Іван Хреститель - Голос Вопіющого в Пустині

Іван Хреститель - Голос Вопіющого в Пустині

Сьогодні наша свята Церква прославляє великого праведника-чесного, славного пророка, Предтечу і Хрестителя Господнього Івана, який був великим угодником Божим. Ще перед його народженням з’явився Архангел Гавриїл його батькові Захарії в єрусалимському храмі і сказав , що в нього народиться син, який буде великий в очах Божих. I справді вже при народженні Іванa Хрестителя Господнього діялись чудеса, так що його знайомі і сусіди з великим подивом питали: "Ким буде дитя це?" На це питання дає відповідь сам Господь, коли устами пророка говорить, що Іван є "голос вопіющого в пyстині".

Іван Хреститель проводив святе і дуже строге життя серед пустелі, а також постом і молитвою готував себе до проповіді, а пізніше приготовляв народ до приходу Господа нашого Ісуса Христа.

Багато людей приходили до Івана Хрестителя, щоб послухати його проповіді, вони каялися у своїх гріхах. Одного разу учні Івана Хрестителя запитали: "Учителю! Той, який був з тобою по той бік Йордану, про якого ти свідчив, ось Він хрестить, і всі йдуть до нього". А Іван відповів: "Йому належить рости, а мені зменшуватися".

Іван Хреститель завжди усім говорив правду. Одного разу його запитали люди; Що нам робити? Іван відповів: "Хто має дві одежини, хай дасть тому хто не має, і хто має їжу,хай зробить так само". І митарям, які приходили до нього хреститися він говорив; "нічого не вимагайте більше того що призначено вам". І воїнам, які запитували у Івана, що їм робити він відповідав: "нікого не кривдіть, не обмовляйте і задовольняйтеся платнею вашою". Не побоявся Іван Хреститель стати перед Іродом, який викрав жінку свого брата Филипа і жив з нею, щоб йому сказати; що не годиться тобі мати жінку брата твого. Знав Іван, що за це Ірод та Іродіада помстять йому. Знав, що за це чекає його темниця і смерть.

Будучи в темниці Іван Хреститель посилає до Спасителя своїх учнів щоб вони запитали у Христа: "чи Він Той Хто має прийти (Mесія, Спаситель світу), чи чекати іншого?

Коли учні Івана Хрестителя запитали про це у Спасителя, Господь відповів, що підіть, розкажіть Іванові, що ви бачили і чули: сліпі прозрівають, криві ходять, прокажені очищаються, глухі чують, мертві воскресають, убогі благовіствують. Мудрий наставник- святий Іван Хреститель, бачив, що його учні сумніваються, тому і посилає їх до Спасителя, щоб вони самі переконались Хто перед ними, бо "діла які творив" Спаситель "вони самі свідчили про Нього".

Проповідь Івана Хрестителя містилась в коротких словах:"Покайтеся! Готуйте дорогу Господу!" Будьте завжди готові до приходу Христа Господа!

Одного разу в неділю один священик ідучи до церкви, побачив чоловіка, який працював біля свого дому. Наблизившись до нього, священик спокійно промовив: " Брате, Христос Господь прийде скоро" і пішов до церкви. Трохи пізніше цей чоловік також зайшов до церкви і ревно молився. Після служби він підійшов до священика і промовив: Ваші слова зрушили мою совість, i я почав думати і говорити сам до себе: Я не хочу, щоб Господь застав мене при праці в неділю біля мого дому, я хочу щоб Господь застав мене в церкві". Багато християн втрачають почуття страху Божого, забувають про душу і про відповідь, яку всі мусять дати на Божому суді.

Іван Хреститель і сьогодні взиває до всіх нас: "покайтеся наблизилось бо Царство Небесне".

Ми завжди повинні бути готовими до приходу Господнього. Божественний наш Спаситель закликає: “Отже, пильнуйте, бо не знаєте, в яку годину Господь ваш прийде...будьте готові, бо в ту годину, про яку не думаєте, прийде Син Людський". Амінь.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873