Неділя жінок – мироносиць

Неділя жінок – мироносиць

В день Великої п'ятниці, побожний чоловік з Аримафеї Йосиф, відважився приступити до Пилата та просити тіло Христове. Пилат дає дозвіл зняти його з хреста та поховати. Йосиф купив полотно, обгорнув чистою плащаницею Христове тіло, поклав його у новому гробі, що був висічений у скелі і каменем закрив вхід до нього. Марія Магдалина й Марія мати Йосифа дивилися де його покладено.

В подальшому читанні святої Євангелії ми бачимо вже не захід сонця, а його новий схід. Тут йдеться вже не про кінець тижня, яким була п'ятниця, але про новий, таємний початок нового тижня, про перший день нового сотворення. В цей день, перший по суботі, ті жінки, що раніше лише споглядали на місію, яку виконував Йосиф з Аримафеї, стають головними особами. Євангелист Марко згадує про групу жінок, що ходили за Ісусом: “Були й жінки, що дивилися здалека. Між ними була Марія Магдалина, Марія, мати Якова Молодшого та Йосифа, і Соломія, що слідом за ним ходили і йому услуговували, як Він був у Галилеї”.

Вони рано-вранці, купивши пахощі, спішать до гробу, в якому спочив Ісус. Мироносиці добре знають, що гріб Ісуса охороняють воїни, що до гробу заборонено наближатися, але вони йдуть, наперекір усьому, з твердою вірою і надією, що здійснять свій намір. Вони йдуть за покликом сердець, в яких живе щира, самовіддана любов до Ісуса, а любов не знає страху, не боїться погроз, перепон — любов усе перемагає, бо де є любов, там є Бог.

Ввійшовши до гробу, побачили не триденно похованого Ісуса, але ангела у вигляді юнака, одягненого в білу одежу. Вони, звичайно, злякалися, але це вже не був страх перед смертю, бо смерть була знищена воскресінням втіленого Бога, але це був благоговійний страх перед Божою присутністю, перед тим джерелом нового, вічного життя, яке потекло могутньою рікою з Христового гробу.

За свою любов, відданість, віру і відвагу мироносиці одержують велику нагороду — першими дізнаються про Воскресіння Христа Спасителя. Від Ангела вони отримали важливе завдання свідчити іншим про Воскреслого Христа: “Йдіть, скажіть Його учням, що випередить вас у Галилеї: там Його побачите, як він сказав вам”, а потім і Сам Воскреслий Христос посилає жінок-мироносиць до апостолів, щоб сповістити добру новину апостолам, які зі страху заховалися від світу, щоб потішити їх, підняти на дусі, згуртувати.

Чому апостоли, сильні і мужні чоловіки, які ходили три роки з Ісусом, бачили Його чуда, Його Преображення на горі Фавор, з якими Він ламав хліб, обтирав і цілував ноги на Тайній вечері, заховалися налякані, розгублені і зневірені? Бо вони не змогли людським чоловічим розумом осягнути величі тієї безмежної любові Божої, що привела Ісуса на Голгофу, не зрозуміли ціни Христової жертви. А жінки прийняли науку Сина Божого чистим серцем. Щирим серцем полюбили Ісуса, вірили Йому до кінця. І те, що Воскреслий Ісус являється вперше не апостолам, а мироносицям-жінкам, що найперше посилає їх сповістити світові велику радість, свідчить про те, що цим Ісус Христос піднімає жінку (на той час пригноблену і безправну) і ставить її врівень з чоловіком.

Жінки-мироносиці символізують кожного християнина чи християнку, і, дивлячись на їхню любов до Бога і вірність, подумаймо, чи ми кожної неділі йдемо до Святого Храму, чи кожен з нас несе у своєму серці “пахучі олійки”, тобто, що ми приносимо кожної неділі чи свята Христові? Тільки наше “пахуче миро” — щиру молитву, покору, смиренність, чистоту серця, любов до ближнього, до брата, сестри, чоловіка, дружини, дітей, повагу до сусідів, чи навпаки — замість цих “пахощів” ми, ідучи до Христового Храму, несемо гнів, злобу, непрощення, гордість, зверхність, обмову, нечистоту, пияцтво, нерозкаяність у своїх гріхах? Тому просімо у Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа благодаті Святого Духа, щоб просвітив наш розум, очистив серце, допоміг побачити себе в євангельських повчаннях і прикладах і через пережиття Євангелія змінити наше життя на гідне і християнське. А жінки-мироносиці нехай допоможуть нам усім прийти до Воскреслого Христа, побачити Його у нашому житті і вже ніколи не залишати Його науки.

Жінка, в першу чергу — мати. Все починається з матері, все людство народжене матір'ю, і Син Божий прийшов на землю від земної жінки, що стала для нас усіх Матір'ю Небесною. А добра християнська мати — це Ангел-Хоронитель духовності, берегиня сімейного тепла, миру і любові, а також релігійних і національних традицій нашого українського народу. Мама має бути першою вчителькою молитви. Від вас, матерів, у великій мірі залежить, якими виростуть наші діти, отже, яким буде майбутнє нашої Церкви і нашого народу.

Нехай у ваших серцях горить вогонь любові до Бога і ближнього. Нехай в родинах наших перебуває живий Воскреслий Ісус, а через ваші серця поширюється Царство Боже всюди: де ви ходите, працюєте, живете. Тоді буде вам заслужена подяка від дітей і ближніх тут на землі, а від Господа – нагорода у вічності. Амінь.

о. Євген Кумка

Share This:



< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873