Стрітення
Presentation of Jesus to the Temple

Стрітення

Стрітення святкують на 40-й день після народження Ісуса Христа. Ще в Старому Заповіті закон постановляв принести дитину для очищення в Храм хлопчика до 40 днів, а дівчинку до 80 днів. Дати в знак подяки Богові ягня чи горлицю.

Ми знаємо, що Богородиця не зобов'язана була приносити жертву очищення, бо саме Різдво Христове стало її очищенням. Живучи в покорі до Бога Марія та Йосиф принесли жертви очищення. (Єв. 4, 15).

Під час перебування Святої Родини в Храмі ми бачимо зворушливу зустріч старця Симеона з Ісусом: Немовби Старий Заповіт зустрічає Новий. Час надій та сподівання на месію переходить в реальну можливість Спасіння людини. Царство Мойсея переходить Христу. Євангеліє зміцнює закон, Таїнство Євхаристії замінює кровні жертвоприношення “Нині відпускаєш раба Твого... з миром” (Лк. 2:29) – промовляє Симеон, тобто я побачив того, хто несе мені й усім людям Спасіння. Смерть стає не страшною. Людина як той очищений плід за законами життя іде до Бога, змінюючи земне життя на вічність.

Пам'ятаймо, що і ми маємо можливість відчути цю блаженну мить зустрічі з Богом в Його любові до нас. Будьмо послідовними Християнами, приклади життя біблійних праведників допоможе нам жити життям для спасіння.

Адже ми чуємо слова Христа: “Як хто служить Мені, хай іде той за Мною, і де Я, там буде й слуга Мій.” (Ін. 12:26).

о. Василь Криштомполь
Балтімор

Share This:Next >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2021
Calendar 2021
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873