На многії літа отче дияконе Іване!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

На многії літа отче дияконе Іване!

Христос “настановив одних Апостолами, інших пророками, інших євангелістами, інших пастирями та вчителями, на довершення святих, на діло служіння, для створення Тіла Христового”. (Єфесян 4:11-12)

В неділю, 9 серпня 2009 р., високопреосвященніший архиєпископ Антоній відвідав церкву св. Івана Хрестителя в місті Портланд, штату Орегон. За останні півроку це був вже другий візит архиєрея на Західне узбережжя США і маленька портландська українська православна парафія відчувалась благословенною, бо владика Антоній приїхав туди, щоб здійснити хіротонію — через покладення рук і молитву призвати особливу благодать Пресвятого Духа й поставити семінариста Івана Синевського на диякона.

Однією з визначних характеристик істинної Христової Церкви є безперервність ланцюга Священства, яке встановлене Христом. Христос вибрав і поставив Апостолів, Апостоли рукоположили єпископів, священиків і дияконів. Ті єпископи, у свою чергу, висвятили собі преємників — єпископів; і так продовжується аж до нашого часу. Кожний єпископ, священик і диякон правдивої Церкви поєднаний, через невидимий ланцюг рукоположень, зі Своїм Верховним Архипастирем — Господом нашим Ісусом Христом.

Мабуть вперше за історію існування церкви св. Івана Хрестителя в Портланді, в ній було здійснено Таїнство висвячення в чин Диякона. Тому не дивно, що під час Літургії, а особливо у час довершення Рукоположення, серед вірних відчувалось духовне пожвавлення. Коли архиєпископ Антоній, одягаючи нововисвяченого диякона Івана в дияконський одяг, проголошував “Аксіос” (достойний), всі завзято повторювали за владикою та хором: “Аксіос! Аксіос! Аксіос!”.

Парафіяни знають про відданість Церкві та щедрість диякона Івана не зі слів інших, а з власного досвіду: два роки тому його фінансова пожертва на ремонт нижнього приміщення церкви була однією з найбільших. Окрім цього, під час своїх відвідин Портланду, він завжди допомагає як при богослужіннях в храмі, так і при різноманітних парафіяльних заходах і проектах. Один з таких заходів — Український фестиваль — організований парафією допоміг йому знайти свою майбутню дружину, тепер, добродійку Оксану. В даний час диякон Іван продовжує навчання на останньому курсі в Грецькій Православній Семінарії Святого Хреста в Бостоні.Парафіяни церкви св. Івана Хрестителя дуже задоволені тим, що змогли в себе гостити архиєпископа Антонія та стати свідками і молитовними учасниками хіротонії здійсненої ним. На многії літа Владико! На многії літа отче дияконе Іване!

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873