Благодійна Акція: «Ви – не сироти, ви – наші діти»

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Благодійна Акція: «Ви – не сироти, ви – наші діти»

Ірина Ценглевич (Чикаго) та Віктор Рибаченко (Київ). Спеціально для «Час і Події»

Ще однією хвилюючою зустріччю з українською громадою Чикаго 7 травня 2011 року, був благодійний вечір-забава у м. Бенсенвіл, усі пожертви від якої будуть передані на потреби дітей-інвалідів в Україні, зокрема дитячих будинків с. Пугачева, с.Залуччя, с. Знам’янки та тих, хто постраждав після Чорнобильської трагедії, котрими опікується Українська Православна Церква США.

Коли я запитав видавця часопису околиці Чикаго «Час і Події» пані Софію Разумову, чи варто нам туди їхати, бо день був насиченим, а шлях туди таки є не близьким, вона відповіла, що бути там треба обов’язково, бо подія організовується під гаслом «Ви – не сироти, ви – наші діти» і буде присвячена збору коштів для дітей-сиріт в Україні, які мають страшні вади, викликані, зокрема, генетичними захворюваннями, окрім того збереться велика громада. Ми поїхали, і я зовсім не жалкую за тим, а навпаки, був радий мати ще одну нагоду ближче пізнати життя українців Чикаго та ще одну форму проведення місцевими українцями громадських заходів. Той вечір був організований Українською Православною Церквою Пресвятої Тройці м. Бенселвіл за участю владики Даниїла, єпископа Західньої єпархії УПЦ США, настоятеля парафії о. Богдана Калинюка та інших священнослужителів, консула Костянтина Кудрика та цілої низки почесних гостей.

Ведучою благодійного вечора була іскрометна Ірина Ценглевич, яка уміло керувала настроєм зали, то гречно представляючи когось, хто мав говорити серйозно, а то жартуючи і викликаючи веселий сміх у відповідь.

Після того, як о.Богдан з наймолодшими дітьми школи зустрів Владику Даниїла, єпископ звернувся до присутніх, у тому числі і діточок, що обліпили його, мов пташечки, зі словом привіту і першими його словами були – «Христос воскрес!». Зала хором відповіла: «Воістину воскрес». До речі, додам, що так само гратулювали одне одного багато хто із присутніх, коли потроху сходилися на цю зустріч. Хоча власне день Паски уже минув, але відповідний настрій залишався, і люди з розумінням сприймали те, що усі громадські заходи того тижня проходили під покровом Великодня.

Про те саме нагадувала нам чудова листівочка-картина, на якій було зображено момент воскресіння Христа, а на звороті українською та англійською мовами було написано: «Нехай же цей День Воскресіння-Пасха освятить нас, зблизить нас до Христа, а через Нього один до одного, щоб ми виголосили: «Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував» Далі йшла здравиця: «Христос Воскрес!» і підпис – «+Даниїл, Ласкою Божою єпископ Західньої єпархії УПЦ США».

Коли я пишу ці рядки, ця іконка лежить у мене перед очима на моєму робочому столі у Києві, бо я забрав її з собою на пам’ять.

Яскравими барвами на початку вечора розцвів «Рушничок» у виконанні ансамблю «Калина». Гармонійне поєднання молодих і старших віком танцівниць, різноманіття вишивок створили вражаюче видовище.

Налаштувавши залу на чудовий настрій, організатори представили громаді почесних гостей. І природно, що перше слово від цієї поважної компанії мав консул України у Чикаго Костянтин Кудрик. Коли його закликали до слова, зала зустріла консула щирими аплодисментами. Відчувалося, що представник Української держави має добрий авторитет у громаді. Від імені країни він також привітав присутніх і побажав їм надалі зміцнювати зв’язки з матір’ю-Україною.

Після консула на сцені піднявся театр «Істина» на чолі з художнім керівником пані Ліною Митничук і з великим натхненням виконав уже знайому нам після вечора в Українському національному музеї літературно-мистецьку композицію «Чорнобильська мадонна». І тут, як і у музеї, присутні слухали з великою увагою і нагородили акторів овацією.

Свої привітання сказали присутнім голова УККА відділу Іллінойс п.Олесь Стрільчук та від кредитівки «Самопоміч» п. Роман Яцківський. Мали змогу звернутися до громади від імені журналістів і ми. Зокрема, я згадав події того вікопомного дня катастрофи, бо якраз був тоді у Києві і на власні очі бачив усі події перших днів аварії, реакцію на те, той першотравневий парад, на який безсоромна тодішня влада вивела усіх, зокрема, і дітей, під радіаційне опромінення. Зазначу, що кредитівка внесла дві пожертви – для дітей-сиріт та на потреби церкви – по тисячі доларів кожна.

Далі присутні побачили цікаву концертну програму, у якій було багато різноманітних пісень і танцювальних номерів.

Емоційною кульмінацією вечора став представлений Владикою Даниїлом семихвилинний документальний фільм американських студентів-волонтерів, які щороку приїздять в український інтернат для дітей-сиріт, тяжко ушкоджених і хворих, щоб трохи розрадити їх і допомогти. Коли присутні побачили вражаючі кадри дитячого цвинтаря (а ці діти живуть усього у середньому 10-15 років), сценки, коли нещасні дітки охоплюють шиї своїх тимчасових волонтерів-вихователів і притискаються до них своїми скаліченими, зголоднілими на ласку тільцями, сухих очей у залі не залишилося. У жінок сльози просто лилися, у чоловіків очі також були сильно зволоженими.

Владика Даниїл представив одне молоде подружжя (Джона та Ларису Шерест), яке познайомилось у цих волонтерських поїздках, покохали одне одного і тепер побралися. Під оплески присутніх пара піднялася і, будучи незвичною до такої публічної уваги, ніяково розкланялася.

Море задоволення приніс присутнім аукціон творів сучасного мистецтва та деяких предметів, (серед яких вирізнявся хрест із написом «Спаси і сохрани») який блискуче провела ведуча Ірина Ценглевич.

Як сказала мені одна з гостей: «Я побоювалася, що не вдасться продати запропоновані лоти, у людей доволі скрутно з грошима». Але п. Ірина, починаючи торгуватися з 20-ти доларів, потім настільки майстерно «розкрутила» присутніх, що виставлені художні твори та товари ширвжитку блискавично стали «відлітати» до гостей. Вона примудрилася навіть заохотити одного добродія придбати для неї особисто один із лотів – гарні жіночі мешти. Почавши із 50-ти доларів, вона у момент, коли ніхто нічого не пропонував, сама запропонувала їх собі за 150 доларів і кинула виклик – невже ніхто не придбає їх для неї. І це спрацювало – чоловік вийшов із зали, став на коліно і під шалені оплески став одягати на жартівницю-ведучу мешти. При цьому дотепна п. Ірина у цей момент встигла викрикнути: «Продано за 200 доларів!» – до чого чоловік був явно не готовий і тільки здивовано закрутив головою під гомеричний сміх зали.

Аукціон мав успіх і зібрав чималі кошти. А це означало, що невинні діти-сироти в Україні мають у Чикаго своїх ангелів-охоронців. Вони усіма силами прагнуть уберегти цих постраждалих діточок від того зла нездоров’я, яке насіло на їхні бідні тіла. Своєю енергетикою благодійності і доброти, чикагські українці під проводом Церкви, особисто Владики Даниїла, посилають до України не тільки кошти і речі, не тільки загін волонтерів, але і зігрівають їхні, на жаль, недовгі дні на цій землі християнською любов’ю. Коли американські волонтери там, в Україні, щоденно опікуються дітьми, купають їх і пестять, бавляться з ними, носять на руках, зігріваючи, хочеться думати і бажати, що персонал сиротинців також дарує цим дітям свою турботу і опіку. Як це насправді – не знаю, буває усяке. В одному я впевнений – якщо якась нещасна дитинка умирає під час волонтерського перебування американських юнаків та юнок, то останнє, що відчуває її холодіюче тільце – це гаряче тепло тіл і сердець цих молодих ангелів-охоронців, етнічних українців чи американців, які на заклик української Церкви, за підтримки української громади несуть їм Добро і Любов, Віру і Духовність.

Низький їм уклін за це!

Зусиллями української громади було зібрано майже 15.000 доларів. Щиро дякуємо усім, хто відгукнувся і підтримав цю акцію добра і милосердя. В першу чергу Українській Православній Церкві Пресвятої Тройці і настоятелю о. Богданові Калинюку, які безкоштовно надали зал, декорації та усю їжу, а також Українській Православній катедрі Св. Князя Володимира – за смачний десерт. Особливу подяку висловлюємо Кредитівці «Самопоміч» за щедрий дарунок, рівно ж Українському Конгресовому Комітетові, Консуляту України в Америці, газетам «Час і Події» та «Українське слово». Свято вдалося на славу завдяки щедрій допомозі Незалежного радіо, радіо «Вечірня Трибуна», радіо «Українська Хвиля».

Сердечно вдячні працівникам кафе «Шоколад». Хочемо згадати Володимира Монастирецького, пані Галину Грушевську, Гері Пітух, Володимира Дуду, салон «Роксолана» і магазин «Дім Взуття» за надані дарунки для аукціону. Дякуємо Ігору Хитрому, ансамблям «Мрія» і «Карпатські Зорі», співакам Галині Штогрин, Оресту Коцькому, сестрам Мальгівським, Адріані Попович і Віталію Доскочинському, Володимирові Дуді, гурту «Калина» за чудову забаву, а Леоніді Митничук і театру «Істина» – за «Чорнобильську мадонну».

15.000 доларів – це вагома сума, а особливо у такий нелегкий час!

Але наша громада довела на ділі, що тільки в єдності – сила нації. Щиро дякуємо всім людям, які долучилися до цієї святої місії. Особливо – владиці Даниїлу, який благословив нас на добру справу.

Бо тільки доброта і милосердя врятують світ!

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873