60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA!
/
60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Парафія Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі:
храмове свято та 60-ліття з дня заснування

Із святковим настроєм та  духовним піднесенням, парафіяни громади Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі зібрались зустріти свого правлячого архиєрея Владику єпископа Даниїла у неділю 11-го грудня 2011 року Божого.

За звичаєм, Владику зустрічали: отець настоятель Василь Штелень із знаменням Хреста і Святою Водою, а голова парафіяльної управи та сестрицтво із хлібом і сіллю. о. Василь у свому привітанні просив Його Преосвященство Владику Даниїла, молитись цього дня, щоб Господь послав Свою Благодать на вірних парафіяни громади Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі, які відзначають 60-ліття парафії. Отець настоятель відзначив: “Бо Благодать - є даром Божим, який дається по милості Божій. Бог надає людям певні блага  як вияв любові до них, не вимагаючи від них нічого взамін. Це є ідеальною моделлю для стосунків людей, в сім'ї і суспільстві - парафії, яка лежить в основі Євангелія.”

Голова парафіяльної управи д-р Павло Міцевич у свому слові привіту сказав, що Владика  відвідує громаду із своєї любові до них. Сестриці парафії: п. Люда Толмачов, п. Валя Бабченко і п. Марія Слободинська  вітали Владику Даниїла із білими розами. Владика у свому короткому зверненні привітав усіх із 60-ти річчям парафії і побажав Божого Благословення і зростання у Дусі Святому на наступні десятиліття. 

Архиєрейська Свята Літургія розпочалась із благословенням Преосвященного Єпископа Даниїла у співслужінні духовенства Української Православної Церкви в США. Завітали на 60-ти ліття парафії також протопресвітер Олексій Лімонченко від парафії Св. Архистратига Михаїла, протопресвітер Юрій Гнатко із Пенсильвенії, д-р Богослов’я диякон Микола Денисенко та іподиякони із семінарії Святої Софії у Саут Бавнд Брук, Ню Джерзі Василь Довган; із парафії Св. Покрови в Сан Дієго Гері Гебет; із парафії Св. Володимира Лос Анжелеса, Андрій Панченко; із парафії Св. Апостола Андрія Лос Анжелеса Давид Де Ісус.

Парафіяльний хор, диригентом якого є Григорій Галик, співали Св. Літургію звичайним мелодійним і духовним напівом, підіймаючи до Господа серця віруючих. “Нехай Радіє Душа Моя о Господі...”, це є одна із молитов на облачення архиєрея, і дійсно, наші душі раділи у Господі протягом цілого Богослужіння у Храмі, а також на нашій святковій трапезі у залі парафії.

Владика Даниїл у своїй, легко доступній для зрозуміння проповіді, сказав про життєвий шлях людини, особливо теперішнього часу. В кінці Літургії новообрана Парафіяльна Управа прийняла присягу на вірність громади Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі: працювати, захищати інтереси, дбати про її устрій і бути вірними Святій Українській Парафії Святого Апостола Андрія. Сам Владика Даниїл проводив присягу Нових Членів Управи. Потім, величаво хор проспівав Многая Літа.

На довгу і не забутню пам`ять, всі разом присутні у храмі зробили фотографію, - Владика Даниїл, духовенство і миряни. Кожен присутній у святому храмі в цей святковий день, одержав іконку із благословенної руки Його Преосвященства єпископа Даниїла.

Після закінчення  Архиєрейської Літургії Владика Даниїл благословив святковий обід. За прибраними святковими столами у нашій залі, нам смакувала смачна їжа яку приготували руки наших Сестриць. І дійсно, багато було похвальних відгуків для сестриць парафії за їхню працю, якою збагатили наше храмове свято.

Голова парафіяльної управи д-р Павло Міцевич у свому привітанні представив всіх, хто був за головним столом, а також згадав і тих, які були засновниками парафії Св. Андрія, серед них було двоє на нашім святі, а це: Василина Швейко та Йосип Барнич. За всіх, які відійшли вже до Вічности було проспівано ВІЧНА ПА`МЯТЬ. Для всіх, хто продовжує працю у парафії, проспівали МНОГАЯ ЛІТА. Далі голова парафіяльної управи привітав всіх і побажав весело провести цей день. Отець настоятель Василь Штелень у свому святковому слові навів короткий нарис про заснування парафії та її перших років життя. Отець Василь подякував добрим сусідам: українцям-католикам Парафії Різдва Божої Матері та громаді парафії Св. Володимира за плідну духовну та національну співпрацю на добро Українського народу. Отець також привітав нових українців у нашій парафії, новоприбулих імігрантів з України. Закликав всіх об`єднуватись навколо парафії, “бо що наше, то є і ваше…”

Добродійка Марія Штелень привітала Владику у складеній поезії:               
ВІТАЄМО ВЛАДИКУ ПРЕОСВЯЩЕННОГО,
ВІН ПРИЙШОВ ДО НАС МОВ СЯЙВО З НЕБЕС,
СВЯТИЙ ДАНИЇЛ, ПРОСТЯГНУВ ЙОГО РУКУ,
НАД НАМИ ВСІМА, В ЦЕЙ АНДРІЇВСЬКИЙ ДЕНЬ.

Далі причитала поезію: ШУКАЛА ЩАСТЯ та УСЕ ЩО МАЄМО, ВОНО ВСЕ ВІД БОГА. Пані Добродійка закінчила словами: “У цих віршах – сила, віра і бажання, чого, я для всіх бажаю за молитвами Святого Андрія Первозванного.”

Голова Українського Культурного Осередку у Лос Анжелесі Павло Білецький привітав всіх із святом і побажав зростати та бути витривалими у тих випробовуваннях, які є тепер, бо вони всі тимчасові. Протопресвітер Олексій Лімонченко сказав: “Я привіз із своєї парафії любов для вас. Бо любов не заздрить, не гнівається, не ненавидить, не злословить...Таку любов ми хочемо не тільки бачити, але і відчути у всіх аспектах вашого життя.”

Протопресвітер Юрій Гнатко привітав нашу парафіїю із 60-ти літнім ювілеєм і побажав лагідного та мирного добробуту. Отець протоієрей Василь Савчур, приєднався до всіх тих побажань і від теплого серця висловив надію на добре життя і добрий настрій у Парафії Св. Апостола Андрія. Отець Мирон Микита від Української Католицької Церкви запевнив нас, що наша парафія буде жити і відзначати кожний рік Ювілеї та у дружніх відносинах будемо працювати, бо так велить Сам Бог.

Наприкінці ХОР заспівав БОЖЕ ВЕЛИКИЙ...., а Владика провів молитву і дав благословення після спожитих тих дарів, які були приготовані  Сестрицями парафії на цьому святковому обіді.

Многая Літа! Іспола Еті Деспота!

Дуже приємно було чути про дуже гарну і приємну атмосферу на нашому святі. Нам приємно від того доброго враження, яке отримали всі ті, хто був з нами разом на нашому Храмовому Андріївському святі.

60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA!

60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA! - 12/12/11

Парафія Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі

(11 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

Prayer Books
Calendar 2020
Prayer Book

  

Recent Galleries

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873