Вознесіння Господнє
/ Resources / Reflections / Sermons / Вознесіння Господнє

Проповідь на свято Вознесіння Господнього


Слава Ісусу Христу!

Дорогі брати і сестри! Сьогодні Свята наша Православна Церква святкує одне із 12-ти найбільших свят року, Свято Вознесіння Нашого Спасителя, Ісуса Христа, на небо. 40 днів після Свого Славного Воскресіння наш Спаситель перебував на землі разом із своїми учнями, приготовляючи їх до прийняття Божественної благодаті. В сьогоднішній день, Вознесіння Господнього, ми прославляємо закінчення земного служіння нашого Господа всьому людству і одночасну Його розлуку з Своїми учнями. В своїй прощальній розмові Спаситель говорив до апостолів: «І знов покидаю світ і йду до Отця» (Ів. 16:28). Адже, Воскрес з мертвих, перемігши смерть, Спаситель не міг бути на землі. Закінчивши Свій земний подвиг, який доручив Йому Отець Небесний, Ісус Христос возноситься на небо та входить в Свою славу, яку Він мав ще до створення світу.

Після Свого Воскресіння з мертвих і до Його Вознесіння, Христос продовжував навчати Своїх учнів розуміти Святе Писання, розповідав їм про Царство Боже. Він промовив до них та й сказав: “ Дана Мені всяка влада на небі й на землі. Тож ідіть і навчіть всі народи, хрeстячи їх в Імя Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів і ото Я перебуватиму з вами повсякчас аж до кінця віку.” (Мт. 27: 18-20) Він наголошував на тому, що вони є вибрані учні Його, які будуть проповідувати всьому людству добру звістку про Його Славне Воскресіння, будуть відпускати гріхи, хрестити та навчати всьому тому, що Він заповідав. Після Воскресіння і до Вознесіння Господь готовив Своїх учнів до великого покликання – апостольського служіння, доручаючи їм завершувати Свої діла.

Під час одного із Його явлень Своїм учням, Господь велів їм, щоб вони зібралися в Єрусалимі, Христос з’явився їм таємно. При цій зустрічі Спаситель пояснив їм для чого Йому необхідно було постраждати та померти за людей. Після цього, Він заспокоюючи їх, від їхньої розлуки, наказуючи їм залишатися в Єрусалимі та чекати Утішителя – Святого Духа. Розмовляючи з учениками, Христос вивів їх з міста та пішов до Віфанії, де на вершині гори Оливної, зупинившись та підняв руки і благословив апостолів. Учні були вражені тим, що на їхніх очах Христос почав віддалятися від них, піднімаючись вище і вище на небо. Несподівано, біля них з’явилися два Ангели у світло – яскравому одязі, які говорили до них: «Чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!» (Дії 1: 11). Ангели сповістили учням, що Господь знову прийде на землю так несподівано і в усій Своїй Славі, як возносився.

Після ангельських слів апостоли благоговійно поклонилися Господу і з «великою радістю» повернулися до Єрусалиму перебуваючи в храмі. У цій події Вознесіння Христового учні раділи і ще раз переконались, що Господь є дійсно Бог, Владика неба і землі. В Його Вознесінні була явлена радість, яка полягала в тому, що Господь дав обітницю, що Він назад прийде у світ у тій славі, в якій Він вознісся. Це буде закінчення історії людства, закінчення спасіння світу.

Як ми бачимо, що на Службі Божій Вознесіння та на іконі, свідком цієї славної події, була Божа Мати. Пресвята Богородиця найбільше зa всіх страждала, бачучи Свого Улюбленого Сина висячого на хресті, але тепер Вона найбільше від усіх раділа, бачучи Його славу.

Свято Вознесіння являється тим днем, у якому ми згадуємо ту подію, яка сталася майже дві тисячі років тому. Вознесіння Господнє має велике значення для людей різного часу і вміщує в собі глибокий догматичний зміст. Христос одночасно був Богом і людиною і вознісся на небо, і сів праворуч Бога Отця, тим самим возніс нашу людську природу до Божественної оселі на небо, де повинно базуватись наше життя. Апостол Павло говорить: «Життя ж наше на небесах, звідки чекаємо Спасителя, Господа Ісуса Христа» (Фил. 3:20).

Ми християни, і коли в нас є промінчик Божественної любові, смирення, співчуття до ближніх, то це означає, що ми стараємося жити згідно тих засад, про які говорив наш Спаситель, коли перебував на землі. Джерелом, де ми можемо дістати промінчик того світла, яким сіяли ангели під час Вознесіння, є місце, яке називається Храм Божий – Церква. Адже Церква є Тіло Христове і наскільки ми є близькі до Церкви, настільки ми є близькі до неба в своєму земному житті. Розлучаючись зі Своїми учнями, Господь наказав їм перебувати в храмі і прославляти Бога, поки не отримають благодать Святого Духа. Чим частіше ми будемо перебувати у церкві « до неба піднесімо серця», ми дістанемо те світло. Господь заповідав нам: «Де двоє чи троє зберуться в ім’я Моє, там і Я посеред них» Мт. 18:20 - і коли ми приходимо до храму Божого, то завжди пам’ятаймо, що Господь є присутній тут в здійсненні Таїнств. Коли ми, отримуючи всі блага від Господа, Який віддав Самого Себе ради нашого спасіння, прийнявши на себе наші немочі та гріхи, лінуємося ходити до церкви, не сповідаємося перед Господом за свої гріхи, не дотримуємося постів, то це говорить про нашу байдужість до Господа.

Дорогі у Христі брати і сестри, святкуючи це велике свято Вознесіння, ми повинні пам’ятати, що наш Господь, Який Вознісся на небо, Він не залишив нас сиротами, Він залишив нам обітницю Святого Духа, який зійде на апостолів та Божу Матір у П’ятидесятий День після Воскресіння, а також Господь залишив Своє Божественне Тіло в таїнстві Святого Причастя, щоб з нами нерозривно перебувати, промовляючи: «Я з вами до кінця віку» (Мф. 28:20). Молімо Господа сьогодні і завжди, щоб не залишав нас, а зробив причасниками Божественної благодаті, через таїнство Святої Сповіді, відпущення гріхів, через причастя Пречистого Тіла і Крові, через надію завжди бути учасниками вічної Його Слави. Дбаймо, щоб Вознесіння нашого Спасителя для нас було зміцненням віри, утвердженням надії та зігріванням любові. Якщо ми будемо дбати про це, то почуємо з уст нашого Божественного Учителя, Який промовить до нас: «Прийдіть наслідуйте Царство, уготоване вам від створення світу» (Мф. 25:34).

Амінь.

Слава Ісусу Христу!

Прот. Петро Левко
Церква Святого Юрія Переможця
Ярдвіл, Ню Джерзі

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873