СЕСТРИЦТВУ ПРЕСВЯТОЇ ПОКРОВИ – 65 РОКІВ! З ЮВІЛЕЄМ!
СЕСТРИЦТВУ ПРЕСВЯТОЇ ПОКРОВИ – 65 РОКІВ! З ЮВІЛЕЄМ!

16 грудня 2018 року відбулося святкування 65 річчя Сестрицтва Пресвятої Покрови при Церкві-пам’ятнику Святого Андрія Первозванного у Саут  Баунд  Бруці, Нью  Джерзи.

Божественну літургію Митрополит Антоній розпочав із слів про важливість церкви як духовної основи в житті кожної людини, а Сестрицтво, яке зорганізувалося відразу після побудови церкви своєю невтомною працею і благодійністю не тільки підтримує Храм, але і приймає активну участь в житті церкви і громади.

Дорога тривалістю у 65 років – багато це чи мало? Святкування 65-річчя Сестрицтва Пресвятої Покрови є знаковим для усіх, оскільки у цьому поєднуємося усі ми, це наш спільний шлях, на якому труднощі і радощі, сміх і сльози переплелись з вірою, молитвами та надією на краще майбутнє. Ця подія є гарною нагодою пригадати роки становлення Сестрицтва, шлях, яким вів Господь, справи, які чинило Сестрицтво для розвитку церкви, єднанню громади, парафіян.

А починалося все у 1952 році, коли було куплено землю, де тепер знаходиться церква-пам’ятник Святого Андрія Первозванного. Наступного року було організовано Сестрицтво Пресвятої Покрови, яке очолила Марія Перчин. Протягом всіх років у різний час Сестрицтво очолювали віддані справі жінки і добродійки: Пані Гураль, Марія Мельник, Марія Сидоренко, Люба Шевченко, добродійка Леся Селепина, Раїса Чейлик, Александра Беліменко, Катерина Гончарів, Марія Коник – в різні роки ці жінки очолювали і провадили Сестрицтво. Останні 5 років велика довіра і шана випала добродійці Лесі Сівко, яка гідно виконує обов’язки голови Сестрицтва Пресвятої Покрови.

Неможливо перечислити справи, благодійність, порахувати працю чи внески у спільну мету, які робило Сестрицтво. У перші роки праця була винятково господарською, бо потрібно було відремонтувати та прибрати капличку, а потім і церковну залю. У 60-х роках, коли було закінчено побудову церкви, виникла потреба у коштах для влаштування храму, прикрашання та оздоблення церкви. Тодішня голова Сестрицтва п. Марія Сидоренко втілила ідею проведення тризн і поминків, що дало змогу заробляти необхідні кошти. Тож маючи більші фінансові можливості, Сестрицтво почало більше жертвувати на потреби храму та розбудову осередку: позолочення іконостасу, купівля фан, кадила, мозаїчні образи всередині церкви, відновлення інтер’єру церкви. Окремі кошти видавалися на священичі ризи, облачення для церкви, стихарі для вівтарної прислуги. Протягом років робилися пожертви у фонд імені Патріарха Мстислава, на музей його імені. Сестрицтво вносило кошти на побудову пам’ятників Святій Княгині Ользі – першій християнці часів Київської Русі та митрополитові Василю Липківському – першому українському митрополитові Православної Церкви.

І сьогодні Сестрицтво невпинно продовжує працювати на благо церкви, її розквіт і розбудову. Так за останні роки посаджено дерева на алеї центрального хідника, постійно впорядковується земля навколо церкви: серця і душі парафіян тішать квіти і старанно доглянуті кущі. Також було відремонтовано приміщення Консисторії, за кошти Сестрицтва відреставровано приміщення малого залу як всередині приміщення так і з-зовні. Тільки на ремонт і реконструкцію кухні у приміщенні Сестрицтва потрібно 50 тис. доларів – тож є над чим працювати і до чого прагнути .

Бажання бути корисним громаді, сприяти розквіту церкви і вносити посильний вклад у її розбудову – ось що об’єднує сестриць і жіноцтво парафії.

Підсумовуючи все, бачимо, що Сестрицтво Покрови Пресвятої Богородиці заслужило хвалу і шану. Понад 3 млн. доларів пожертвувало Сестрицтво за всі роки свого існування на благо церкви, на розквіт громади і далі продовжує невпинно прикладатись до цієї великої справи – розвитку Православної Церкви. Сестрицтво влаштовує традиційні святкування Покрови, храмового свята Святого Андрія, щорічно проводить пікнік на день Незалежності України, радо відгукується на проведення різноманітних імпрез, банкетів: чи то День батька, чи то Маланки та ін., провадить традицію спільного свяченого – і все це для того, щоб парафіяни, прихожани відчули себе частиною Великої Церкви, викликати почуття приналежності до громади, щоб діти та молодь мали приклад любові, пошани один до одного і до загальної справи, щоб завжди стояли в обороні і укріпленні православної віри у Бога, підтримували традиції і звичаї українського народу.

Сестрицтво Покрови Пресвяої Богородиці щиро і сердечно вдячне духовенству в особах митрополита Антонія, архиєпископа Даниїла, отця Юрія за молитви, духовну підтримку, допомогу і розуміння.

Саме зараз, коли, нарешті, Православна Церква України стала канонічною незалежною церквою, ще більше зусиль і праці буде прикладено Сестрицтвом Пресвятої Богородиці у Саут Баунд Бруці.

Урочиста частина святкування була продовжена концертною програмою, яку вів семінарист Микола Зомчак. Кожний виступ був гарно представлений ведучим, слова підібрані від серця і душі. Також Микола розповідав про Різдвяні традиції українського народу, що не тільки урізноманітнило програму, але і нагадало багатьом святкування в Україні.

Привітали Сестрицтво з ювілеєм і учні Школи українознавства (директор Слава Данищук). Виступ розпочався словами про Святого Андрія Первозванного, церкву та традиції українського народу. На завершення прозвучала пісня "Старий рік минає". Святочна композиція дітей і молоді із Гакестауна дала змогу всім присутнім нагадати про Святого Миколая – що й казати, кожен згадав подаруночки під подушкою та щирі благання і надію на подарунок у переддень свята. По домашньому затишно діти передали дух свята. Запальні танці ансамблю "Барвінок" (керівник-хореограф Григорій Момот) не тільки розважили, але і показали, наскільки багатою є українська культура. Танці різних частин України ще раз об’єднали не тільки молодь, але і всіх присутніх у залі. Запальний "Гопак", який танцювала старша група танцюристів і танець "Маруся" (на музику відомої пісні "Розпрягайте, хлопці, коні") у виконанні молодшої групи додали бадьорості, пожвавлення та гарного настрою серед глядачів.  Тож голосні оплески подяки лунали протягом всього виступу танцюристів.

Колядки у виконанні хору семінаристів ще раз перенесли присутніх у святкову урочистість Різдва Христового. Лунав чудовий спів, заворожуючи всіх і кожного зокрема – незабаром Христове народження, тож готуймося до торжества світла і любові, до різдвяних свят.

Завершальною частиною святкування стало нагородження Сестрицтва Покрови Пресвятої Богородиці. Митрополит Антоній вручив Благословенну грамоту зі словами подяки за самовіддану працю та благодійність, побажав Сестрицтву сил, наснаги, успіхів і надалі плідно працювати на благо церкви і громади. За невтомну працю, Сестриці, які активно приймають участь у житті Сестрицтва і церкви, були нагороджені подяками та квітами. Також були відзначені як старші сестриці, які невтомно працювали і надалі підтримують громаду, так і зовсім юні, які тільки прилучаються до загальної справи, допомагаючи мамам і бабусям. Голова Сестрицтва Пресвятої Покрови добродійка Леся Сівко уклінно подякувала всім за невтомну працю, готовність відгукнутись на кожне прохання допомогти, за щирість і доброту всіх, хто підтримує Сестрицтво. Особливо теплі слова вдячності пролунали на адресу Української Національної Федеральної Кредитової Спілки (фінансовий управитель п. Зенон Галькевич) та чоловіків, які в той чи інший спосіб допомагають Сестрицтву і церкві. Велику допомогу Сестрицтву надають семінаристи - вони готуються бути духовними провідниками, тож вже тепер з розумінням і готовністю допомогти служать громаді. Вони активно приймають участь в усіх починаннях і заходах.

Хай Господь сторицею воздасть всім за активну участь у благодійній роботі Сестрицтва, за дбайливе ставлення до справ української громади, за розуміння і підтримку, посильний вагомий особистий внесок у спільну справу на благо церкви і сестрицтва!

Низький уклін, вдячність і шана вам за те, що не шкодували сил, часу і праці для загального добра!

Написала Слава Данищук - секретар

Share This:



< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873