Prayerful Celebration of the Entrance of our Lord into Jerusalem – Palm Sunday – at the Holy Archangel Michael Ukrainian Orthodox Parish in San Francisco, CA
Celebration of the Entrance of our Lord into Jerusalem

Prayerful Celebration of the Entrance of our Lord into Jerusalem –

Palm Sunday – at the Holy Archangel Michael Ukrainian Orthodox Parish in San Francisco, CA

 

Молитовне Святкування Вербної Неділі в м. Сан Франциско,

штату Каліфорнія

By Subdeacon Mykola Zomchak

9 квітня 2017 року Свята Православна Церква молитовно вшановує Вхід Господній в Єрусалим. З нагоди цього свята в усіх храмах Української Православної Церкви США відбулись святкові богослужіння з традиційним посвяченням верби.

Не винятком став храм Св. Архистратига Божого Михаїла в м. Сан Франциско, штату Каліфорнія.

Напередодні ввечері, початком святкових богослужінь була Велика Вечірня яку служив настоятель храму протоієрей о. Георгій Тяпко. Під час богослужіння в храмі був присутній Архиєрей УПЦ США Високопреосвященніший Архиєпископ Даниїл та семінаристи Іподиякон Микола Зомчак та Ігор Процак, які співом супроводжували вечірню. За вечірнім богослужінням отець з Архиєреєм звершили літію, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та оливи. Після закінчення, парафіяни були помазані освяченою оливою та спожили освячені просфори.

В неділю свята Входу Господнього в Єрусалим літургію очолив Високопреосвященніший Архиєпископ Даниїл. Також співслужили з архиєреєм настоятель храму о. Георгій, та о. Мирослав Турчак, який разом з парафіянами новоствореної Української Православної Місії Пресвятої Трійці, приїхав розділити святкування з м. Сакраменто.

Вітаючи Владику Даниїла при вході до храму, діти парафіяльної школи Української мови та Релігієзнавства обдарували свого архиєрея букетами квітів та віночком Української поезії. На богослужінні зібралась чисельна кількість парафіян та прихожан святого храму. Адже це дванадесяте свято є важливою подією в житті кожного християнина. Усі присутні в цей святковий день поринули в минуле і разом прославили Господа на ягняті. Христос який ввійшов до Єрусалиму, тим самим завітав в серце до кожного з нас, несучи Слово Боже і запоруку спасіння.

Під час Малого Входу, Владика звернувся до настоятеля громади із словами духовних настанов та привітання з нагоди 50-ти ліття і 25-ти ліття Священичого служіння; a на прохання парафіяльної громади, Собор Єпископів УПЦ США нагородив о. Георгія правом носіння хреста з оздобами.

Усі ми, разом з єрусалимським народом в цей день виголошуємо Христу: "Осанна! Благословен, Хто йде в ім'я Господнє, Цар Ізраїлів". А приходить Христос і у наш особистий духовний Єрусалим, до нашої душі, особливо під час cповіді і Святого Причастя. Саме тоді душа дякує Спасителеві і кричить, “Осанна!”. Чимало людей прийняли Cвяту Cповідь та стали причасниками і під час цього святкового богослужіння, готуючи себе до приходу Світлого Воскресіння.

Для справжньої радості, пісні прослави повинні співати не лише уста, але й розум і воля. Тому зі слів проповіді Архиєпископа Даниїла, все наше життя повинне стати прославою Того, Хто відкупив нас від смерті, бо коли приймаємо Христа у своє життя, то будьмо вірними Йому як ті справжні християни. Нехай нашу вірність не захитають ніякі терпіння та випробування, бо знаємо, що Господь близько. І добро, котре ми повинні творити повсякденно не можна відкладати, а користуватись кожною на це можливістю. Архиєпископ Даниїл, під час проповіді неодноразово наголошував на покликанні бути справжнім християнином. Бо християнинами нас визначають саме наші вчинки, а не щось інше. Саме тому «ми повинні бути обережними живучи наше життя, бо ми можемо бути тою єдиною Біблією, яку хтось коли небуть читав» - доповнив Архиєрей.

І мир Божий, що вищий від усякого уявлення, берегтиме серце і думки наші у Христі Ісусі” (Фил. 4, 7) як зазначається в апостольському уривку свята, котрий під час літургії прочитав Іподиякон Микола.

І саме таким чином наше життя стане піснею прослави і благословення: „Того, Хто йде в ім’я Господнє” (Мт. 21, 9), що твердить нам Євангліє сьогоднішнього свята, яке зачитав сам Архиєрей. 

Літургія проходила в святковому та піднесеному настрої. Святкового настрою впродовж всієї літургії додовав чудовий спів хору, диригентом якого є пані Віра Візір.

Після завершення літургії Архиєпископ Даниїл здійснили освячення пальмового та вербового віття, окропивши також усіх парафіян. Це було справжнім святом особливо для маленьких дітей, які були присутні в храмі. Воно стало чудовим завершенням святкування.

Після окроплення віття та усіх людей свяченою водою, усі парафіяни з священнослужителями та Архиєпископом Даниїлом зробили спільну фотографію, що буде чудовою пам’яткою радісного свята. На закінчення Літургії, Владика Даниїл вручив Благословенну Грамоту пану Віталію Візіру за 25-ти літню невтомну та жертовну діяльність, будучи членом Товариства Святого Андрія – однієї із годовних Церковних організацій УПЦ США. Пан Віталій довголітньою працею опікувався Благодійними Їдальнями в Україні та виконува обовязки Скарбника організації.

Після Божесвенної Літургії усі присутні були запрошені до парафіяльної зали на смачний обід, приготований сестрицями парафії. Святковий обід був доповнений цілим концертом. У концерті брали участь як молоді так і дорослі. Виконуючи стародані Українські Гаївки, діти демонстрували українську культуру святкування гаївок, що прийдуть до нас незабаром разом з Воскресінням. Оскільки при парафії функціонує українська школа, діти готуються до різних проектів. Одним з них на даний момент є підготовка до Великодніх свят. Тому після літургії усі діти у веселому настрої, з радістю були задіяні в розписі писанок.

Celebration of the Entrance of our Lord into Jerusalem

Celebration of the Entrance of our Lord into Jerusalem - 04/11/2017

Photos by Seminarians Ihor Protsak, Subdeacon Mykola Zomchak and Andriy Shegera

(118 images)


Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873