Pascha at St. Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral in Chicago, IL
Pascha at St. Volodymyr Cathedral in Chicago, IL

Pascha at St. Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral in Chicago, IL

On Saturday night the 7th and Sunday the 8th of April, divine services for the great feast of Christ’s Resurrection were served in St. Volodymyr Ukrainian Orthodox Cathedral (Chicago, IL), led by the cathedral’s spiritual father, His Eminence Archbishop Daniel of the Western Eparchy of the Ukrainian Orthodox Church of the USA. He was co-served by Very Rev. Fr. Ivan Lymar (pastor), Rev. Fr. John Charest and Protodeacon Andriy Fronchak. Seminarians of St. Sophia Ukrainian Orthodox Theological Seminary (South Bound Brook, NJ) subdeacons Mykola Zomchak, Ivan Venhryn, Myroslav Mykytuyk and Yaroslav Bilohan assisted the archbishop. The Paschal sermon of the Holy Hierarch John Chrysostom at the end of Matins was read aloud by Vladyka Daniel.

The liturgical services began in total darkness, as Archbishop Daniel chanted the announcement of Resurrection and carried out the flame from the tomb of the Savior, which was brought from Jerusalem to St. Volodymyr’s Ukrainian Orthodox Cathedral in Chicago, IL!

This year, more than 600 men, women and children were welcomed to the cathedral’s temple during the Pascha Midnight service. The Boyan choir under the direction of Volodymyr Popowych led the chanting of the entire liturgical cycle of the services, thus spiritually uplifting those in attendance. Faithful from all over Chicago Metropolitan area arrived to the cathedral in order to share of joy of Pascha with people of various age groups and immigrations to the United States of America. Chanting the Gospel narrative at the Liturgy, the Word of God was proclaimed in 18 languages, thus offering a bit of Christ’s presence to the representatives of Ukrainian, Serbian, Belorysyn, German, Polish, Hungarian, Romanian, Moldovan, Lebanese, Greek, Arab and other ethnic communities.

The Western Eparchy’s main church – Saint Volodymyr Cathedral Cathedral – was festally adorned; in the center of the church, the icon of Christ’s Resurrection was decorated with bright white orchids and which chrysanthemums. A large number of pilgrims prayed at the Paschal Divine Liturgy, and numerous individuals communed of Christ’s Holy Mysteries.

Upon completion of the Liturgy, a blessing service of Pascha; baskets took place around the cathedral. The services prayerfully started at 11:30 and concluded at about 4am, with people exchanging kiss of peace and greeting each other, on the cold streets of Chicago, by a heart-warming exclamation: CHRIST IS RISEN!

On Sunday afternoon, April 8, Vespers was served, during which Vladyka Daniel preached again and offered prayerful greeting of His Eminence Metropolitan Antony, Primate of the Ukrainian Orthodox Church of the USA.

Rejoice...for Christ is Risen...and all is well with the world.

 

Воскресіння Христове! Празників Празник і Торжество із торжеств! Немає серед нас того, хто не радів би в світлу пасхальну ніч, у кого не стало б світліше на душі, коли він чує слова: «Христос воскрес із мертвих». В кожному куточку Землі, від Австралії і Нової Зеландії до Європи і Америки славлять Чудо із чудес - Воскресіння Христа. В нашому кафедральному соборі святого князя Володимира у Чикаго  розпочалося святкування опівночі Світлою утренею ...

Царські врата і завіса закриті, а ми чуємо в вівтарі спів: «Воскресіння Твоє, Христе Спасе ...» Його розпочинає наш архипастир високопреосвященіший архиєпископ  Даниїл, його повторюють священики, семінаристи а відтак народ.Чому співається цей гімн? Тому що першими про те, що воскрес Христос, дізналися Ангели, небо дізналося раніше землі. Символізуючи це, ми відкриваємо церковну завісу, але царські врата все ще закриті. Потім вони відкриваються, і владика Даниїл роздає людям пасхальний вогонь, щоб він обігрів душу і тіло кожного хто прийшов  у цю світлу ніч єднання Неба і землі. Починається урочиста процесія із запаленими свічками. Цей хресний хід знаменує ходу апостолів і мироносиць в пасхальну ніч, в той ранній ранок Воскресіння від Єрусалиму до гробу Xриста Спасителя.

Ось хресний хід зупинився у дверей храму, двері закриті, але предстоятель осіняє їх тричі хрестом і трісвічником. Служба починається поза храмом, в опівнічній темряві, співом: «Христос Воскрес із мертвих ...» Це означає оновлення світу від темряви гріха, очищення благодаттю, а відвалений камінь - відкриття дверей до Церкви - вхід в благодатне Царство Христа, відкрите Його стражданнями і Воскресінням. З радістю і співом пасхального гімну входимо в храм. Царські врата відкриті! Христос Воскрес!

Чому таке Торжество, чому всюди радість і відчуття присутності Христа! Тому що ми радіємо нашому Господу, Його Перемозі над смертю!

Перемога Христова є єдина перемога, якій можуть радіти всі людські істоти від первозданного і до останнього. Будь-яка інша перемога на землі розділяла і розділяє людей. Коли один цар земний здобуде перемогу над іншим царем, один з них радіє, а інший сумує. Коли людина переможе свого сусіда, то під одною стріхою - пісня, а під другою - плач. У Господа - не так!

Воскресінням Своїм Господь переміг двох найлютіших ворогів людського життя і людської гідності: смерть і гріх.

Хто-небудь запитає: «Як же кажуть, що воскреслий Господь переміг смерть, адже люди все ще вмирають?» Всякий, що входить в це життя через материнську утробу, виходить з цього життя через смерть і гріб. Таке правило. Але тільки для нас, вмираючих у Христі, смерть є вже не темна безодня, а народження в нове життя і повернення в Отчий Дім. Гріб для нас вже не вічна тьма, а лише ворота, у яких очікують нас світлі ангели Божі. Для всіх сповнених любов'ю  до прекрасного і чоловіколюбного Господа гріб став просто останньою перепоною, переступивши яку, вони виявляться в присутності Божій, - і перешкодою, тонкою як павутина. Тому славний апостол Павло вигукує: для мене життя - Христос, і смерть - придбання (Флп.1: 21).

Далі хтось запитає: «Як же кажуть, що воскреслий Господь переміг гріх, адже люди все ще грішать?» Воістину Господь переміг гріх. Він переміг його Своїм безгрішним зачаттям і різдвом; і переміг його Своїм чистим і безгрішним життям на землі; і переміг його, як Праведник, страждаючи на Хресті; і нарешті, увінчав всі ті перемоги Своїм славним воскресінням. Він став лікарством, вірним і непогрішним Лікарством від гріха. Заражений гріхом може вилікуватися тільки Христом. Той хто не хоче грішити, може здійснити це бажання своє тільки за допомогою Христовою. Коли люди знайшли ліки від віспи, вони говорили: «Ми перемогли цю хворобу!» Подібно ж говорили і знайшовши ліки від хвороби горла, зубного болю, подагри та інших недуг: «Ми ці хвороби здолали! Ми ці хвороби перемогли! »Отже, знайти ліки від якоїсь хвороби означає перемогти хворобу цю. Христос є незрівнянний і найбільший Лікар в історії людства, бо Він дав людям ліки від хвороби всіх хвороб, тобто від гріха, з якого народжуються всі інші хвороби і всі інші страждання людські, і душевні, і тілесні. Ці ліки - Він Сам, воскреслий і живий Господь. Він є єдиним і тільки одним надійним засобом від гріха. Якщо люди і понині грішать і гинуть у гріхах, це не означає, ніби Христос не переміг гріха; а означає тільки те, що дані люди не вживають єдиного Лікарства від своєї смертельної хвороби; значить, Христос, як Лікарство, ще недостатньо їм відомий; або, якщо і відомий, вони все-таки з яких-небудь причин не беруть Його. Але історія свідчить тисячами тисяч голосів: прийми Христа в душу свою і станеш здоровим.  Знаючи неміч нашого єства, Господь наш Ісус Христос звелів вірним приймати Його як їжу і пиття під видимим виглядом хліба і вина. Це зробив Чоловіколюбець з безмірної любові до людей, аби тільки полегшити їм доступ до живоносних ліків від гріха і від тління гріховного. Хто тіло Моє споживає та кров Мою п'є, той в Мені перебуває, і Я в ньому. Як Живий Отець послав Мене, і Я живу Отцем, так і той, хто Мене споживає, житиме Мною (Ін.6: 56-57).

Хто не зрадіє такій перемозі Господа Ісуса Христа? Це Він переміг не заради Себе, але заради нас. Його перемога не зробила Його ні більшим, ні більш живим, ні більш багатим; але зробила такими нас. Його перемога - НЕ себелюбство, а любов, не присвоєння загарбленого, а дар. Земні переможці виривають перемогу; Христос - єдиний, Хто перемогу віддає. Жоден земний переможець, цар або воєвода, не бажає, щоб його перемогу відокремлювали від нього і приписували іншому; тільки воскреслий Господь обома руками простягає Свою перемогу кожному з нас і не гнівається, але радіє, коли Його перемога робить нас переможцями, тобто більш великими, живими і багатими, ніж ми є.

Важливо на пасхальній службі вслуховуватися в слова пасхального канона на утрені, адже це він описує славну перемогу Христа над смертю і гріхом.

Після огласительного слова святителя Іоанна Золотоустого, наш Владика розпочав Великоднє цілування або, як ще називають, христосування. Воно полягає в тому, що парафіяни  вітають один одного з Воскресінням Христа взаємним братським поцілунком, тобто «Христосуються». Храм наповнюється радісним гулом голосів: «Христос Воскрес!» - «Воістину Воскрес!».  Всі парафіяни дуже полюбили цей звичай, бо це дуже зближує людей: всі разом радіють Великому Дню і разом з тим виявляють любов до своїх ближніх. Адже, за словами святого апостола Іоанна Богослова (1 Ін. 4:16), «Бог є любов»!

Незабаром почалася Божественна Літургія, яка пройшла швидко, на одному диханні. 

Слідом почалося освячення пасок та інших пасхальних яств.

Велика подяка всім хто вклав свою працю і час у підготовку Пасхальної служби.

Тим, для кого церква ще не є домом, хотілося б побажати, щоб вони самі відчули і побачили, як прекрасне, добре, дивне світло життя в Христовій Церкві, скільки в ній закладено радісного майбутнього для кожної людини.

Христос воскрес!          Воістину воскрес!

Pascha at St. Volodymyr Cathedral in Chicago, IL

Pascha at St. Volodymyr Cathedral in Chicago, IL - 04/09/2018

Photos by Seminarian Yaroslav Bilohan and Svitlana Lymar

Text by Protodeacon Andriy Fronchak

(152 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873