Господь наш Ісус Христос знову зібравши багато людей навколо Себе, повчає їх притчею про сівача, який вийшов щоб посіяти зерно своє. Святі апостоли не зрозумівши Божественного вчення, просять Христа щоб Він пояснив їм її значення. Тоді Ісус пояснив її так. “Ось що означає ця притча: Зерно-це Боже Слово. А котрі край дороги, - це ті. Хто слухає, але потім приходить диявол, і забирає слово з їхнього серця, щоб не ввірували й не спаслися вони. А що на кам'янистому грунті,- це ті, хто тільки почує, то слово приймає з радістю; та кореня не мають вони, вірують дочасно, - і за час випробовання відпадають. А що впало між терен, - це ті, хто слухає слово, але, ходячи, бувають придушені клопотами розкошами, - і плоду вони не дають. А те, що добрій землі, - це оті, хто як слово почує, береже його в щирому й доброму серці, - і плід приносять вони в терпеливості”. (Лк. 8, 11-15).
Ця притча відкриває нам велику правду, яка може бути для декого радісною, але, на жаль для більшості прикрою і болючою. Христос знаючи як мало людей з користю для душі сприймають слово Боже справедливо повчає людей та Своїх учнів. Як бачимо із притчі, абсолютна більшість не скористала з того слова. Слово Боже не закільчилось в їхньому серці, вони залишилися такими ж, як і були. На превеликий жаль, ця історія з невдячними слухачами повторюється і по сьогодні, і тим притча про Сіяча завжди залишається актуальною.
Багато людей і в теперішній час не мають поваги до Слова Божого, не вміють і не хочуть його застосовувати до свого життя. У людей виникає багато проблем протягом життя які нерідко, немовби, відтягують від слухання Слова Божого. Або кажуть, що нема часу, або є і такі, що не мають терпіння вислухати до кінця і подумати над ним. І це в сучасний час є загальною недугою, і цю недугу добре пояснює св. Іоан Золотоустий, який сказав: “Як добрий апетит є ознакою доброго здоров'я, так і слухання Слова Божого є ознакою здоров'я твоєї душі. Коли ж ти не любиш слухати Слово Боже, то значить — ти є хворий душею”. Ми слухаємо, інколи і хвалимо, кажучи, що проповідь була дуже гарною, але нікому з нас не приходить на думку скористати з цієї проповіді, застосувати її в практичному житті. Вийшовши з церкви, дуже скоро забуваємо те, що почули, і повертаємося до своїх буднів, до своїх звичок та гріхів. Це є злом не тільки проти себе, але і перед Богом. Відкидаючи Слово Боже, ми відкидаємо самого Бога, ми топчемо заповідь, яку передав Ісус Христос Своїм Апостолам і Святій Його Церкві : “Тож ідіть, і навчайте всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів.”
Дорогі брати і сестри, користуймо ж з Слова Божого. Вживаймо, доки Господь дозволяє нам користуватися Своїм милосердям. Через Святу Церкву Господь говорить до нас, повчає, і ми повинні бути вдячними Його дітьми, приймати Його батьківське Слово до глибини нашого серця. Господь не хоче смерті грішника, а щоб він навернувся і жив. Тому прислухаймося з більшою увагою до Божого Слова, зберігаючи його у своєму серці, виконуймо його.
о. Андрій Матлак
Місія Святої Трійці
Сіетл, Вашингтон.
|
|