Святкування 95-ї річниці Дня Соборності України

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

Святкування 95-ї річниці Дня Соборності України

Кожного року 22 січня вся Україна та українці в Діаспорі святкують День Соборності. Яке ж значення має для нас, українців, це свято? Адже проголошений Акт злуки УНР та ЗУНР був політичним та юридичним, проте не відбувся на державному рівні, Україна продовжувала бути епіцентром загарбницьких війн. Це свято є дуже символічним і несе за собою ідею єдності українського народу. Цю єдність ми сьогодні можемо бачити у людях, які вийшли на майдани по цілій Україні, щоб відстоювати те, за що наші прадіди боролися, відстоювали та віддали свої життя і заповідали нам робити так. Саме тому ми так урочисто щороку піднімаємо прапор у супроводі гімну і віддаємо шану цьому дню.

Український народ століттями потерпав від нападу ворогів з різних сторін, які, роздирали українські землі. Так, Західна Україна довший перебувала під владою Польщі та Австро-Угорщини, а Східна - під владою Російської імперії.

22 січня 1919 року на Софіївській площі під тріумфальною аркою, прикрашеною старовинними гербами, розпочалася урочиста церемонія проголошення Акту злуки. “...Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу.” (З Універсалу Директорії).

Отож, сьогодні всі свідомі українці так само урочисто святкують цей великий День духовного об’єднання свого народу.

Не оминуло це свято і осередку Митрополії нашої Святої Української Православної Церкви США у Савт Баунд Бруку, Нью-Джерсі. О полудні, як і 95 років тому, у Церкві-Пам’ятнику св. Андрія Первозванного зібралися парафіяни, працівники Консисторії та гості, щоб відслужити молебень за мир та добробут України та її народу, особливо у ці дні протестів по цілій Україні. Молебень відслужили настоятель Церкви-Пам’ятника протоієрей Юрій Сівко та місцеве духовенство о. Василь Довган та о. Василь Пасакас.

На богослужінні були присутні представники генерального консульства України в Нью-Йорку – генеральний консул Ігор Сибіга та віце-консул Констянтин Ворона та представники Постійного Представництва України при ООН. Після молебня представники консульства та духовенство відправилися до хреста, щоб покласти квіти та вшанувати пам’ять тих, які загинули в боротьбі за волю України.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873