Музей імені Патріарха Мстислава історичного та Освітнього комплексу УПЦ США Отримав Різдвяні Подарунки
Nativity Gift to the Museum

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF ТНЕ USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

 

Музей імені Патріарха Мстислава Iсторичного та Освітнього комплексу УПЦ США Отримав Різдвяні Подарунки

 

 

Відразу після суворих зимових заметіль в центрі та на сході Сполучених Штатів Америки відбулася довгоочікувана подорож голови Консисторії Української Православної Церкви США Преосвященного єпископа Даниїла до Міннеаполісу, Міннесота для виконання подвійної місії в житті Церкви.

В неділю, 12 січня 2014 року Владика Даниїл відвідав парафію Святих Архистратига Михаїла та мученика Юрія, ділячись із вірними радістю Різдвяних святкувань. Настоятель парафіяльної громади протоієрей Євген Кумка привітав Владику серед його вірних та закликав усіх до щирої молитви у храмі. Під час своєї проповіді архиєрей закликав парафіяльну родину громади до правдивого святкування Різдва Господнього, віддаляюючи себе від зовнішності та комерційності свята модерного суспільства для кращого заглиблення у духовність присутності новонародженого Христа в житті кожного християнина. Владика повчав: "Ісус Христос як Спаситель приходить для всіх, а не тільки для вибраних людей. Його Різдво є знаком Божої любові та турботи про нас, і того, що ми є Його та один одного. Звістка про Його Різдво вперше була проголошена пастухам - людям найнижчого класу суспільства, яким часто не довіряли. Ангели проголосили: "Слава у вишніх Богу, і на землі мир, між людьми благовоління" закликаючи незнайомих стати друзями а ворогам помиритися. На шляху до дружби та визнання спільності як людство, ми знаходимо волю, яка дає нам змогу жити дружньо один з одним та поважати кожного зокрема.

Наш Спаситель вчить нас, що милосердя, прощення, радість, мир та справедливість насправді існують, а не є тільки мріями. Вони є дійсними, тому що Христос, який народився у Вифлеємі є правдивим уособленням милосердя, прощення, радості, миру та справедливості.

Це є справжні різдвяні подарунки, щиро дані нам Тим, Кого різдво ми смиренно та з радістю святкуємо. Ми молимось за Вас, за Ваші родини, за Ваші парафіяльні громади та за цілий світ, щоб ці подарунки були прийняті Вами з чистими серцем, розумом та душею, та щоб Ви швидко розгорнули їх і почали ділитися ними з іншими - можливо навіть з тими, кого Ви не знаєте - щоб вони також для себе могли зрозуміти що воно в дійсності означає бути "вдома на Різдвяні свята". Неймовірною річчю є те, що коли ми ділимося цими дарами, вони примножуються швидше ніж ми встигаємо їх роздавати ...

Після закінчення Літургії, члени громади мали можливість розділити із Владикою святково приготований обід сестрицтвом парафії.

Проте, відвідини Міннеаполісу мали другорядну причину також. Перебуваючи із архиєрейським візитом до Української Православної парафії св. Великомучениці Катерини в грудні 2013 року, Владика Даниїл мав цікаву зустріч із панею Ніною Булавицькою, дружиною відомого українського художника Олекси Булавицького. Пані Ніна, дізнавшись із засобів масової інформації та церковних видань про спорудження музею імені Патріарха Мстислава в митрополії УПЦ США, запропонувала Церкві щирого дарунка - 14 художніх робіт свого чоловіка для історичного та Освітнього комплексу УПЦ США. Отож, в неділю 12 січня відбулася офіційна зустріч із пані Ніною Булавицькою та паном Андрієм Булавицьким, сином покійного художника, під час котрої було вручено 14 унікальних художніх робіт Олекси Булацичького для музею імені Патріарха Мстислава. У присутності настоятелів обох українськух Парвославних парафій Міннеаполісу/Сеінт Полу, протоієреїв Петра Сівка та Євгена Кумки, Владика Даниїл офіційно прийняв дар для музею. Висловлюючи слова подяки, Преосвященний Владика Даниїл звернув увагу пані Ніни та їі сина Андрія на важливість отримання такого дару для істіричного та Освітнього Комплексу УПЦ США, адже ж молодше покоління та люди різних етнічних громад віднині матимуть можливість насолоджуватись красою робіт художника Олекси Булавицького. Досі його роботи вже неодноразово виставлялися для огляду в Західній Європі, Канаді, в околицях Сент Плу, Детройту, Ню Йорку, Філадельфії, Чікаго; а тепер матимуть відповідне постійне місце перебування в Українському Музеї Ню Джерзі.

Завершуючи свою подорож до Міннеаполісу, та ділячись із парафіянами двох міст околиці радістю про отриманий дар, Владика Даниїл отримав повідомлення що і ще одна родина, беручи приклад із дару родини Булавицьких, вирішили подарувати дві цінні художні роботи для музею також. Пані Тамара Неприцька, дружина покійного Бориса Неприцького, передала музею дві картини українського художника Меліхова, котрий написав відому картину "Молодий Тарас Шевченко в студії Карла Брюлова."

Адміністрація музею імені Патріарха Мстислава Iсторичного та Освітнього комплексу Української Православної Церкви США вислювлюють щиру подяку пані Ніні Булавицькій та пані Тамарі Неприцькій за їхні дари та внесок у збереження та розвиток надбань українського народу як в діаспорі так і в Україні.

Nativity Gift to the Museum

Nativity Gift to the Museum - 01/15/2014

(8 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873