Transfiguration of our Lord Celebration in South Bound Brook, NJ with Metropolitan Antony and Bishop Daniel
Transfiguration of our Lord Celebration in S. Bound Brook, NJ

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

Transfiguration of our Lord Celebration in South Bound Brook, NJ

Cвятo Преображення Господнього в церкві-пам'ятнику

св. Андрія Первозванного

Subdeacon Mykola Zomchak

19 серпня 2016 року Божого, в церкві-пам'ятнику св. Андрія Первозванного відбулося святкування свята Преображення Господнього. Святкове богослужіння очолив, предстоятель УПЦ США високопреосвященніший митрополит Антоній та преосвященніший єпископ Даниїл. Також співслужили з архиєреями настоятель храму о. Юрій Сівко, о. Іван Лишик, о. Орест Пугальський та о. Василь Шак.

Попри робочий день тижня, на богослужінні зібралось чимало парафіян та прихожан святого храму. Адже це дванадесяте свято є важливою подією в житті кожного християнина. Кожен в цей день просвітлюється світлом Господнього Преображення та наче разом з Ним зодягається в одяг святості та чистоти. Адже усі ми повинні прагнути до цього, бо ж сам Христос в цей день показує Свою силу та сподобляє людину побачити Його велич. Преображення полягало не у зміні Божественної природи Христа, але у з'яві Його Божества у природі людській. Як говорить Іоан Золотоустий, Преображення відбулося, «щоб показати нам майбутнє преображення єства нашого і майбутнє Своє пришестя на хмарах у славі з ангелами». Бо як сказано у сьогоднішньому  Євангельському уривку, яке зачитали архиєреї, Ісус Христос взявши з Собою трьох учеників: Петра, Якова та Іоана та піднявшись на гору молився. В цей час Господь засяяв світліше від сонця і до Нього явились у славі небесній Мойсей та Ілля і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належить зазнати в Єрусалимі. Важливо є те, що явилися саме ті пророки, яким свого часу Бог частково показав славу Свого Божества. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Раптом світла хмара осяяла їх, і вони почули з-за хмари голос Бога Отця: “Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте”. Ученики в страху попадали на землю. Так само і нам слід в цей день приклонитися перед Богом та його величчю.

Ці слова повторюються сьогодні не тільки в Євангельському, але й в апостольському читанні. Прочитав сьогоднішній апостольський уривок іподиякон Микола Зомчак, один з п'яти семінаристів, присутніх на богослужінні.   

Єпископ Даниїл після Євангельського уривку промовив чудову проповідь, де наголосив про необхідність прагнення до досконалості та набуття святості кожному з нас. Цим закликав усіх робити добрі справи, не чекаючи слушних моментів, а в кожних життєвих ситуаціях.

Літургія проходила в святковому та піднесеному настрої. Святкового настрою впродовж всієї літургії додовав чудовий спів хору, диригентом якого є пан Михайло Андрець.

Після завершення літургії архиєреї здійснили освячення принесених плодів біля каплиці Преображення. Ця довгоочікувана подія, особливо для маленьких дітей, була чудовим завершенням сьогоднішньго святкування. Освячення плодів є підтримування давньої традиції принесення в жертву Богові перших плодів. Цим самим люди воздають Богу подяку не лише за щедрі врожаї, але й за кожен прожитий день.

Також архиєреї зазначили, що на цьому місці, біля відреставрованої каплиці, групою дітей-місіонерів, освячення плодів буде вібуватись щороку.

Після окроплення плодів та усіх людей свяченою водою, єпископ Даниїл помазав всіх свяченою оливою та була зроблена спільна фотографія архиєреїв з дітьми.

Transfiguration of our Lord Celebration in S. Bound Brook, NJ

Transfiguration of our Lord Celebration in S. Bound Brook, NJ - 08/20/2016

Photos by Seminarian Hryhorii Matviiv

(38 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873