ПІД ПОКРОВОЮ ВСІХ СВЯТИХ
Parish Feast Day in New York City

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

15 червня в Українській Православній церкві Всіх Святих, що на 11-й вулиці в Мангетені, відбулося храмове свято

 

Цьогорічний празник був благословенний тим, що вперше за період свого сходження на Митрополичий Престол Української Православної Церкви США, його відвідав Глава Української Православної Церкви США Митрополит Антоній. АрхиєрейськаСлужба Божа, яку він очолив і провів разом з настоятелем церкви отцем Андрієм Куликом та ще кількома священиками українських православних церков Нью-Йорка, була особливо піднесена врочистою й зібрала велелюдну громаду.

 

Благословляючи прихожан Української Православної церкви Всіх Святих та їхніх численних гостей, які завітали на храмове свято, зокрема з церков Святої Трійці, що на Брум-Стріт в Нижньому Мангетені, та Святого Володимира, що на 82-й вулиці в Мангетені Верхньому, а також інших християнських громад, Митрополит Антоній нагадав, що 15 червня Америка святкує й День Батька та привітав з ним усіх батьків. А звертаючись до вірян з недільною проповіддю, нагадав слова зі Святого Письма: “Шануй батька й матір своїх, щоб довгими дні твої були на землі...” наголошуючи, що сьогодні в повсякденні ми нерідко применшуємо роль батька в своєму житті, тоді як він разом з матір'ю заслуговує на найгіднішу пошану та любов.

Після Служби Божої відбувся святковий обід, дбайливо приготовлений Сестрицтвом церкви. А передувала йому коротка промова голови парафіяльної управи Петра Плісака, який розповів про свою церковну громаду й християн, які гуртуються довкола храму. Він сердечно подякував усім, хто приходить до Української Православної церкви Всіх Святих зі своїми радостями й бідами, готовністю допомогти нужденному й щиро підтримати Україну. Учасники та гості свята мали нагоду також переглянути короткий відеофільм, кадри якого розповіли про те, як парафіяни церкви вшановували жертв Голодомору 1932-1933 років, підтримували в Нью-Йорку київський Майдан, їздили з протестами до Вашингтону... Петро Плісак подякував також усім, для кого Українська Православна церква Всіх Святих стала щирим прихистком і опертям їхнього духу.

 

У свою чергу, головна управителька Української Національної Кредитівки в Нью-Йорку Наталя Пачашинська, привітавши Митрополита Антонія, духовенство та всіх вірян, вручила голові парафіяльної ради Петрові Плісаку грошовий дарунок для підтримки церкви.

Українська Православна церква Всіх Святих знайшла прихисток у цих стінах в 1971 році. А до того будинок під номером 206 на 11-й вулиці в Мангетені мав свою історію. Побудований у 1851-1852 роках як Welsh Congregational Church, служив їй до середини ХХстоліття, аж поки в 1944 році будівлю придбала Угорська конгрегація для Free Magyar Reformed Church. У 1960 році тут вже містився театр off-Broadway, власником якого був Джон Террел, чиказький актор й імпресаріо, який залишив по собі багато легенд та історій. Одна з них про те, як кожного року впродовж 25 літ він загримовувався під Джорджа Вашингтона, щоб відтворити його легендарний перехід 1776 року через ріку Делавер. Театр, очевидно, мав успіх, бо регулярно вміщував з 1961року оголошення про свої вистави у The New York Тimes.

 

Українська Православна церква Всіх Святих вдихнула у нього нове життя і за формою (кілька років тому прикрасила свій фасад мозаїкою роботи художника Василя Барабаша), і за наповненням.

Завершилося недільне храмове свято на високій ноті, яку майже півгодини блискуче тримав чоловічий гурт “Доміне” з Івано-Франківська. Отець Юрій Мулярчук, Віталій Мулярчук, Василь Сморжанюк, Ярослав Белей, Ярослав Ткачук та Руслан Рольний виконали камерні й українські народні твори настільки проникливо, немов зійшло благословення всіх святих із високості.

Катерина Боруш - Спеціально для “Нової газети

Фото Олекси Федотова

Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873