«Коли ж хочеш увійти в життя вічне,- дотримуйся заповідей»

Сьогоднішня свята Євангелія розповідає нам, як одного разу прийшов до Ісуса Христа молодий юнак і поставив Йому важливе питання: «Учителю, – каже він – що доброго маю чинити, щоб мати життя вічне?». А Христос коротко і зрозуміло йому відповів: «Коли ж хочеш увійти в життя вічне, дотримуйся заповідей».

Зберігання Божих Заповідей – це найпевніша і найпростіша «дорога до неба», що її подає нам Сам Господь наш Ісус Христос. Ця «дорога» призначена для всіх людей, усіх часів. Іншої «дороги до неба» немає. Нема людини на світі, що по своїй смерті, не хотіла б бути вічно щасливою. І ту щасливу вічність можемо осягнути, зберігаючи Божі заповіді під час нашого земного життя. Божі заповіді є досконалими. Хто дотримується Божих заповідей, той любить Господа Бога, як це нас навчає св. Євангелист Іван: «Це бо любов до Бога: берегти Його Заповіді. А Заповіді Його не тяжкі»(1Ів.5, 3).

Хто береже Божі Заповіді, той буде добрим батьком, доброю матір'ю, добрим сином чи дочкою. Хто береже Божі Заповіді, той цінуватиме власне життя і життя своїх ближніх; той плекатиме чистоту серця; той шануватиме чужу власність і добре ім’я та славу своїх ближніх. Хто береже Божі Заповіді, той завжди уникатиме всяких гріхів, що нарушують будь-яку Божу Заповідь.

Чому сьогодні на світі стільки біди, голоду, крадіжок, неморальності, вбивств, так багато нещасливих людей? Бо світ відвернувся від Бога і знехтував Божі Заповіді. Єдиний порятунок — це повернення до Бога і до практики Божих Заповідей у житті кожної людини.

Славний американський генерал Мек-Артур при капітуляції Японії наприкінці Другої світової війни сказав такі знаменні слова: «тільки поворот до християнських засад може врятувати людство від страшної загибелі. Коли не буде війни з Богом, тоді не буде війни між народами».

Божі Заповіді були, є і будуть завжди актуальні, бо вони досконалі під кожним оглядом. Людські закони, хоч би які були досконалі, але вони згодом перестають бути актуальні, старіються і при культурних і політичних змінах тратять свою силу. А Божі Заповіді – незмінні. Вони вічно актуальні, ніколи не старіються, хоч змінюються люди, часи й обставини.

Велике значення мають Божі заповіді для нашого земного життя, але безмірно більше значення мають вони для нашого вічного щастя на небі. У вічності не звертають уваги на особу, ані гроші там нічого не поможуть. Про вступ до неба до життя вічного у Царстві Небесному, вирішує тільки життя за Божими Заповідями тут на землі. Від нас залежить наше вічне щастя. Тож будьмо уважні, щоб ми не явилися перед Богом з порожніми руками. Що тут посіємо те колись у вічності зберемо. Проживаймо так, щоб ми могли після нашої смерті на Божому суді сказати, як сказав той юнак на запитання Ісуса Христа, чи він зберігає Божі заповіді: «все це я зберіг від юності моєї»(Мф.19,20). Амінь.

Прот. Ігор Креховецький

Парафія Св. Покрови, Рочестер, Нью-Йорк

Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873