Стрітення
Home /
Presentation of Jesus to the Temple

Стрітення

Стрітення святкують на 40-й день після народження Ісуса Христа. Ще в Старому Заповіті закон постановляв принести дитину для очищення в Храм хлопчика до 40 днів, а дівчинку до 80 днів. Дати в знак подяки Богові ягня чи горлицю.

Ми знаємо, що Богородиця не зобов'язана була приносити жертву очищення, бо саме Різдво Христове стало її очищенням. Живучи в покорі до Бога Марія та Йосиф принесли жертви очищення. (Єв. 4, 15).

Під час перебування Святої Родини в Храмі ми бачимо зворушливу зустріч старця Симеона з Ісусом: Немовби Старий Заповіт зустрічає Новий. Час надій та сподівання на месію переходить в реальну можливість Спасіння людини. Царство Мойсея переходить Христу. Євангеліє зміцнює закон, Таїнство Євхаристії замінює кровні жертвоприношення “Нині відпускаєш раба Твого... з миром” (Лк. 2:29) – промовляє Симеон, тобто я побачив того, хто несе мені й усім людям Спасіння. Смерть стає не страшною. Людина як той очищений плід за законами життя іде до Бога, змінюючи земне життя на вічність.

Пам'ятаймо, що і ми маємо можливість відчути цю блаженну мить зустрічі з Богом в Його любові до нас. Будьмо послідовними Християнами, приклади життя біблійних праведників допоможе нам жити життям для спасіння.

Адже ми чуємо слова Христа: “Як хто служить Мені, хай іде той за Мною, і де Я, там буде й слуга Мій.” (Ін. 12:26).

о. Василь Криштомполь
Балтімор

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

Prayer Books
Calendar 2019
Prayer Book

  

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873