Храмове свято св. Івана Хрестителя
Patron Feast Day of St. John the Baptist, Portland OR

Храмове свято св. Івана Хрестителя

Бог Творець, створивши світ видимий і невидимий виявляє милість Свою до всього створеного. А все Ним створене прославляє велич і святість Божу.

Особливе місце займає святкування храмового свята. Ми маємо багато назв для цього дня: день народження парафії, день освячення храму, але кожного року святкуючи, розуміємо одне, що будучи учасниками Божого промислу на нас, неприривного життя Церкви- Божого дому на землі.

Саме таке храмове свято відзначила парафія Св. Івана Хрестителя в місті Портленд штату Орегон. Це свято було для парафіян подвійним, розділити з нами цю радість завітав Його Високопреосвященство Митрополит Антоній. За церковним уставом день починається звечора. Напередодні в суботу була відслужена вечірня, а в сам день недільний і святочний літургію очолив Митрополит Української Православної церкви в Америці і діаспорі, Високопреосвященніший Владика Антоній. Особливості цього служіння пам’ятні і тим, що перед початком літургії був постриг у читці трьох смирених духом, ревносних православних Лоренса Федори, Дмитра Чепишко та Роберта Свистуна. Всі троє були задіяні у співі і читанні прокимена і Апостола.

Архієрейська служба завжди проходить на молитовному і торжественному піднятті. Владиці Антонію співслужили настоятель парафії протоієрей Володимир Зінчишин, о.Андрій Матлак настоятель парафії Святої Трійці у місті Сіетл та диякон Андріан Мазур. Парафія іменується в честь Різдва Івана Хрестителя. Останього пророка старого заповіту і першого пророка нового заповіту, який був посланий рівняти стежки перед приходом Господа нашого Ісуса Христа. ’’ Я голос того, хто кличе: В пустині рівняти дорогу Господню’’, Служба Божа, це немовби джерело живої води, яке ніколи не вичерпається, наповнює наші душі вірою, терпінням і любов’ю. Саме про велику любов до Бога і ближнього, Владика Антоній і приводив приклад у своїй проповіді, повній простоти і життєвого досвіду. Адже простота і доступність пригортає людей, загострює увагу на необхідності вибору у своєму житті. Вибрати молитву, вибрати любов до інших і є тією сілью землі, яка ніколи не ізвітріє. Наш архієрей з добротою і мудрістю старця був, і є послідовником Того, хто стоїть і стукає, і хто йому відкриє своє серце, він буде мати з ним трапезу.

Всі парафіяни і гості мали можливість молитовної єдності, відвертості під час Служби Божої. Кожне прохання ектеній, виголошене дияконом Андріаном, було звернене до кожного присутнього, молитовний і радісний настрій був протягом всього часу проведеного з нашим митрополитом.

Після Служби Божої відбувся святковий обід. Страви хоч і пісні, але обильні приготовлені людьми, хто не байдужий до життя парафії. Розмови і плани на майбутнє, всі присутні мали можливість підійти до Владики за порадою і благословінням. Спільна фотографія в цей пам’ятний день, який залишиться в наших серцях надовго. На многії літа, Владико!

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873