Відзначення 25-ти річчя Бібліотеки в Пармi, Огайо!
25th Anniversary of Cathedral's Library in Parma, OH!

UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH OF THE USA
CONSISTORY OFFICE OF PUBLIC RELATIONS
PRESS RELEASE

Відзначення 25-ти річчя Бібліотеки при Українському Православному Соборі св. Володимира, Парма, Огайо
Іван Норка

В неділю 2-го жовтня 2011 р. відбулося в нововідновленому шкільному будинку урочисте відзначення 25 років служіння нашій громаді парафіяльної бібліотеки при Українському Православному Соборі св. Володимира, заснованої у 1985 році в честь Тисячоліття Християнства на Україні. Отець Михайло Гонтарук – замісник настоятеля і о.диякон  Ігор Махлай координували перехід програми. Члени організаційного комітету в співпраці з Дорін Джоган – голова Парафіяльної Управи, пані матка Анна Гонтарук, Анна Шилінг та Люся Комічак приготовили гостинну перекуску.
 
В повідомленні про срібний ювілей запрошували парафіян і громаду Великого Клівленду прийти і ознайомитись з бібліотекою де була виставка релігійних і культурних надбань, з кімнатою Голодомору де міститься фотогалерея і експонати документів, з школою Бандури та виставкою Кобзарства. Громада численно відгукнулась і мала нагоду переглянути згадані об’єкти, поділитись думками і ознайомитись з веденням бібліотеки.
 
Отець Михайло молитвою відкрив урочисте відзначення, подякував всім присутнім за таку чисельну участь, а також всім працівникам, що протягом 25 років з доброї волі уможливили існування і розвиток нашої бібліотеки.

Наш бібліотекар п. Галина Норка розповідала про наявність книжок і заохочувала присутніх користатись послугами бібліотеки.
 
Бібліотека була заснована 2-го лютого 1985 р. з нагоди відзначення Тисячоліття Хрещення України. Велика таблиця, роботи Давида Возняка, з викарбованим написом: «Свято – Володимирська Бібліотека присвячена Тисячоліттю Хрещення України» завжди радо вітає всіх, хто приходить до бібліотеки.
 
Церковна Управа відразу виділила кімнату в шкільному будинку при культурному осередку та виділили кошти на меблі, які були потрібними для бібліотеки. На початку книжки шкільної бібліотеки Рідної Школи Українознавства при парафії були зареєстрованні до ново – створеної громадської бібліотеки. З того часу, бібліотека почала розвиватись завдяки прихильного і жертвенного відгуку громади, яка підтримувала фінансово та дарувала книги, журнали і відеокасети. Пізніше, під керівництвом др. Ігоря Махлая, створили кімнату Голодомору, адже в той час він перебрав обов’язки координатора бібліотеки.
 
Першими членами організаційного комітету створення бібліотеки у 1985 році були: Настоятель парафії о. Степан і пані матка Анна Ганкевич, Отець Юрій Галиця - сотрудник , Омелян Павлишин, Михайло  і Тання Добронос, Євген Бойко, Михайло Джоган, Марія Сулим, Галина Норка.

Протягом 25 років бібліотека вислала багато книжок і журналів, переважно друкованих у діаспорі, на Україну як в міські бібліотеки так і окремим особам: Київ, Львів, Донецьк, Полтава, Харків, Суми, Кролевець, Запоріжжя, Луцьк, Хмельницький та Симфіропіль.

З часом відновлений будинок уможливив побільшити простір бібліотеки. Тепер бібліотека займає велику кімнату устатковану для розміщення книжок, кімнату – читальню іприбудову для старих примірників і матеріалів архівного збереження. Книжки, відео касети, періодична журналістика упорядковані за тематикою (Dewey Decimal) і в такий спосіб, щоб всі читачі могли знайти потрібну книжку без всяких проблем.

Важливе досягнення бібліотеки за 25 років це є постійний зріст членства і успішна збірка книжок різної тематики, сучасних літературних творів на українській та англайській мовах. На сьогодні бібліотека нараховує понад 8,000 примірників.

Бібліотека повсякчасно пристосовується до потреб читачів і дослідників при теперішніх швидко змінених засобах інформації. Наша бібліотека бере це до уваги і технічно пристосовується до вимог часу. Людмила Ровінська переводить каталогування книжок на комп’ютерну технологію.Читальня при бібліотеці дає можливість перечитати книжку в спокійній і приємній атмосфері. Бібліотека вступає на вищий рівень свого існування, покращуючи простір і електронну систему каталогування.

Години бібліотеки пристосовані до вигадної обслуги, бо в цих годинах в церковній залі і шкальному будинку відбуваються заняття в школах Українознавства, українських народніх танців, бандури, гончарства і малювання. Особливо для Школи Українознавства ім. Тараса Шевченка при Соборі св. Володимира, бібліотека являється життєдайним джерелом парафіяльного життя побіч наших церковних організацій. Тому, під час шкільних зайнять у бібліотеці буде працювати п. Люба Мойсієнкко.

Співпрацівники бібліотеки протягом 25 років були: Антоніна Шийка, Таїса Махлай, п. матка Ірина Галиця, Олена Наріжна, Едіта Морозинська, Ліда Середа, Люба Філяк, Вікторія Бечка, Люся Лебідь, Ліда Ровінська, Наталя Блашків, Оля Самоха, п. матка Мар’яна Наконечна, Анна Шилінг, п. матка Анна Ганкевич, п. матка Марта Штеляк, Валентина Глух, Людмила Ровінська.

Управа бібліотеки на 2011 рік
Настоятель Собору св. Володимира о. Іван Наконечний – почесний голова.
Заступник настоятеля о. Михайло Гонтарук – координатор.
Отець Диякон Ігор Махлай – куратор кімнат Голодомору і Культури.
Галина Норка – Бібліотекар.
Анна Шилінг – Скарбник.
Члени: Валентина Глух, Людмила Ровінська і Люба Мойсієнко

Share This:



< PreviousNext >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873