Шлях.Істина. Життя: ЗЦІЛИ НАС, ВЕЛЕЛЮБНИЙ ЛІКАРЮ!
Archpastoral Visit to St. Panteleimon Mission

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

Шлях.Істина. Життя: ЗЦІЛИ НАС, ВЕЛЕЛЮБНИЙ ЛІКАРЮ!

 

9 серпня парафія Святого Пантелеймона-цілителя Української Православної Церкви США в Брукліні, де настоятелем отець Микола Филик, відзначала храмове свято. Храмовий празник розпочався опівдні урочистою Архиєрейською службою, яку провели глава Української Православної Церкви США Митрополит Антоній, голова Консисторії УПЦ США Єпископ Даниїл, парох храму Св. Пантелеймона-цілителя отець Микола Филик разом зі священництвом інших американських українських православних церков та за участі семінаристів.

«Зціли нас, святий Пантелеймоне, цілителю милосердний і велелюбний лікарю! Будь нам у печалях утішителем, у недугах прелютих лікарем, у напастях покровителем, для хворих очей прозріння подателем, дітям хво­рим помічником... Усе в нас нездужає:і душа наша вся зі всіма її силами і здібностями, і тіло наше...» - особливо ревно просили цього дня під час служби Божої вірні парафії Святого Пантелеймона-цілителя Української православної церкви США, що знайшла свій прихисток під під дахом Грецької православної церкви Трьох Святителів у нью-йоркському Брукліні.

9 серпня православна церква традиційно вшановує великомученика Пантелеймона - цілителя, який усе своє життя допомагав хворим, обтяженим і убогим. Він задурно лікував усіх, хто до нього звертався, зцілюючи їх іменем Ісуса Христа. Через заздрощі недруги донесли імператору, що Пантелеймон лікує ув’язнених християн. Роздратований Максиміліан наказав стратити зціленого, який прославляв Христа, а святого Пантелеймона піддав жорстоким тортурам, але з усіх знущань великомученик виходив неушкодженим. Зрештою, його кинули в клітку до диких звірів, але звірі почали лизати йому ноги. Потім наказали відтяти голову, але з рани потекло молоко, а оливкове дерево до якого був прив’язаний святий, раптом вкрилося плодами…

Під час храмового свята християни, які прийшли цього дня до храму, так само просили у великомученика зцілення. Але не лише для себе й своїх родин, а й своєї батьківщини України, яка також піддається підступним російським агресором тортурам і стражданням. Про це говорили в недільній проповіді митрополит УПЦ США Антоній та владика Даниїл, які зовсім нещодавно повернулися з України, де мали зустріч не лише з першими особами держави, щоб обговорити питання найефективнішої допомоги Україні, а й відвідували з гуманітарною місією військові шпиталі, розмовляли з сиротами, вдовами, біженцями. Парафія Св.Пантелеймона також переймається болями та турботами України. Митрополит Антоній та голова Консисторії Єпископ Даниїл вручили Благословенні грамоти вірянам церкви, які щиро, самовіддано впродовж років працюють задля розбудови своєї церкви, щедро допомагаючи Україні , зокрема Василеві Глобі, іподиякону церкви, Еллі Вовканич, старшій сестрі сестрицтва, Романові Павлюху –18-літньому парафіянину, який упродовж десяти років був церковним прислужником і активно працював у парафіяльній громаді. Розповідаючи пізніше нашому тижневику про парафію, отець Миколай знайшов сердечні слова для багатьох своїх вірян. «28-літній іподиякон Василь Глоба – це дуже побожний чоловік, який підходить до всього світу, що його оточує, щиро, з відкритим серцем, таких сьогодні мало, - каже він. – Сестриця Елла Вовканич – це справжня християнка, яку хвалити-не перехвалити: взяти хоча б оті розкішні короваї, якими ми сьогодні зустрічали владик, - то її організаторські здібності й велика майстерність... Роман Павлюх – це хлопець, який з маленьких років й до сьогодні, спочатку за руку з мамою й татом, а потім самостійно, йшов шукати сенс життя не деінде, а в Божому храмі, я вірю, що його подальша доля буде благословенною...»

Отець Миколай називає дедалі нові й нові імена, на яких тримається парафія: Софія Рошнівська-хористка, поетеса, бандуристка, Петро Карабіньош - регент хору, Олександр Бойкович, скарбник управи... Просить подякувати всім християнам, які гуртуються довкола парафії й закарпатцям зокрема, які серед його вірян найчисленніші. «Їхнє самоусвідомлення себе українцями сьогодні має особливе значення, - підкреслює він. – Бо ж не таїна, що чимало темних сил хочуть українців роз’єднати сьогодні не лише по східному кордону, а й по західному...»

Від імені Української національної кредитової кооперативи парафію Великомученика Пантелеймона-цілителя привітала менеджер Бруклінської кредитівки Іванка Гузь. Вручаючи грошовий дарунок на розбудову церковного життя, вона нагадала про місійну роль церкви в житті українського народу, її значення в живучості громади тут, у США, та підкреслила, що сьогоднішній зболеній, стражденній Україні, крім гуманітарної підтримки, яку ми самовіддано надаємо, потрібні й наша велика віра та невпинні молитви.

Від імені парафії до Митрополита Антонія звернулася сестриця Світлана Чорній й передала лист з десятками підписів, в якому віряни уклінно просять першоєрарха УПЦ США посприяти їм у придбанні чи будівництві приміщення для власної церкви. «Наша парафія – єдина українська православна парафія на весь Бруклін, - сказала вона, вручаючи «відкритий лист». - Довкола неї гуртується побожна, дружна й жертовна громада. Але з року в рік вона рідшає й маліє, діти йдуть в американський світ й дедалі більше асимілюються. Це боляче бачити, а ще гіркіше усвідомлювати, що якщо сьогодні ми, батьки, не спроможемося розбудувати тут, на бруклінській землі, куди доля закинула тисячі українців, власної рідної української православної церкви, яка має найбільшу силу і в духовному вихованні, і в затриманні українства на чужині, то завтра й ця єдина парафія може зникнути, як не так давно закрилася остання українська православна церква в Квінсі...»

Митрополит Антоній, уважно вислухавши парафіян, запевнив, що знає про цю проблему, вона болить йому також, він шукає розв’язання її й пообіцяв, що разом з владикою Даниїлом докладе всіх зусиль, аби ця мрія здійснилася якнайшвидше.

Великі надії в парафіян і на отця Миколая Филика. Вже після Літургії до нас підійшли земляки пароха з Івано-Франківщини й розповіли, що в Україні отець наприкінці 1990-х об’єднав довкола своєї православної церкви на Одещині майже два десятки сіл, відродив коляду й кращі українські різдвяні та великодні традиції, а на Івано-Франківщині разом з вірними одну церкву побудував з нуля, а ще одну відродив з попелища.

Бруклінська парафія Святого Пантелеймона-цілителя УПЦ США, яка в святкові дні збирає до 600-700 вірян, а в буденні – до 300-400, свої богослужіння вже багато років поспіль проводить у Грецькій православній церкві Трьох Святителів, яка дуже прихильно ставиться до своєї посестри по вірі. Й цього року, як і торік, українців з храмовим празником сердечно привітав настоятель храму, отець Юджин Папас, який узяв участь у Службі Божій та святковій трапезі.

Храмове свято завершилося традиційно по-українськи – гостинним обідом, пісенним багатоголоссям та щирою молитвою за Україну.

Nova газета

Archpastoral Visit to St. Panteleimin Mission

Archpastoral Visit to St. Panteleimin Mission - 08/13/2015

(24 images)


Share This:



< PreviousNext >

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873