ТРІЙЦЯ – ЦЕ ЛЮБОВ

ТРІЙЦЯ – ЦЕ ЛЮБОВ

Минулої неділі Українська православна катедра Святої Трійці в Нижньому Мангетені відзначила храмове свято.

Празникові урочистості на Зелену неділю розпочалися Святою Літургією, яку очолив глава Української православної церкви США, митрополит Антоній у співслужінні з настоятелем храму отцем Тодором Мазуром та кількома священиками українських православних церков Нью-Йорка. Браму катедри, яка знайшла свій прихисток в одному з найвелелюдніших і найулюбленіших туристами районі «столиці світу», цього погожого останнього календарного дня весни було розчинено навстіж – як символ гостинності й готовності пригорнути всіх потребуючих і обтяжених, спраглих віри й молитви. Українська православна церква Святої Трійці, яка минулого року урочисто відсвяткувала своє оновлення, потопала в буянні татар-зілля, м’яти, любистку й... просвітлених облич сотень вірян, які з’їхалися сюди не лише з різних районів Нью-Йорка, а й сусідніх штатів. Тому що одна із суттєвих рис, яка вирізняє цю церкову громаду, - пошана до сім’ї, плекання родинності. Навіть більше, ця парафія сама схожа на велику й дружню родину.

Домінування зеленого не лише данина зовнішнім атрибутам, а й наголос на тому, що свято Трійці або Зелена неділя – це й свято торжества життя, свято любові, позаяк Бог існує в трьох іпостасях (Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий) і в кожній з них Він – це насамперед любов. Тому минулої неділі в катедрі Св.Трійці на Брум-стріт молилися насамперед за любов до ближніх своїх, здоров'я та силу духу сущих, усіх тих, хто сьогодні дбає про краще майбутнє громади,України та Америки. Разом з тим, митрополит Антоній, виголошуючи проповідь про значення свята Трійці, нагадав, що цього дня також поминають померлих і, проводячи паралелі із сьогоденням, запросив усіх помолитися за душі невинно убієнних синів та доньок України.

Богослужіння, яке тривало три години, пісенно супроводжував уславлений хор «Думка», надаючи храмовому празнику особливого піднесення.

Після Служби Божої відбувся святковий обід, дбайливо приготовлений сестрицтвом та найактивнішими парафіянами церкви. Вітальне слово на ньому виголосив отець Володимир Музичка, настоятель Української православної катедри Святого Володимира, що на 82-й вулиці в Мангетені. Було зачитано також святкове послання від Української національної кредитівки. Привітати церковну громаду з празником і разом помолитися в святотроїцьку неділю прийшли й постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв з дружиною Наталією та віце-консул Генерального консульства України в Нью-Йорку Костянтин Ворона з сім’єю.

Після трапези відбувся святковий концерт. Музичну програму під щедрі овації відкрили зворушливою піснею «Ми всі діти українські, український славний рід...» найменші парафіяни – вихованці школи українознавства, яка діє при катедрі Святої Трійці. А слова «Нехай любов до України в кожнім серці проросте...» в багатьох викликали сльози. Щирі оплески заслужили й юні парафіянки - Марічка Бричкевич, яка нещодавно приєдналася до хору «Думка», сестри Данченко, Аня Климкович та Марічка Гебура. Лунали авторські та народні пісні й вірші у виконанні гостей та постійних парафіян церкви. Всім їм лише встигав акомпанувати невтомний регент церковного хору Станіслав Косів.

Серед парафіян Української православної катедри Св.Трійці на Брум-стріт й чимало вихідців з Румунії, звідки родом отець Тодор та пані-матка Іляна. В цьому полягає ще одна «таємниця» цієї церкви, чому до неї так тягнуться люди: тому що тут немає поділу ані на раси, ані на національності, ані на «хвилі», ані на «західняків» і «східняків», ані на маєтні стани... Тут перед Богом усі рівні. Українсько-румунську сув’язь культур щедро представляв відомий у нашій громаді співак і парафіянин цієї церкви Григорій Бобул, додаючи своїми піснями і радості, й смутку, й ностальгії. Але особливою окрасою свята став виступ професійного оперного співака з Румунії, якого чули в багатьох знаменитих концертних залах Європи, - Константіна Бусейока, який виконав кілька творів італійською мовою й, природньо, викликав зливу захоплення та бурю овацій. Трапеза, розмови й забава тривали до 9-ї години вечора. І здавалося, що це не парафіяни зібралися на своє храмове свято, а одна, дружня родина.

Насамкінець настоятель храму о.Тодор Мазур сердечно подякував митрополитові Антонію, духовенству, сестрицтву, хорові «Думка», артистам, парафіянам та всім гостям за спільну радість свята, за чуття єдиної родини, яке так потрібне нашій громаді, нашій України, Америці та всьому світу. В час, коли «з журбою радість обнялися», цю журбу може подолати лише наша спільна християнська любов.

Nova газета. Вл. Інф.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873