Spiritually Uplifting Celebration in Warners, NY
Spiritually Uplifting Celebration in Warners, NY

Кожен день є Божим благословенням. Проте є  дні особливі, які потребують особливого духовного приготування, молитви, душевного піднесення, науки, старань душевних. 

 

Таким особливим став для нас, прихожан УПЦ св Апостола Луки в місті Сиракьюзи, штат Нью Йорк, день Першої Сповіді для семи наших діток.

Великої  радості до цього дня додав приїзд Владики Даниїла. Наш ранок розпочався з того, що у супроводі усміхнених діточок Владика зайшов до нашого храму, де його, згідно з українським звичаєм, короваєм на рушничку, зустрічала вчителька дитячої недільної школи Христина Андрушків та квітами від імені батьків маленьких причасників та усіх прихожан нашої церкви пані Катерина. Після теплих слів привітання від настоятеля нашого храму отця Миколи усі присутні  набралися душевних сил від святої Літургії. Вона також була особливою тим, що дуже гарно її співали семінаристи. Мудрою і натхненною була проповідь Владики Даниїла у неділю Жон Мироносиць про прояв правдивої  християнської любові до ближнього, про сміливість бути носієм і активним впроваджувачем  християнських цінностей у сучасному світі. Дуже актуально звучало  ці мудрі настанови  для молодих людей, батьків, чиї діти вперше приступали до Сповіді, адже саме від їх виховання і прикладу поведінки залежить майбутнє УПЦ в Америці та християнства у світі.  

Зворушливим моментом під час Святої Літургії було виконання молитви «Отче наш» маленькими парафіянами, котрі згодом приймали Святе Причастя з рук Владики. На очі наверталися сльози радості, коли батьки вели дітей до арки, яку так гарно заквітчали під керівництвом  паніматки Наталії, де їх зустрічали хрещені батьки і  йшли   до причастя. Кожній дитині Високоповажний гість вручив свідоцтво про Першу Сповідь і чудові молитовнички, до яких не раз будуть звертатися діти. Після завершення Літургії Владика благословив усіх хрестом, у якому покладена правдива частинка Хреста, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Пізніше всі присутні зробили загальне фото для книги, яка готується до друку на честь 100-річчя перебування Української православної церкви в Сполучених Штатах Америки.

Під час обіду у церковному залі  лунали слова вдячності Владиці Даниїлу, який своєю присутністю   і мудрими настановами наповнив цей день особливим змістом, семінаристам, що так гарно співали під час Літургії, отцю Миколі, який зумів об’єднати довкола організації такої події молодих парафіян і навчає усіх щосуботи Божої науки у церковній школі для дорослих. Для святкового обіду зал був особливо заквітчаний, центральне місце займав образ Ісуса Христа з дітьми і над ним намальовані слова « Пустіть діток до мене приходити, - бо таких є Царство Боже».

Для дітей у нашій церкві ось уже майже рік існує недільна школа, де Христина Андрушків проводить цікаві уроки Закону Божого як українською, так і англійською мовами, що є дуже важливим для нашої парафії. Діти вивчили з нею Десять Заповідей Божих, молитви, дізналися про створення світу та обговорили в ігровій формі інші біблійні  історії. Тому після обіду діти радо вітали Владику Даниїла у  своєму класі, щоб з ним поспілкуватися особисто. Там же, на другому поверсі нашого залу, був освячений невеликий музей, дбайливо зібраний нашим невтомним отцем Миколою. До нього віднесено речі церковного вжитку, які на сьогодні вже замінені на нові, -як от Євангеліє,кадило,дарохранительниця,хрести та інше.  І хоча їх небагато, проте існування такого музею змушує замислитися над тим, який цінний спадок передали нам засновники і будівничі нашої церкви у Сиракьюзах і яка велика відповідальність лежить на молодому поколінні по збереженні і примноженні українських церковних традицій, вихованні у них наших дітей. Адже, як говорив Владика Даниїл, без знання нашої історії неможливий її повноцінний розвиток.

Так і завершилися наші святкування Першої Сповіді і Святого Причастя, проте мудрість і настанови, передані у цей день, будуть доброю поживою для душі кожного, хто провів цей день у церкві Святого Апостола Луки.

 

ПарафіянкаУПЦ св Луки м Сиракьюзи

Мирослава Господарисько

Spiritually Uplifting Celebration in Warners, NY

Spiritually Uplifting Celebration in Warners, NY - 05/01/2017

Photos by Subdeacon Mykola Zomchak and Khrystyna Andrushkiv

(70 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873