CВЯТКУВАННЯ ХРАМОВОГО СВЯТА У ПАРАФІЇ СВ. МИХАЇЛЯ І СВ. ЮРІЯ в МIHHEAПOЛIC!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

CВЯТКУВАННЯ ХРАМОВОГО СВЯТА У ПАРАФІЇ СВ. МИХАЇЛA І СВ. ЮРІЯ в МIHHEAПOЛIC!
Дарія Кумка

22 листопада 2009 року парафія св. Михаїла і св. Юрія, в місті Міннеаполіс штату Міннесота, святкувала Храмове свято. Господь Бог подарував теплий, сонячний день. Особливою радістю для парафіян був приїзд правлячого архиєрея Західної Єпархії УПЦ в США Єпископа Даниїла, який неземною, а якоюсь божественною енергією запалив душі вірних парафіян.

За декілька днів перебування в громаді Владика зумів знайти особистий контакт майже з кожним членом парафії, знайшов час, щоб відвідати бувшого настоятеля цієї парафії отця протопресвітера Михайла Кудановича, який вже декілька  років перебуває у старечому будинку, мав зустріч із парафіяльною управою, відбув зустріч із членами парафії, де предметом розмови була тема: “Сучасна жінка в Православній Українській Церкві”, зустрівся із дітьми суботньої школи українознавства, відслуживши Шкільний Молебень, але кульмінаційною точкою було звичайно недільне Богослуження, до якого всі з нетерпінням готувались, особливо настоятель отець протоєрей Євген Кумка.

І ось настав довгоочікуваний недільний ранок. Із замітним хвилюванням вітала Владику, хлібом і сіллю,голова парафіяльної управи пані Валентина Яр, культурно-освітній референт Марія Міщенко вручила розкішний букет квітів, а діточки суботньої школи встеляли його шлях пелюстками червоних троянд. Все це створювало святковий настрій, але особливу величавість створив церковний хор під керівництвом пані Кіри Цареградської, яка є неперевершеним  і неповторним керівником цього колективу на протязі багатьох років. І як результат цього, був божественно-небесний діалог між хором та духовенством на протязі цілого Богослуження.

Особливо хочеться відзначити проповідницький хист Владики, який зумів знайти чарівний ключик до кожного християнського серця, присутнього на Богослуженні, а спраглі людські душі, як ”золоте руно”, були орошенісилою Святого Духа, який,  як невидимий омофор Божої Матері, витав над вірними,оберігаючи їх молитовний стан. В кінці Богослуження Владика Даниїл привітав усіх із святом, подякував за все і вручив “Подячну Грамоту” Голові Парафіяльної управи  пані Валентині Яр, для якої це було великою несподіванкою.

Після Служби Божої всі перейшли до церковної залі,надзвичайно красиво оформленої Головою сестрицтва п. Людмилою Голуб та к/о референтом Марією Міщенко, де учні школи українознавства виступили з невеликим концертом, який розпочався молитвою “Отче наш”, авели концертну програму п. Мирослава Мосейчук із своїм сином Денисом. Діточки своєю щирістю радували серця парафіян, потім всі мали можливість трохи підживитись смачним обідом. Під час обіду Владика Даниїл мав слово де, зокрема, він розповів про відвідування сиротинців в Україні, про тих нещасних дітей, які виростають без родительської опіки. Тут же була організована збірка на сиротинці, де найпершим жертводавцем виступила парафіяльна управа, були також приватні пожертви від п. Анастасії Крейг, п. Бориса Неприцького, п. Марії Кірик. Всього було зібрано біля трьох тисяч доларів. Подякувавши людям за їхню жертвенність Владика сказав, що любов і тепло їхніх сердець допоможуть тим дітям-сиротам , яким так бракує материнської ласки та батьківської опіки.

Свято завершилось на великому піднесенні, люди ще довго не відпускали Владику Даниїла, кожний старався висловити свою прихильність і бажання частіших таких зустрічей в майбутньому, але доля, яку дав Господь Владиці, кличе його до пересохлої пустелі людського відношень, щоб Христовим словом давати життя новим паросткам у Божому Винограднику.

Share This:< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873