Archbishop Daniel Leads Divine Services of the Sunday of Forgiveness at St. Andrew Ukrainian Orthodox Cathedral in Silver Spring, MD
Divine Services of the Sunday of Forgiveness at St. Andrew Ukrainian Orthodox Cathedral in Silver Spring, MD

Сьогодні, у час війни і боротьби України за свою свободу, ми опинились уже на порозі Великого Посту. Швидкими темпами до нас наблизилася неділя Сиропусна, або її ще називають неділею Прощення. З душпастрським візитом, Його Високопреосвященство Архієпископ Даниїл, завітав на парафію Українського православного собору св. Андрія Первозванного в Силвер Спринг, Мериланд, настоятелем якої є протоієрей Володимир Штеляк. Владика звернувся до присутніх у храмі з повчальною проповіддю, у якій наголосив на необхідності примирення перед Великим постом,  та зазначив, що Прощення є початком любові на землі і ключем до Царства Небесного. Саме слово «простити» означає подати руку людині, піти назустріч і пробачити їй. Та ми живемо у складний час війни, і роздуми про любов та ворога сьогодні дуже актуальні. 

Господь наш Ісус Христос каже: «Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що вас ненавидять» (Мт. 5, 44). Полюбити ворога означає простити ворога... Христос навчає нас, що Його любов, Божа любов, яка віддає і жертвує, - це та любов, яка здатна любити навіть ворогів. І тому простити ворога означає полюбити нашого ворога так, як його любить Христос, або подивитись на нашого ворога так, як на нього подивився б Ісус. А як Господь на нього подивиться? Зі співчуттям і без осуду. Можливо, коли Господь дивиться на людей, які роблять великі гріхи, то плаче, бо Йому важко на це дивитись, але Він продовжує їх любити. І це є вища досконалість любові.

Яскравим прикладом такої любові на сьогодні є наші українські захисники. Цими днями, коли Україна стікає кров’ю і стає фронтом воєнних дій, наші воїни долають в собі ненависть до агресора та допомагають російським полоненим, відвозячи їх до лікарень, та по-дружньому піклуються. Тому що,  наші хлопці відчувають біду і потребу іншої людини, та мають страх перед Богом. Вони знають, що ніякий бункер не врятує від відповіді перед Господом.

Сьогодні Україна стає місцем, де Бог являє свою велику силу. Вона стає місцем Богоявлення – не в майбутньому, а тут і зараз. Сьогодні, коли над головами Українців безперервно літають ракети та свистять кулі на передовій, ми бачимо й інший фронт, який обіймає весь світ - фронт духовний. Молитва – потужна невидима зброя, яка може зупинити ворога, охоронити наших воїнів, заступитися за всіх, хто зараз у небезпеці.  І молитовний фронт сьогодні – духовна складова українського опору ворогові, яка дає відчуття і розуміння, що Бог – з нами, з Україною.

Тому, вся паства на чолі Владикою Даниїлом помолились за довгоочікуваний мир в Україні. І нехай, долаючи тисячі кілометрів ця молитва зігріє кожного Українця і захистить  від усього злого.

В завершення Божественної літургії Владика попросив прощення в усіх вірних Церкви Христової.

Ми віримо, що так як після ночі настає ранок, так як після смерті буде воскресіння, так і після страшної війни буде перемога України. Ми вже перемогли, нам потрібно тільки вистояти. Тож, нехай панує між нами мир та любов, яка жертвує собою, яка любить до кінця.  Бо каже Господь: “Ніхто не має більшої любові, як тоді, коли життя своє віддає за друзів своїх”.

Автор: семінарист Андрій Акуленко

Archbishop Daniel Leads Divine Services of the Sunday of Forgiveness at St. Andrew Ukrainian Orthodox Cathedral in Silver Spring, MD

Photos by Subdeacon Yaroslav Bilohan

(19 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873