Небесну сотню Господи, прийми! The Memory of the Heavenly Hundred Honored in Chicago, IL
The Memory of the Heavenly Hundred Honored in Chicago

Небесну сотню Господи, прийми!

The Memory of the Heavenly Hundred Honored in Chicago, IL

У пам'ять Героїв Небесної Сотні була відслежена Екуменічна Панахида в катедрі св Миколая в Чикаго за участю духовенства Православної та Греко-Католицької Церков, учнів та вчителів Рідної Школи в Чикаго. 24 лютого 2018.

On Saturday, March 24, 2018 - the Ukrainian community of Chicago, IL honored the memory of the Heavenly Hundred - the over a hundred young unarmed protesters who were killed by Russian-sponsored snipers in February 2014 during the Maidan Revolution of Dignity. They protested the government's dictatorship and corruption and demanded their human rights and dignity. These heroes and their sacrifice will be forever honored by generations to come. Heroes never die. Archbishop Daniel of the Ukrainian Orthodox Church of the USA Bishop Benedict Aleksiychuk of the Ukrainian Catholic Church and led the Memorial Service at St. Nicholas Ukrainian Catholic Cathedral in Chicago, IL.  

З ініціятиви Українського Конгресового Комітету штату Іллиной та Школи Українознавства Рідна Школа ім. В. Стуса, громада міста Чикаґо вшанувала Героїв Небесної Сотні в Українській Греко-Католицькій Катедрі св. о. Миколая. Єпископ Дієцезії св. Миколая Владика Венедикт Алесійчук, привітав Владику Даниїла, архиєпископа Української Православної Церкви Сполучених Штатів Америки, та із духовенством відслужили поминальну Панахиду щоб вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні. Були присутні представники громадських організацій, Генконсул України Лариса Герасько, діти Школи Українознавства зі своїми учителями, та громадські активісти.

Спільна молитва в катедрі святого о Миколая єпископів, священиків разом з школярами школи українознавства Рідна школа є символом єднання з Україною, головним уроком виховання для маленьких українців. Як правило, діти чекають щоб якнайшвидше закінчилися уроки в школі чи Служба Божа у церкві... а сьогодні вони залишалися в храмі після відправи, не поспішали виходити. Перед царськими воротами стояли фотографії з Майдану Віктора Гурняка, молодого хлопця, який після Майдану одягнув військову форму, став Воїном світла, віддавши життя за Україну. Він був пластуном і раптом упродовж усієї відправи за його фотографією додолу нахилений пластунами прапор. Попередньо ніхто не знав про те, що Український Національний Музей принесе сюди Вікторові фотографії. А далі наймолодші пташенята обступили архиєпископа Даниїла, який буквально приклякнув перед ними, відповідаючи на питання, чому на українському прапорі Кров? чому ним когось накрили...я стояла поруч, заледве стримуючи сльози. А владика далі вів розмову про силу, якою наділені Герої, про правду, про те, як побороти страх. - А тепер, діти, давайте попрощаємося з нашими Героями, повторіть за мною - Вічная Пам'ять!, - сказав владика Даниїл. Діти повторили і тихесенько попрямували у напрямку своїх батьків. Ось так складається життя, з маленьких кроків маленького хлопця з українським прапором в революцію, з молитви за Віктора та сотень інших, що вже за межею, з миті, яка вже у маленьких серцях дітей, народжених українцями. Віримо, що Ангели усміхнулися, вони чекали на цю молитву.

Катедра заповнилася любов’ю та відчуттям гідности за яку боролися на Майдані. Вшанували героїв, їм шана й молитви. Їх назвали Небесною Сотнею –вони загинули за честь, за волю, за право бути українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня полинула у вирій вічності. Герої не вмирають!

Text by Marta Farion and Maria Klimchak

Photos by Olena Lymar

The Memory of the Heavenly Hundred Honored in Chicago

The Memory of the Heavenly Hundred Honored in Chicago, IL - 02/25/2018

Photos by Olena Lymar

(31 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873