60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA!
60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Парафія Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі:
храмове свято та 60-ліття з дня заснування

Із святковим настроєм та  духовним піднесенням, парафіяни громади Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі зібрались зустріти свого правлячого архиєрея Владику єпископа Даниїла у неділю 11-го грудня 2011 року Божого.

За звичаєм, Владику зустрічали: отець настоятель Василь Штелень із знаменням Хреста і Святою Водою, а голова парафіяльної управи та сестрицтво із хлібом і сіллю. о. Василь у свому привітанні просив Його Преосвященство Владику Даниїла, молитись цього дня, щоб Господь послав Свою Благодать на вірних парафіяни громади Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі, які відзначають 60-ліття парафії. Отець настоятель відзначив: “Бо Благодать - є даром Божим, який дається по милості Божій. Бог надає людям певні блага  як вияв любові до них, не вимагаючи від них нічого взамін. Це є ідеальною моделлю для стосунків людей, в сім'ї і суспільстві - парафії, яка лежить в основі Євангелія.”

Голова парафіяльної управи д-р Павло Міцевич у свому слові привіту сказав, що Владика  відвідує громаду із своєї любові до них. Сестриці парафії: п. Люда Толмачов, п. Валя Бабченко і п. Марія Слободинська  вітали Владику Даниїла із білими розами. Владика у свому короткому зверненні привітав усіх із 60-ти річчям парафії і побажав Божого Благословення і зростання у Дусі Святому на наступні десятиліття. 

Архиєрейська Свята Літургія розпочалась із благословенням Преосвященного Єпископа Даниїла у співслужінні духовенства Української Православної Церкви в США. Завітали на 60-ти ліття парафії також протопресвітер Олексій Лімонченко від парафії Св. Архистратига Михаїла, протопресвітер Юрій Гнатко із Пенсильвенії, д-р Богослов’я диякон Микола Денисенко та іподиякони із семінарії Святої Софії у Саут Бавнд Брук, Ню Джерзі Василь Довган; із парафії Св. Покрови в Сан Дієго Гері Гебет; із парафії Св. Володимира Лос Анжелеса, Андрій Панченко; із парафії Св. Апостола Андрія Лос Анжелеса Давид Де Ісус.

Парафіяльний хор, диригентом якого є Григорій Галик, співали Св. Літургію звичайним мелодійним і духовним напівом, підіймаючи до Господа серця віруючих. “Нехай Радіє Душа Моя о Господі...”, це є одна із молитов на облачення архиєрея, і дійсно, наші душі раділи у Господі протягом цілого Богослужіння у Храмі, а також на нашій святковій трапезі у залі парафії.

Владика Даниїл у своїй, легко доступній для зрозуміння проповіді, сказав про життєвий шлях людини, особливо теперішнього часу. В кінці Літургії новообрана Парафіяльна Управа прийняла присягу на вірність громади Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі: працювати, захищати інтереси, дбати про її устрій і бути вірними Святій Українській Парафії Святого Апостола Андрія. Сам Владика Даниїл проводив присягу Нових Членів Управи. Потім, величаво хор проспівав Многая Літа.

На довгу і не забутню пам`ять, всі разом присутні у храмі зробили фотографію, - Владика Даниїл, духовенство і миряни. Кожен присутній у святому храмі в цей святковий день, одержав іконку із благословенної руки Його Преосвященства єпископа Даниїла.

Після закінчення  Архиєрейської Літургії Владика Даниїл благословив святковий обід. За прибраними святковими столами у нашій залі, нам смакувала смачна їжа яку приготували руки наших Сестриць. І дійсно, багато було похвальних відгуків для сестриць парафії за їхню працю, якою збагатили наше храмове свято.

Голова парафіяльної управи д-р Павло Міцевич у свому привітанні представив всіх, хто був за головним столом, а також згадав і тих, які були засновниками парафії Св. Андрія, серед них було двоє на нашім святі, а це: Василина Швейко та Йосип Барнич. За всіх, які відійшли вже до Вічности було проспівано ВІЧНА ПА`МЯТЬ. Для всіх, хто продовжує працю у парафії, проспівали МНОГАЯ ЛІТА. Далі голова парафіяльної управи привітав всіх і побажав весело провести цей день. Отець настоятель Василь Штелень у свому святковому слові навів короткий нарис про заснування парафії та її перших років життя. Отець Василь подякував добрим сусідам: українцям-католикам Парафії Різдва Божої Матері та громаді парафії Св. Володимира за плідну духовну та національну співпрацю на добро Українського народу. Отець також привітав нових українців у нашій парафії, новоприбулих імігрантів з України. Закликав всіх об`єднуватись навколо парафії, “бо що наше, то є і ваше…”

Добродійка Марія Штелень привітала Владику у складеній поезії:               
ВІТАЄМО ВЛАДИКУ ПРЕОСВЯЩЕННОГО,
ВІН ПРИЙШОВ ДО НАС МОВ СЯЙВО З НЕБЕС,
СВЯТИЙ ДАНИЇЛ, ПРОСТЯГНУВ ЙОГО РУКУ,
НАД НАМИ ВСІМА, В ЦЕЙ АНДРІЇВСЬКИЙ ДЕНЬ.

Далі причитала поезію: ШУКАЛА ЩАСТЯ та УСЕ ЩО МАЄМО, ВОНО ВСЕ ВІД БОГА. Пані Добродійка закінчила словами: “У цих віршах – сила, віра і бажання, чого, я для всіх бажаю за молитвами Святого Андрія Первозванного.”

Голова Українського Культурного Осередку у Лос Анжелесі Павло Білецький привітав всіх із святом і побажав зростати та бути витривалими у тих випробовуваннях, які є тепер, бо вони всі тимчасові. Протопресвітер Олексій Лімонченко сказав: “Я привіз із своєї парафії любов для вас. Бо любов не заздрить, не гнівається, не ненавидить, не злословить...Таку любов ми хочемо не тільки бачити, але і відчути у всіх аспектах вашого життя.”

Протопресвітер Юрій Гнатко привітав нашу парафіїю із 60-ти літнім ювілеєм і побажав лагідного та мирного добробуту. Отець протоієрей Василь Савчур, приєднався до всіх тих побажань і від теплого серця висловив надію на добре життя і добрий настрій у Парафії Св. Апостола Андрія. Отець Мирон Микита від Української Католицької Церкви запевнив нас, що наша парафія буде жити і відзначати кожний рік Ювілеї та у дружніх відносинах будемо працювати, бо так велить Сам Бог.

Наприкінці ХОР заспівав БОЖЕ ВЕЛИКИЙ...., а Владика провів молитву і дав благословення після спожитих тих дарів, які були приготовані  Сестрицями парафії на цьому святковому обіді.

Многая Літа! Іспола Еті Деспота!

Дуже приємно було чути про дуже гарну і приємну атмосферу на нашому святі. Нам приємно від того доброго враження, яке отримали всі ті, хто був з нами разом на нашому Храмовому Андріївському святі.

60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA!

60th Parish Anniversary in Los Angeles, CA! - 12/12/2011

Парафія Святого Апостола Андрія Первозванного у Лос Анжелесі

(11 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873