Відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
200th Anniversary of Birth of Taras Shevchenko

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

Відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Celebration the 200th Anniversary of Birth of Taras Shevchenko

 

9-го березня виповнилося 200 років від дня народження славного сина українського народу, поета, художника, мислителя – Тараса ГригоровичаШевченка. Святкування цієї дати стало важливою подією у житті української громади загалом і зокрема - парафії Святого Андрія Первозванного.

8-го березня у приміщенні Зали Сестрицства Святої Покрови Школа Українознавства при церкві-пам’ятнику святого Андрія разом з Його Високопреосвященством Митрополитом Антонієм,Його Преосвященством Єпископом Даниїлом, отцями Юрієм Сівком і Василем Пасакасом та усіма присутніми віддали шану Кобзареві. До ювілею школа підготувала концерт, на який також завітали родичі і знайомі учнів, парафіяни, студенти Семінарії Св. Софії, члени Сестрицтва Святої Покрови, голова Шкільної Ради д-р Євген Федоренко, представники Української Національної Федеральної Кредитівки та компанії «Міст».

Після спільної молитви на сцену вийшов вихованець садочку в образі маленького Тараса за руку з мамою, роль якої виконувала учениця 10-го класу. У цій інсценізації між допитливим хлопчиком і мамою відбувся діалог про світ, людські чесноти та духовні цінності, в ході якого мама дає сину життєві настанови.

Теми духовності, любові до рідного краю, історичного минулого України та її сучасного, мов стрічки, переплелися у концертній програмі. Малята садочку виступили з композицією «Уклін тобі, Тарасе»,а дівчатка 1-х – 2-х класів – з танцювальним візерунком до пісні «Зацвіла в долині червона калина», яку сольно виконала учениця 3-го класу. Учні молодших класів декламували вірші, в яких розповідалося про нелегку Тарасову долю, Україну, її красу, славу і народний біль. Звучали також пісні на слова Кобзаря у хоровому та сольному виконанні.

Кульмінацією виступу стало винесення на сцену жовто-блакитного прапора та читання учнями старших класів поезії Шевченка, слова та емоційне забарвлення якої резонували з теперішніми подіями в Україні. Після того, як усі присутні виконали «Заповіт», на екрані з’явилися кадри Майдану. Зворушливо звучали слова Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна, який читає уривок з поєми «Кавказ» на барикадах у Києві.

На завершення усі заспівали Гімн України. На очах бриніли сльози... У залі відчувалася тривога за Українуі водночас – надія на перемогу...

Владика Даниїл наголосив про важливість збереження рідної мови та розповів про нещодавню поїздку до України, поділився враженнями відвідвідування Майдану і спілкування з людьми. Також просив присутніх приєднатися до молитовного вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, яке відбудеться у церкві-пам’ятнику св. Андрія 30 березня, 2014 p.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
Prayer Books
image
Calendar 2021
image
Prayer Book

  

Recent Galleries

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873