Baltimore, MD Ukrainian Orthodox Community Celebrates 70 Years
Baltimore, MD Ukrainian Orthodox Community Celebrates 70 Years

24 листопада в 23 неділю після П’ятидесятниці, правлячий архієрей Західної єпархії УПЦ США архієпископ Даниїл звершив Божественну Літургію в храмі Архістратига Божого Михаїла в місті Балтимор, штат Мериланд.

Цього дня парафія архістратига Божого Михаїла в Балтиморі відзначала 70-ту річницю з дня свого заснування. З благословення Першоієрарха УПЦ США митрополита Антонія святкове богослужіння очолив керуючий Західною єпархією УПЦ США архієпископ Даниїл. Зустрічали владику настоятель парафії протоієрей Василій Кринштополь, протоієреї Володимир Штиляк, Зіновій Жолобак, ієромонах Софроній (Чуприна),  диякон Святослав Готь, голова парафіяльної управи  Олександр Стрижак, парафіяни та гості храму.

При зустрічі владика Даниїл від імені митрополита Антонія та себе особисто привітав настоятеля та парафіян з визначною для парафії датою. В свою чергу настоятель подякував владиці за візит та попросив від імені громади молитов за тих, хто сімдесят років тому назад заснував та протягом багатьох років розбудовував парафію. Після вітальних слів відбулася урочиста зустріч архієрея та розпочалося богослужіння. Цього дня до храму на Божественну Літургію зібралися  українці з усього Балтимора та його околиць, аби спільно розділити радість цього недільного та знаменного для парафія дня. За богослужінням співали семінаристи Свято-Софійської православної Семінарії разом із парафіяльним хором. 

Під час богослужіння на Малому Вході  за багаторічну та плідну працю на благо Святої Православної Церкви та народу Божого з благословення собору єпископів УПЦ США протоієрей Василій Кринштополь був нагороджений правом носіння Хреста з прикрасами. Парафіяни разом з духовенством привітали свого настоятеля вигуком: Аксіос!

Після Євангельського читання архієпископ Даниїл звернувся до людей зі словами настанови.

На заупокійній єктенії владика пом’янув усіх спочилих парафіян храму, які трудилися на розбудові парафії, а також молитовно згада усіх українців голодом вбитих в роки Голодомору 1932-1933 років.

На завершення богослужіння архієпископ Даниїл ще раз привітав настоятеля та парафіяльну управу з 70-ю річницею від дня заснування парафії. Настоятель подякував владиці Даниїлу та духовенству за богослужіння та від імені громади передав вітання митрополиту Антонію після чого було проголошено многолітня.

Святкування визначної дати для української парафії в Балтиморі продовжилося в банкетному залі, де з благословення митрополита Антоні архієпископ Даниїл нагородив Орденом святого апостола Андрія Первозванного, заснованим на честь 100 річчя УПЦ США, найстарішу парафіянку храму архістратига Михаїла пані Надію Стрижак. Також цього дня Благословенними Грамотами були відзначенні голова парафіяльної управи Олександр Стрижак та активні парафіяни Володимир Демиденко, Наталія Короза та Ростислав Лерман. 

Автор: ієромонах Софроній (Чуприна)

Baltimore, MD Ukrainian Orthodox Community Celebrates 70 Years

Photos by Subdeacon Yaroslav Bilohan

(50 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873