Відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
200th Anniversary of Birth of Taras Shevchenko

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

Відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Celebration the 200th Anniversary of Birth of Taras Shevchenko

 

9-го березня виповнилося 200 років від дня народження славного сина українського народу, поета, художника, мислителя – Тараса ГригоровичаШевченка. Святкування цієї дати стало важливою подією у житті української громади загалом і зокрема - парафії Святого Андрія Первозванного.

8-го березня у приміщенні Зали Сестрицства Святої Покрови Школа Українознавства при церкві-пам’ятнику святого Андрія разом з Його Високопреосвященством Митрополитом Антонієм,Його Преосвященством Єпископом Даниїлом, отцями Юрієм Сівком і Василем Пасакасом та усіма присутніми віддали шану Кобзареві. До ювілею школа підготувала концерт, на який також завітали родичі і знайомі учнів, парафіяни, студенти Семінарії Св. Софії, члени Сестрицтва Святої Покрови, голова Шкільної Ради д-р Євген Федоренко, представники Української Національної Федеральної Кредитівки та компанії «Міст».

Після спільної молитви на сцену вийшов вихованець садочку в образі маленького Тараса за руку з мамою, роль якої виконувала учениця 10-го класу. У цій інсценізації між допитливим хлопчиком і мамою відбувся діалог про світ, людські чесноти та духовні цінності, в ході якого мама дає сину життєві настанови.

Теми духовності, любові до рідного краю, історичного минулого України та її сучасного, мов стрічки, переплелися у концертній програмі. Малята садочку виступили з композицією «Уклін тобі, Тарасе»,а дівчатка 1-х – 2-х класів – з танцювальним візерунком до пісні «Зацвіла в долині червона калина», яку сольно виконала учениця 3-го класу. Учні молодших класів декламували вірші, в яких розповідалося про нелегку Тарасову долю, Україну, її красу, славу і народний біль. Звучали також пісні на слова Кобзаря у хоровому та сольному виконанні.

Кульмінацією виступу стало винесення на сцену жовто-блакитного прапора та читання учнями старших класів поезії Шевченка, слова та емоційне забарвлення якої резонували з теперішніми подіями в Україні. Після того, як усі присутні виконали «Заповіт», на екрані з’явилися кадри Майдану. Зворушливо звучали слова Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна, який читає уривок з поєми «Кавказ» на барикадах у Києві.

На завершення усі заспівали Гімн України. На очах бриніли сльози... У залі відчувалася тривога за Українуі водночас – надія на перемогу...

Владика Даниїл наголосив про важливість збереження рідної мови та розповів про нещодавню поїздку до України, поділився враженнями відвідвідування Майдану і спілкування з людьми. Також просив присутніх приєднатися до молитовного вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, яке відбудеться у церкві-пам’ятнику св. Андрія 30 березня, 2014 p.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873