11-й Звичайний Собор Українських Православних Громад в Діаспорі відбувся в Мюнхені, Німеччина
11th Regular Sobor of the UOC in Diaspora

11-й Звичайний Собор Українських Православних Громад в Діаспорі відбувся в Мюнхені, Німеччина

Духовенство та віруючі з різних Українських Православних парафіяльних громад Франції, Німеччини, Австрії, Бельгії, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії зібралися у Мюнхені, Німеччина для 11-го Звичайного Собору Української Православної Церкви в Діаспорі за участі духовенства та мирян з 30 жовтня – по 1 листопада 2015 року.

Високопреосвященніший Митрополит Антоній, Первоієрарх Української Православної Церкви США та Місцеблюститель Української Православної Церкви в Діаспорі разом із Високопреосвященнішим Архієпископом Іоаном, правлячим ієрархом Українськими Православними парафіями у Європі, а також в Австралії та Новій Зеландії розпочав Собор службою Молебня у Свято Петро-Павловській Українській парафії а Мюнхені, таким чином, даючи молитовний початок життєдайним та надихаючим засіданням і бесідам про життя різних парафіяльних громад Української Православної Церкви по всій Діаспорі. По завершенні Молебня Високопреосвященніший Митрополит Антоній привітав Архієпископа Іоана з нагоди 24-ї річниці Архіпастирського служіння і від імені ієрархів УПЦ США вручив йому архіпастирський жезл. В той же час, настоятель церкви свв. Петра і Павла Української Православної громади в Мюнхені, прот. Валентин Смоктинович привітав Митрополита Антонія з 30-річчям його служіння, як ієрарх Української Православної Церкви в США та Діаспорі.

У своєму вступному слові Митрополит Антоній закликав усіх присутніх залишатися вірними священним заповідям Святої Православної Церкви, у той час коли світ стоїть перед численними соціальними і моральними викликами. Передаючи вітання Його Все-Святості Вселенського Патріарха Варфоломія I, митрополит Антоній процитував з офіційного Патріаршого листа: " ...зустріч із вірними з усього світу - включаючи США, Західну Європу, Австралію і Нову Зеландію - це не просто відповідь на юридичне зобов'язання. Вище всього сказаного, це унікальна можливість поділитися один з однимновинами на парафіях, на регіональних та глобальних рівнях, особливо в той час, колинаш світ стикається з численними випробуваннями до єдності та миру в Церкві. Однак, у вашій власній благословенній Україні, де відбуваються зміни і випробування, котрі знаходяться в наших думках та серці, а також у наших молитвах для того, щоб Господь надалі продовжував направляти Свій народ до місця квітучого, єднання і примирення для слави Його імені та духовного зростання Українського народу..."

Архієпископ Іоан, вітаючи Митрополита Антонія, а також єпископа Данила УПЦ США та делегатів 11-го Собору висловив свою архіпастирську радість, що Собор Церкви розпочинає діяльність та розгляне працю виконану протягом останніх 5 років, і відкриє нову сторінку в житті різних Європейських та Океанських парафіяльних родин.

Після того, як офіційно Собор Духовенства та Мирян розпочався і кворум був підтверджений, Преосвященніший єпископ Даниїл виступив із вітальним словом від Консисторії УПЦ США, розділяючи з делегатами Собору життя Православних Українців в Сполучених Штатах Америки, також нагадуючи всім присутнім про важливість збереження і передачі "свічки живої Віри" Українського Православ'я для наступних поколінь Українських Православних Християн по всьому світу, особливо в ті дні, коли прабатьківська Україна бореться за церковну єдність Українська Православна Церква в Діаспорі намагається та може надати допомогу та керівництво.

Протягом першого дня пленарних засідань, численні доповіді Ради Митрополії, Консисторій та відділів Праці були представлені та обговорені. У той же час, делегати запропонували свої версії та пропозиції для розгляду та обрання майбутніх кандидатів у відділі праці та адміністрації для Українських Православних парафіяльних громад в Діаспорі.

Після першого дня пленарних засідань, поминальна служба Панахида була відслужена Митрополитом Антонієм, Архієпископом Іоаном та Єпископом Даниїлом у співслужінні духовенства Українських Православних парафіяльних громад в Діаспорі, за спочилими героями Української нації – жертв різних політичних жорстокостей та злочинів проти Українських людей, в тому числі, на нещодавніх масових вбивствах на Українському Майдані в Києві, а також більше 8000 жертв терористичної діяльності на Східній частині України.

В суботу вранці, 31 жовтня 2015р. 11-й Собор продовжив свою роботу із святкуванням Божественної Літургії. З благословення митрополита Антонія, єпископ Даниїл очолив святкову Літургію, закликаючи присутніх по справжньому жити у своїй Вірі через спонтанні та випадкові дії християнської любові та милосердя. Владика Даниїл нагадав усім присутнім, що в той час, як парафіяльні церкви Української Православної Церкви існують по всьому світі, ми повинні пам'ятати, що наші громади є справжніми братніми родинами у Христі, моляться не тільки за власні потреби, – але повинні бути і стати невід'ємною частиною громадської діяльності та благодійності в країнах, де Українські Православні Християни знаходять свій новий притулок. У відповідь на звернення у проповіді єпископа Даниїла, Божественна літургія служилась та співалась на рідних мовах народів, де проживають Українські Православні Християни: українською, французькою, англійською, уельською, церковно-слов'янською та німецькою мовами.

Коли розпочалося перше пленарне засідання в суботу вранці, архієпископ Іоан представив голову Номінаційної Комісії – прот. Валентин Смоктинович оголосив результат роботи Номінаційної Комісії – пропозицію, офіційно обрати Митрополита Української Православної Церкви США, як п'ятого Митрополита Українських Православних парафіяльних громад в Діаспорі. Після номінації, і у відповідності до священних канонів Української Православної Церкви США та Діаспори, делегати 11-го Звичайного Собору віддали свої голоси в церкві свв. Петра і Павла Української Православної парафії, таким чином, обравши Високопреосвященнішого Митрополита Антонія, як Першоієрарха Українських Православних парафій в Діаспорі. Після обрання, офіційний лист про рішення Собору був розроблений для Патріаршого офісу і направлений Його Все-Святості Вселенському Патріарху Варфоломію I з проханням включити ім'я Високопреосвященнішого Митрополита Антонія в Диптихи Святої Православної Церкви, як Митрополита Українських Православних парафіяльних громад в Діаспорі. Крім того, єпископу Даниїлу було запропоновано взяти на себе обов'язки Помічника Єпископа для Митрополита, щоб забезпечити частіші архіпастирські відвідування парафій в Західній Європі.

У продовж Собору, безліч резолюцій 11-го Звичайного Собору були прийняті і проводилося обрання до Відділу Праці при Митрополії.

У цей день в дискусіях були включені конкретні плани для тісної співпраці з благодійними програмами УПЦ США, а також пастирські програми діяльності в місцевих парафіяльних громадах в країнах, де Українські Православні парафії існують та служать, серед них, необхідність програм для підтримки відкритих їдалень, відділу молоді, притулків для самотніх людей. Делегати висловили свою стурбованість і бажання кращого спілкування між єпархіальними структурами та необхідність продовження освіти серед духовенства.

Розмірковуючи про місію Святої Православної Церкви в Західному Світі, делегати Церкви висловили подяку Константинопольському Вселенському Патріархату за екологічні ініціативи в нашому суспільстві, а також за зусилля у примиренні аномалії Українського Православного Церковного роз'єднання.

Собор Церкви завершився в суботу ввечері із святкуванням Вечірнього богослужіння і підготовкою делегатів для Євхаристійного святкування Божественної літургії в неділю вранці.

У неділю, 1 листопада, Архієрейська Літургія була звершена у храмі свв. Петра і Павла Української Православної Церкви Високопреосвященнішим Митрополитом Антонієм і Преосвященнішим єпископом Даниїлом та духовенством Церкви, і в співслужінні у присутності Архієпископа Іоана, який за станом здоров'я не зміг служити. Крім того, місцевий єпископ Української Греко-Католицької Церкви, Єпископ Петро взяв участь у Божественній Літургії та поділився з присутніми братським зверненням надії на тіснішу співпрацю між українськими православними і католицькими громадами в Німеччині і інших Європейських країнах та Океанії.

Після Божественної Літургії 11-й Звичайний Собор завершився чудовим традиційним обідом в місцевому готелі Tulip Inn та виступом місцевого ансамблю ПЕРЛИНИ УКРАЇНИ.

Учасники та гості з багатьох Церков користуючись останньою можливістю, щоб поділитися думками про те, що вони дізналися під час зібрань Духовенства та Мирян, і як вони могли б працювати разом, щоб гарантувати, що те, що вони вирішили на Соборі було здійснено.

Ієрархи висловили щиру подяку всім, хто брав участь у Соборі і закликали до пильності у розбудові своїх місцевих громад, та сприянні проголошення Христового Євангелія – живучи життя відображаючи Його любов і милосердя.

 

РЕЗОЛЮЦІЇ ТА ПОСТАНОВИ 11-ГО СОБОРУ УАПЦ В ДІAСПОРІ


1. 11-й Собор Української Автокефальної Православної Церкви в Діяспорі (УАПЦ) уклінно вітає Його Святість Вселенського Патріарха Варфоломія Першого, Архиєпископа Константинополя і Нового Риму, і подякуємо Йому за привітання до Собору, і звертає увагу Його Святість на те, що Український народ, що має свою незалежну державу заслуговує на свою Помісну визнану Православну Церкву, і глибоко вірить, що він докладе зусиль та буде сприяти у завершенні цього процесу.

2. Собор сердечно вітає Високопреосвященнішого Владику Митрополита АНТОНІЯ, Місцеблюстителя УАПЦ в Діяспорі, обраного Митрополитом Української Автокефальної Православної Церкви у західній діяспорі та на 30 річниця Його Єпископський хиротонії, та бажає Йому кріпкого здоров'я, сил і витривалости в Його Архипастирській праці на многії літа.

3. Собор висловлює щиро сердечну подяку Заступнику Митрополії УАПЦ в діяспорі, що складається із Західноєвропейської Великобритійськоі й Австралійсько-Новоселяндської Єпархії Його Високопреосвященству Архиєпископу Іоану за духовну опіку наших Єпархій і його Архипастирські стараннями, за його турботи в підготовці і довершенні праць 11-го Собору, і особливо на 24-го річниця його Єпископський хиротонії, бажає кріпкого здоров'я, сил і витривалости служінні Богу, Церкві й українському народу на многії літа.

4. 11-тий Собор вітає голова Консисторію і Правлячого Єпископа Західної Єпархії УПЦ США, преосвященного  Єпископа Данаїла, за його участь в Соборі і складає подяку за його духовну пораду, та бажає йому кріпкого здоров'я, духовних і фізичних сил, та витривалости в його архипастирському служінні.

5. Собор вітає Ієрархію, Духовенство і мирян Українських Православних Юрисдикції в Україні і бажає їм дальшої успіхів в збережені непохитності Віри й відданість Богові та Його Церкві, та закликає їх проводжувати їхні старання, усунення міжконфесійної боротьби на всіх землях України, для повного осягнення об'єднання нашої Церкви в Україні, і створення єдиної Помісної Української Православної Церкви під омофором Українського Православного Патріарха та визнання її Вселенським світовим Православ'ям. Собор глибоко вірить, що наші брати і сестри в Україні, спокушені церковними роздорами, знайдуть в собі християнську любов обнявшись і об'єднатись.

6. Собор сердечно вітає ввесь народ Незалежної України, Президента, Парлямент і Уряд з перемогою демократії і правди, і молиться, щоб Господь Бог оберігав Україну, завжди дарував їй мудрих і чесних провідників, що стоятимуть непохитно на сторожі її Незалежності й добробуту її народу. Собор звертається до Президента, Уряду й Верховної Ради України з проханням продовжувати старанню створити единої Помісної Української Православної Церкви.

7. Собор вітає новоприбулих з України на постійне перебування поза межами України, і закликає їх входити в життя наших парафій в поселених країнах, щоб спільними силами забезпечити організованої Української Автокефальної Православної Церкви в цих країнах, ще на довгі роки.

8. Собор вітає ввесь Єпископат Постійної Конференції Українських Православних Єпископів поза межами України й бажає їм здоров'я, духовних і фізичних сил та витривалості в їхньому Архипастирському служінні на славу Божу і Його Святій Церкві.

9. Собор вітає Митрополичу Раду, Митрополиче Управління, Отців Настоятелів, Парафіяльні Ради, Братства, Сестрицтва, Молодечі Організації та всіх вірних УАПЦ західної діяспори.

10. Собор вітає Ієрархів, Ради Митрополії, Консисторії, Духовенство і вірних Української Православної Церкви в США, Української Православної Церкви в Канаді, і Українську Православну Єпархію в Південної Америки.

11. Собор вшановує 82-у річницю, пам'ять мільйоних жертв Голодомору-Геноциду Нації в України жахливих 1932-1933 роках, а також вшановує пам'ять Архиєреїв Духовенство і вірних Української Автокефальної Православної Церкви, що відійшли у вічність в Україні і в діяспорі протягом минулих 94 роки, та рівнож вшановуєм пам'ять померлих Ієрархів священство і вірних УАПЦ в західній діяспорі, що відійшли у вічність від часу 10-го Собору УАПЦ та сучасні жертви, відданість христових воїнів в боротьбі з агресором Росії, що віддали, - поклали своє життя на жертівник Батьківщини за кращу долю України і Народу.

12. Собор пропонує керівним органам Митрополії і Єпархіяльним Управлінням мати постійно на увазі складну проблему брак священиків та старатися використовувати всі можливості в осягненні душпастерів для праці в Христовій ниві. Собор закликає Православну молодь, студіювати богосло'я в семінаріях Церков УПЦ США чи УПЦ в Канаді, щоб підсилити Митрополію священиками.

13. Собор закликає керівні органам Митрополії УАПЦ в діяспорі уділити всю енергію, на піднесення духовного стану вірних, а також і Єпархіяльні Управління повинні уділити особливу увагу та працювати в ділянці привернення Української Православної молоді до нашої Церкви та уділення увагу парафіям, їхнім прогресу допомагаючи їм поборювати їхні труднощі.

14. Собор доручає Статутовій Комісії переглянути і внести ПРОЄКТ Статуту Митрополії УАПЦ в діяспорі й представити зміни на рішення наступному Соборі.

15. Собор пропонує і закликає Єпархіяльні Консисторії, отців настоятелів і Парафіяльні ради, Братства, Сестрицтва і вірних Митрополії УАПЦ в діяспорі, користати з утвореного Митрополії Веб-сайту й подавати матеріяли, інформації дописи для загального відома вірним.

Share This:



< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873