All Saints Ukrainian Orthodox Parish of New York City Visits Metropolia Center of the Church
All Saints Ukrainian Orthodox Parish Visits Metropolia Center

ПІКНІК В СЕМІНАРІЇ СВ. СОФІЇ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ США

Ще минулого року парафіяни української православної церкви Всіх Святих, що в Мангеттені, вирішили пригостити семінаристів семінарії св. Софії: наліпили вареників, наварили борщу та й відвезли до семінарії. Тепер це вже стало доброю традицією. І цього року нас було запрошено на відкриття навчального року в семінарії, що відбулось 11 вересня, а також на пікнік.

Парафіянам дуже сподобалась ця ідея, тому погодили день проведення пікніку на 15 жовтня і почали дружно готуватися до цієї події. Бажаючих записалось багатенько, десь коло 40 людей, то ж замовили великий автобус. Закупили продукти та все необхідне, замаринували м’ясо для шашликів, причому, маринували за двома різними рецептами.

15 жовтня після служби Божої поїхали до Савт Бавнд Бруку. Поїздка співпала з шанованим в Україні і українській діаспорі релігійним святом Покрови Пресвятої Богородиці, а також річницями історичних подій – 75-річчям УПА і 70-річчям Акції «Вісла». В цей день в українській православній церкві-пам’ятнику св. Андрія Первозваного Високопреосвященний Владика Даниїл освятив ікону Богородиці – покровительки українських воїнів, копію якої за оригіналом у Михайлівському Золотоверхому Соборі в Києві виготовив іконописець Юрій Нікітін.

На жаль, ми не встигли на освячення ікони, тому наш настоятель отець Віталій попросив дозволу відслужити акафіст в церкві св. Андрія Первозваного на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

Після молитви нас зустрів Владика Даниїл. Мусимо признатися, що метою поїздки до Консисторії і семінарії були не тільки шашлики (чи барбекю, як кажуть американці). Це була ще одна нагода зустрітись і поспілкуватись з нашим Владикою Даниїлом – неперевершеним розповідачем і співрозмовником. Кожна зустріч з Владикою заряджає нас позитивною енергією і бажанням робити добрі справи для церкви, для громади.

Парафіяни нашої церкви вже мали можливість минулого року відвідати і завдяки Владиці Даниїлові ознайомитись з історією і сьогоденням Центру Української Православної Церкви в США. Але Владика, побачивши чимало нових облич і взнавши, що більшість з них вперше приїхали до Консисторії, знов став нашим гідом. Спочатку він повів нас на цвинтар до місця поховання першого Митрополита Української Православної Церкви в США блаженной пам’яті Івана Теодоровича. Біля пам’ятника борцям за волю України Владика розказав історію плити Симона Петлюри, яка знаходиться у підніжжя пам’ятника. Наступна зупинка була біля пам’ятника УПА.

Після цього Владика Даниїл ознайомив гостей з історією Консисторії, семінарії, Культурним Центром, завів в каплицю семінарії і розказав історію її створення, про іконостас і святині, які зберігаються в каплиці, ознайомив з життям і навчанням семінаристів. Владика розповів про заплановані реставраційні роботи по збереженню історичної пам’ятки, а потім відповів на всі питання парафіян, яких було чимало.

Тільки після цього перейшли до запланованого пікніку. Частина парафіян на чолі з настоятелем - о. Віталієм Павликівським та головою парафіяльної ради п. Петром Плісаком приготували все на вищому рівні і радо пригощали всіх шашликами з пилу-жару, овочами, фруктами, напитками.. Ніхто не залишився голодним. Пізніше до нас приєднались священники з інших парафій, які з’їзжалися на річну конференцію.

Весь цей час Владика Даниїл був з нами. Не хотілось розставатись, але час нашої зустрічі збігав. На прощання семінаристи заспівали нам «Многая літа» і подякували за подарунки.

Тепер будемо готуватись до наступної поїздки до мироточивої ікони в Пенсильвенію і до наступної зустрічі з Владикою Даниїлом 15 листопада.

Важко знайти слова подяки Високопреосвященному Владиці Даниїлові за його працю на благо нашої церкви, за час, який він знаходить для нас. Нехай хранить Вас, Владико, Господь Бог!

All Saints Ukrainian Orthodox Parish Visits Metropolia Center

All Saints Ukrainian Orthodox Parish Visits Metropolia Center - 10/15/2017

Photos by Seminarian Yaroslav Bilohan

Text by Tetiana Turetska

(25 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873