Parish Feast Day in New York City
Parish Feast Day in New York City

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA

CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS

PRESS RELEASE

 

ПІД ПОКРОВОЮ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА-ЦІЛИТЕЛЯ

Parish Feast Day in New York City

 

10 серпня, парафія Святого Пантелеймона-Цілителя Української Православної Церкви в Брукліні, де настоятелем отець Микола Филик, відзначала храмове свято. Храмовий празник розпочався опівдні урочистою Архиєрейською службою, яку провели глава Української Православної Церкви США - Митрополит Антоній, Голова Консисторії УПЦ США – Єпископ Даниїл, парох храму Св. Пантелеймона-Цілителя – отець Микола Филик разом зі священництвом інших українських Православних церков.

Більш як три сотні парафіян та їхніх гостей прийшли минулої неділі до цього храму, щоб подякувати Всевишньому за всі Його щедроти й благодаті, помолитися й попросити у святого Пантелеймона заступництва за нашу упосліджену, зболену, вистраждану Україну.

Вшановування святого мученика українською церквою відоме вже з ХІІ століття. Князь Ізяслав (у хрещенні Пантелеймон), син Мстислава Великого, мав зображання великомученика Пантелеймона на своєму шоломі. Завдяки заступництву святого він залишився живим у битві 1151 року. На іконах святий Пантелеймон зображується юнаком у червоному вбранні, зі скринькою в лівій і ложечкою в правій руці—як цілитель. Саме таким його зображено на великій іконі катедрального патріаршого собору Святого, рівноапостольного князя Володимира в Києві, де знаходиться частинка його святих мощей.

«Великомученик Пантелеймон шанується православною церквою як великий цілитель і також як покровитель воїнів. Сутність шанування з цього боку розкривається його першим ім’ям—Пантолеон, що означає «у всьому лев». Нехай же великомученик Пантелеймон зцілить кожного, хто того потребує, а також захистить усіх воїнів, які борються сьогодні за Україну…»—сказав настоятель парафії отець Микола Филик, вітаючи своїх вірян з храмовим святом.

Святий великомученик і цілитель Пантелеймон народився в місті Никомидії, у сім’ї багатого язичника Євсторгія, і звався Пантолеоном. Мати ж його Еввула була християнкою і хотіла виховати сина у християнській вірі, але померла, коли він був ще юнаком. Батько віддав Пантолеона в початкову язичницьку школу, закінчивши яку, юнак почав навчатися мистецтву лікування у знаменитого в Никомидії лікаря Єфросина. Здібності Пантолеона стали відомими імператорові Максиміану, який захотів бачити юнака при своєму дворі.

Одного разу майбутній цілитель побачив на вулиці мертву дитину, яку вкусила гадюка і ще не встигла відповзти, й став молитися Господеві Ісусу Христу про воскресіння померлого і знищення отруйної змії. Він твердо вирішив, що якщо його молитву буде почуто, він стане послідовником Христа і прийме хрещення. Дитя ожило. Після цього диве Пантолеон був охрещений святим Єрмолаєм з іменем Пантелеймон (у перекладі – всемилостивий).

Невдовзі батько Пантелеймона помер, а цілитель усе своє життя допомагав хворим і убогим. Він безкоштовно лікував усіх, хто до нього звертався, зцілював їх іменем Ісуса Христа. Через заздрощі лікарі донесли імператору, що Пантелеймон лікує ув’язнених християн. Роздратований Максиміан наказав стратити зціленого, який прославляв Христа, а святого Пантелеймона піддав жорстоким тортурам. Великомученика Пантелеймона повісили на дереві і рвали залізними кіп’ями, обпалювали свічками, потім розтягували на колесі, кидали в кипляче олово, а потім кинули у море з комнем на шиї. З усіх тортур великомученик виходив неушкодженим і зі сміливістю викривав імператора. За повелінням Максиміана, великомученика кинули в клітку до диких звірів у цирку, але звірі лизали йому ноги. Роздратований Максиміан наказав своїм воїнам сікти всіх, хто прославляв Христа, а великомученику Пантелеймону відтяти голову. Коли мученику відтяли голову, з рани потекло молоко, а оливкове дерево до якого був прив’язаний святий, на момент його смерті вкрилося плодами…

… Митрополит Антоній та Голова Консисторії Єпископ Даниїл вручили Подячні грамоти вірянам церкви, які щиро, самовіддано впродовж років працюють задля розбудови своєї церкви: Романові Гаврачинсякому - голові парафіяльної управи, Софії Рошнівській – культурно-імпрезовій референтці, поетесі, хористці, Олександру Бойковичу – скарбнику управи та Петру Карабіньошу – регенту хору.

Після Архиєрейського богослужіння відбувся спільний обід, під час якого згадалася відома усім пісня зі словамy “Одна родина за столом…”, бо парафія Святого Пантелеймона-цілителя й справді стала однією дружньою родиною.

Під час обіду парафіяни ще раз сердечно привітали високоповажних духовних гостей, подарували їм поетичні та пісенні привіти, поділилися наболілим. Одна з таких болючих тем – мрія про власну церкву, оскільки парафія Святого Пантелеймона-цілителя УПЦ США свої богослужіння вже багато років проводить у Грецькій Православній церкві Трьох Святителів. “Парафія наша – побожна, дружна, багатонаціональна – до нас приходять, щоб разом помолитися, не тільки українці з Галичини, Закарпаття, Одеси, Харкова, Києва, а й вірмени, грузини, румуни. В нас немає чварів чи якихось непорозумінь, панує доброзичлива атмосфера…” – розповідає отець Микола Филик, який тут парохом уже третій рік. Єпископ Даниїл, звертаючись до парафії з щирим словом про сьогодення, розповів про гуманітарну місію, яку виконує Українська Православна Церква США в Україні, допомагаючи впродовж років, зокрема, сиротинцям на Кіровоградщині, Житомирщині, родинам загиблих героїв Майдану й захисників України на Східному фронті. “Не треба вкладати гроші в золото, срібло, діаманти й дорогі шати, - сказав Єпископ. – Бо сьогодні в Україні в багатьох селах немає найелементарнішого: лазничок, гарячої води, доріг…Під час цьогорічної весняної повені я був в Україні і бачив, як одні люди продавали іншим хліб, який їм дали добродії, щоб ті нагодували ним голодних. А вони вирішили на тому зробити бізнес…Треба вкладати гроші й душу в гуманізм. Конкретний, адресний, персональний. Як вчить нас Святе Письмо, як робив це святий великомученик Пантелеймон…”

Нова газета

Share This:



< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873