СВЯТО ПЕРШОЇ СПОВІДІ У СОБОРІ СВ. КН. ВОЛОДИМИРА В ЧИКАГО

СВЯТО ПЕРШОЇ СПОВІДІ У СОБОРІ
СВ. КН. ВОЛОДИМИРА В ЧИКАГО

Ось і завершились пасхальні дні Воскресіння Христового. Як швидко плинуть дні, минають роки життя нашого. Ще вчора наші діти були зовсім крихітками, а тепер вступають в своє свідоме доросле життя. Свята Церква, - наша добра матір,- нагадує нам про це Першою Сповіддю наших діточок. “Дорогі батьки! Ваш син, ваша дочка вступають в свідоме доросле життя! Наступив знаковий перехід від безтурботного дитинства до повсякденного усвідомлення відповідальності за свої вчинки. З цього моменту вони нарівні з вами приступатимуть до Святого Причастя після сповіді, усвідомлюючи всю складність людських поступків!”

Шоста неділя після Пасхи, 21 травня, в день пам’яті святого апостола Іоанна Богослова, і стала цим урочистим незабутнім днем для кожного з найменших наших парафіян українського православного кафедрального собору святого князя Володимира у Чикаго. Кожен, хто приходить в цей день в храм на богослужіння, відчуває неабияку духовну радість та благоговіння перед цими чистими душами дітей, так прекрасно одягнутих на зустріч із Богом. Це не що інше, як нагадування і нам, дорослим, про необхідність духовної чистоти стояння перед Богом.

Таїнство покаяння — це очищення від гріха, тому що кається жива душа. Особливо, якщо це – дитина. Знайти підхід до цієї душі, налаштувати її до сповіді, наставити на шлях виправлення – от найскладніше й надзвичайно важливе завдання, яке стоїть перед священиком, учителем-катехітом і батьками. Саме тому питання підготовки до цієї знаменної події у нашій парафії ставиться досить серйозно. Маленькі парафіяни пройшли цілий курс під керівництвом пані -добродійки Лілії Лимар, Пітера Браша, а також їхніх помічників: Aнни Крейніної, Олени Лимар, Ярини Хлібович та Калини Браш. Під час науки діти вивчили перші молитви, окремі події із Старого і Нового Завітів, церковні і Божі заповіді та правила поведінки у храмі. Навчаючись в класі, роблячи домашні завдання, діти осмислювали та обговорювали важливість і необхідність у житті кожного християнина Святих Таїнств Сповіді і Причастя. Уже з цього моменту розпочинається процес формування своїх особистих християнських цінностей, перший крок дитини в доросле, свідоме християнське життя. Ці Таїнства будуть супроводжувати їх протягом всього подальшого життя і відкриватимуть їм двері до Небесного Царства.

У неділю Святу Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого звершував настоятель собору протоієрей Іван Лимар разом із протодияконом Андрієм Фрончаком.

Цього дня у храмі було велелюдно, адже на велике духовне свято маленьких християн завітали не лише рідні батьки, але й хресні, родичі та друзі.

До Таїнства Святої Сповіді цього дня вперше приступили: Микола Ващук, Владислав Демедасюк, Данило Деревляк, Анна Єщенко, Олександр Качмар, Вікторія Лукань, Юлія Перехожук, Евеліна Рознатюк, Владислав Смерека, Галина Фрончак, Христина Швець, Микита Якуб’як та Назар Якуб’як.

Звертаючись до батьків, отець Іван подякував їм за зусилля у християнському вихованні дітей, а також заохотив і надалі виховувати своїх дітей у християнській вірі, та прикладом свого життя передавати їм любов до Бога і ближніх.

На згадку про цю особливу подію у своєму житті, кожна дитина отримала Пам’ятку про Першу Сповідь і Урочисте Причастя, двомовний молитовник та браслет із іконками святих.

Велика подяка нашому отцеві Івану, Пані Лілії, Пітеру Брашу, всім учителям та організаторам за прекрасне свято в нашому соборі.

Як урочисто і святково були вдягнуті діти цього дня, так і їхні душі нехай завжди будуть урочисто вбрані добрими ділами, і як горіли у їхніх руках свічки під час Літургії, так серця їхні нехай палають любов’ю до Бога та ближніх!

Многії літа!!!
Протодиякон Андрій Фрончак
Фото Олени Лимар

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873