти розпочали свій концерт разом проспівавши молитву «Отче наш» під диригуванням директора школи добродійки Лілії Лимар.

Архиєпископ Даниїл благословив їжу та привітав Адміністрацію Школи, дітей, батьків, парафіян та зокрема вчителів, наголосивши на тому що саме вчителі, це ті люди завдяки яким ми здобуваємо знання в цьому світі. Владика підкреслив, що саме завдяки їхнім добрим серцям школа має можливість функціонувати. Ведучі концертної програми розповіли цікаву історію школи з часу її заснування. Діти підготували гарні українські пісні та чарівні музичні твори які вони виконали перед усіма присутніми.

Багато гостей привітали Школу з її «днем народження», бажаючи їй процвітання. Зі словами привітання та вдячності виступили консул України в Чикаго, представники різних організацій та спілок, священнослужителі сусідніх парафій УПЦ США, колишні вчителі та випускники школи різних років. Представники різноманітних громадських організацій привітали школу презентувавши грошові подарунки для її розвитку. Директор школи, добродійка Лілія Лимар у своїй промові розповіла про деталі функціонування школи, звернулась до всіх хто тим чи іншим способом є причетним до навчального закладу з подякою за підтримку та наголосила на неймовірній важливості її існування.

Отець Василь Сендега у своєму слові, звертаючись до представників школи зазначив що святкуючи 70-ття її існування, усі святкують не лише минуле, але теперішнє і майбутнє. Бо й справді, маючи таку школу та навчаючи дітей української мови, засад християнської віри, української культури та інших предметів, парафіяни дарують своїм дітям безцінний скарб – знання, прив’язуючи любов до Бога та рідної батьківщини України.

St. Volodymyr Cathedral's School of Religion and Ukrainian Language in Chicago Marks 70th Anniversary

Text by Subdeacon Mykola Zomchak

Photos by Olena Lymar and Subdeacon Mykola Zomchak

(125 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873